praca na czas nieokreslony a ciąża

Odpowiedzi w temacie (0)

jrozma

20.2.2018

Witam, Umowa na rok (druga już) do listopada 2018, która powinna zakończyć się egzaminem i złożeniem sprawozdania, ogólnie oceną, po której zostaje się członkiem służby cywilnej. Co w momencie gdy kobieta zachodzi w ciążę i termin porodu jest po dacie końca umowy(np. grudzień 2018? Umowa jest automatycznie przedłużana do dnia porodu? Ale co wtedy z macierzyńskim? Czy umowę ta przedłuża się do końca macierzyńskiego? Czy ewentualnie można złożyć wniosek o przedłużenie końcowej oceny pracownika aż do momentu końca macierzyńskiego? Czy z dniem porodu po prostu przechodzi się na zasiłek macierzyński, umowa o pracę wygasa i do widzenia?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.6.2012

  Praca zmianowa

  Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany u danego pracodawcy system czasu pracy. Oznacza to, że zarówno w podstawowym czasie pracy, jak i przedłużonym czas pracy, w ruchu ciągłym, (...)

 • 16.6.2014

  Długoletnia umowa o pracę na czas określony

  Na polskim rynku pracy powszechnym zjawiskiem jest zawieranie długoletnich umów na czas określony, sięgających nawet dziesięciu lat. Przepisy Kodeksu pracy nie zabraniają wprost takiego postępowania, (...)

 • 14.10.2016

  Urlop wypoczynkowy - nabycie uprawnień przez pracownika, wymiar urlopu, zasady jego udzielania

  Urlop wypoczynkowy to wolny od pracy okres czasu do wykorzystania w ciągu roku, przeznaczony na wypoczynek pracownika - regenerację sił, relaks fizyczny i psychiczny. Urlop wypoczynkowy jest (...)

 • 19.5.2017

  Ewidencja czasu pracy - Jak prowadzić ewidencję czasu pracy?

  Zgodnie z Kodeksem pracy, czas pracy jest to czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Systemy i rozkłady (...)

 • 2.2.2006

  Zaliczki na podatek pracowników oddelegowanych do pracy we Francji

  Zgodnie z obowiązującą polsko-francuską umową w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku, generalnie pensje, płace i podobne wynagrodzenia, które (...)