e-prawnik.pl Porady prawne

Przekwalifikowanie budynku przez gminę

Odpowiedzi w temacie ()

loleczek196

10.7.2013

Witam; Ojciec ma status rolnika, teraz prowadzi firmę - dosyć duży zakład przemysłowy. Niedawno kupilićmy z Gminnej spółdzielni (GS) stary zabytkowy młyn (budynek ten mielił zboże i napędzany był wodą z rzeki). Ojciec kupił go jako "rozszerzenie roli", jako rolniczy (nie wiem jak to fachowo się nazywa). W połowie tego budynku mieszkali lokatorzy. Zaraz po zakupie babka z gminy przyleciała do nas abyśmy pomierzyli metrarz. Ok, dokonałem pomiarów i wszytsko byłoby cacy. Dzisiaj dowiedziałem się że gmina wystąpiła do starostwa z proźbą aby podciągnąć ten budynek pod przemysłowy. Oznacza to że mamy płacić za niego wyższe podatki około 20zł/m^2 zamiast 0,70zł/m^2. Dodam że połowę tego budynku wyremontowaliśmy aby móc wynająć go ludziom do mieszkania (jako mieszkaniowe), natomiast druga połowa jest pusta, znajdują się tam maszyny ze starego młynu. Na dzień dzisiejszy nikt tam nie mieszka ani tam nie przebywa. Czy gmina może od tak sobie budynek przekwalifikować na przemysłowy i żadać płacenia wyższych podatków? Jakie warunki muszą być spełnione aby gmina mogła go przekwalifikować, albo co zrobić aby uniknąć przekwalifikowania. Co by było jakbym się tam zameldował, też wcisną mi że jest to budynek przemysłowy? Takie wredne stare babsko pracuje w naszej gminie, wiecznie pod górkę. Nawet potrafi baba przyjść do domu kazać wyznaczyć parking dla samochodu firmowego aby płacić za to miejsce parkingowe stawkę jak za przemysłówkę.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2013-07-11 16:06:50

"Nawet potrafi baba przyjść do domu kazać wyznaczyć parking dla samochodu firmowego aby płacić za to miejsce parkingowe stawkę jak za przemysłówkę." W takiej sytuacji odsyła się babę tam skąd przyszła i z sugestią, żeby nie wracała, jeśli nie przedstawi podstawy prawnej takiego żądania, Wam się nie chce wyznaczyć takiego miejsca. Ja zawiadomiłbym gminę, że miejsce parkingowe po samochód firmowy zostało zlikwidowane i nie mam zamiaru takiego wyznaczać. Odnośnie budynku sugeruję wysłać pismo do starostwa wyjaśniające, że budynek jest obecnie wykorzystywany dla celów mieszkaniowych. Swoją drogą starostwo samo powinno Was zawiadomić o wszczęciu postępowania i dać Wam możliwość wypowiedzenia się w tym temacie. Generalnie przestańcie się babie kłaniać i zacznijcie ją gonić jak burą sukę. Każdy głupi pomysł ma uzasadnić stosowną podstawą prawną. Żadnych ustnych poleceń i ustaleń, wszystko ma być na piśmie. Nie ma przychodzenia do domu, bo psami poszczujecie. Jak, coś chce, nich wystosuje pismo. Z pismami należy udawać się do prawnika w celu zasięgnięcia porady. Teraz to Wy macie pod górkę. Zróbcie tak, żeby baba miała pod górkę.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Administracja budynkiem W kamienicy, w której mieszkam 12 mieszkań należy do właścicieli, a pięć do gminy. W tym tygodniu odbył sie w Zarządzie Budynków Komunalnych przetarg na administrowanie (...) czytaj dalej»

  • numer domu nadany przez gminę Witam, czy można się nie zgodzić na numer administracyjny domu nadany przez gminę? Czy numerowanie musi byc kolejne? I czy można wnioskować np. o nadanie \"numeru z (...) czytaj dalej»

  • Komunalne mieszkanie Na podstawie umowy najmu zajmuję mieszkanie komunalne. Problem polega na tym, że kiedy je wynająłem był to budynek gospodarczy. Wyremontowałem go na koszt własny i byl to remont (...) czytaj dalej»

  • kamienica bez właściciela Witam jest pewna kamienica której właściciel nie żyje i nie ma jej spadkobierców i jest tam wolne mieszkanie które z razem z mężem chcielibyśmy zając bądź wynająć, (...) czytaj dalej»

  • bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne? Witam, dostałam pismo z Gminy-Jednostki, którą zajmuje się mieszkaniami komunalnymi o treśći: http://oi67.tinypic.com/10z44lz.jpg Pragnę (...) czytaj dalej»