Pozew o mobbing wobec innego pracownika firmy

Odpowiedzi w temacie (2)

PiotrEN2

13.6.2018

Dzień dobry! Proszę o poradę. Chciałbym napisać pozew o mobbing wobec innego pracownika firmy. Przede wszystkim notoryczne zniesławienia, groźby, podtrzymywanie presji psychicznej w połączeniu z drobną aczkolwiek bolesną przemocą fizyczną. Jest to przełożony w innej brygadzie, który jest spokrewniony z moim aktualnym szefem. Czuje się bezkarnie i nie jedna osoba zrezygnowała z pracy przez niego. Mało prawdopodobne jest aby ktokolwiek z aktualnie zatrudnionych chciał dołączyć do mnie ze względu na strach przed utratą pracy. Osoby, które zwolniły się przez tą osobę na pewno będą chciały pomóc by sprawiedliwości stało się zadość. Proszę o wskazówkę, jak takie pismo napisać, co zawrzeć w nim oraz czego mogę potrzebować by udowodnić mobbing( oprócz świadków, o ile są w ogóle potrzebni). Proszę o pomoc, dziękuje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

lolita2

2018-06-29 13:34:40

Warto w tej sprawie zgłosić się do specjalisty, ponieważ sprawa jest bardzo delikatna. Nie wiem z jakich okolic jest Pani, ale jeśli Krakowa to polecam zgłosić do do tej kancelarii adwokackiej prawo pracy :) Mają doświadczonych prawników i na pewno z ich pomocą znajdzie Pani najlepsze rozwiązanie

bruno_mars

2018-07-30 23:34:57

Na Twoim miejscu na pewno napisałbym taki pozew, natomiast najpierw skonsultowałbym to z jakimś prawnikiem, aby nie popełnić błędów itp. Sam mam zaufanego prawnika, Tomasza Tomaszczyka z Warszawy, więc wiem, że mogę na kogoś liczyć, Ty też powinieneś kogoś podobnego sobie znaleźć

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.12.2004

  Odpowiedzialność majątkowa pracodawcy

  Odpowiedzialność pracodawcy może być również wynikiem naruszenia przez pracodawcę obowiązku przeciwdziałania mobbingowi. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane (...)

 • 25.2.2015

  Mobbing w pracy - jak się bronić?

  Na czym polega i gdzie występuje mobbing, jak definiuje go polskie prawo? Jak bronić się przed mobbingiem i co przysługuje ofiarom mobbingu? Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy? Tego wszystkiego (...)

 • 25.3.2018

  Delagacja - Czym są podróże służbowe i jazdy lokalne?

  W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu pewnych podstawowych pojęć dotyczących wykorzystywania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Chodzi tu o \"podróże (...)

 • 21.6.2019

  Podstawowe obowiązki pracownika i pracodawcy

  Prawo pracy obejmuje przepisy określające prawa i obowiązki pracowników i pracodawców, będących stronami stosunku pracy. Prezentujermy najistotniejsze informacje dotyczące obowiązków (...)

 • 7.4.2015

  Obowiązki pracodawcy wobec pracownika

  Obowiązki pracodawcy wobec pracownika można w zasadzie podzielić na ogólne i szczegółowe. Wszystkie wynikają z przepisów prawa pracy kodeksu pracy bądź ustaw szczegółowych. (...)