Pilna proźba o pomoc

Odpowiedzi w temacie (0)

selcik

7.8.2014

Witam serdecznie, mam ważne pytanie. Mąż mojej przyjaciółki, jest uzależniony od amfetaminy. obecnie oczekuje na kilka wyroków, między innymi za złamanie Sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kradzieże, rozboje. Ma założoną niebieską kartę, często są interwencje policji. Mimo iż koleżanka wyprowadziła się od niego nachodzi ją, atakuje również ich 5-letnie dziecko. Ostatnio jego ataki agresji przeniosły się także na osoby z otoczenia. Mimo wzywania policji, kończy się to najczęściej na zatrzymaniu do przesłuchania, po paru godzinach wypuszczają go i znowu zaczyna nachodzić nas, grozić. Mam nagrane między innymi rozmowy telefoniczne w których informuje że \"wbije swojej żonie kosę w plecy\". Obecnie sytuacja wygląda tak że boimy się wychodzić z mieszkań, czy chodzić w pojedynkę po mieście. Delikwent ten mimo iż został w ostatnim czasie zatrzymany za jazdę bez uprawnień w dalszym ciągu jeździ samochodem. 18 sierpnia odbywa się najbliższa rozprawa o zamianę kary grzywny na areszt. Wiem że może to zabrzmi trochę brutalnie, ale zastanawiamy się z żoną owego mężczyzny czy mamy jakąś możliwość poinformowania Sądu, czy też kuratora o toczących się różnych postępowaniach, i czy istnieje szansa że Sąd zatrzymałby go na sankcje od razu. Obecnie wydaje mi się że zabranie go bezpośrednio z rozprawy do aresztu było by jedyną możliwością aby zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo. Dodam że groźby karalne, nachodzenie i pobicia osób innych niż jego żona są zgłoszone na policji i toczy się w tej sprawie postępowania. Proszę o udzielenie odpowiedzi czy mamy jakieś możliwości aby doprowadzić do zatrzymania go, aby zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo i spokój. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.10.2018

  Kryterium dochodowe 2018 - Kryteria dochodowe w pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

  Rada Ministrów zaproponowała podwyżkę kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej.

 • 26.2.2019

  Większa pomoc de minimis w rolnictwie

  Z 15000 euro do 20000 euro w okresie trzech lat podatkowych zwiększona została pomoc de minimis dla jednego przedsiębiorstwa prowadzącego działalność w zakresie produkcji podstawowej produktów (...)

 • 22.8.2017

  Ruszają paczki żywnościowe...

  Rusza Podprogram 2017 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W tej edycji paczka jest większa i droższa – każdy uczestnik otrzyma 19 produktów o wartości 269 zł. 

 • 27.12.2017

  Gwarancje spłaty kredytów MŚP

  Stworzenie trwałego, systemowego instrumentu wsparcia rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw przy wykorzystaniu gwarancji spłaty kredytów, opartego na Krajowym Funduszu Gwarancyjnym to jeden (...)

 • 25.11.2017

  Pomoc dla pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa

  Ktoś cię okradł, pobił, napadł albo zniszczył twoją własność? A może stosuje wobec ciebie bądź bliskiej ci osoby przemoc psychiczną lub fizyczną? Oznacza to, że jesteś osobą pokrzywdzoną (...)