e-prawnik.pl Porady prawne

Renta po ojcu

Odpowiedzi w temacie ()

krzys67

15.6.2010

Witam W tym roku zmarł mój ojciec, był jednak po rozwodzie z moją mamą. Mama ułożyła sobie życie z nowym mężczyzną ale ojciec wciąż płacił na mnie alimenty. Czy teraz należy mi się renta po nim?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

wenciu

2006-10-31 20:18:11

witam wszystkich otrzymywalem wraz z bratem przysadzone nam alimenty (oboje sie uczymy). W sierpniu ojciec zmarł i wystąpiliśmy o rentę rodzinną, ale została nam odmówiona gdyż ojciec "oficjalnie" nie pracował od roku 2002, a wg. nich ma to znaczenie gdy ktoś umrze w 18 m-cy od zaprzestania pracy, wtedy to jest argument, gdy jest to okres dłuższy to jest problem. Ojciec pracował do końca i miał dochody, to wiem napewno, tylko nikt nie wie za bardzo gdzie i jak to udowodnić. Możliwe jest jeszcze odwołanie od tej decyzji, ale nie wiem czy to da coś w tej sytuacji zrobić, chyba że można jakoś specjalnie sformułowąc odwołanie?? I kolejne moje pytanie: czy istnieje szansa na odzyskanie zaległych alimentów z ostatniego miesiąca przed śmiercią ojca, które nie zostały uregulowane? Albo czy może istnieją inne świadczenia o jakie możemy sie ubiegać? Jeśli to pomoże to ojciec miał rozwód z mamą i ożenił sie ponownie z góry dziękuję za odp. i pozdrawiam

iga1234

2010-07-14 10:31:35

Ojciec mojego 6 letniego dziecka zmarł. Czy w takim razie należy się dziecku renta?

wojtek75

2010-07-22 13:59:42

Witam Zmarł mój ojciec, przez 40 lat pracował później przez 4 lata był bezrobotny. Czy w takim wypadku należy mi się renta po nim? Mam 20 lat i studiuję.

mrozowskim

2010-07-23 13:32:26

To pytanie najlepiej zadać w ZUS-ie.

gabrysikaem

2010-08-10 09:58:08

Witam Ciągle się ucze, ale niedługo wychodzę za mąż czy w takiej sytuacji będę dalej otrzymywać rentę do 26-roku życia skoro się uczę? z góry dziękuję za odpowiedzi

pawelek80

2010-12-03 15:09:15

witam, do kiedy przysługuje mi renta po ojcu? uczę się n studiach ale zamierzam się ożenić, czy po zmianie stanu cywilnego nadal będzie mi przysługiwać renta?

ralos

2011-05-11 23:58:58

Witam, Piszę tutaj, bo wydaje mi się, że do tej kategorii można zaliczyć tego typu sprawę. Mam rentę po ojcu razem z bratem na pół. Sytuacja jest taka, że brat kończy studia i jedyna osobą, która tą rentę będzie otrzymywać w całości będę ja, oczywiście renta jest wtedy gdy się jeszcze uczę. I tutaj moje pytanie, jestem na pierwszym roku studiów, ale czuje, że nie uda mi się przejść na drugi rok. Na politechnice jest tak, że jak się nie zda pierwszego roku, to następny zaczyna się od początku, jakbym w ogóle nie był na studiach. Mimo tego, że nie zdam to status studenta obowiązuje mnie do października. Chciałem się wiec zapytać czy jeżeli teraz bym zrezygnował ze studiów i zaczął od nowego roku akademickiego od nowa, to czy renta by nadal wpływała na mojego konto? czy jak to z nią wygląda? chodzi mi o to czy jak przerwę teraz naukę to z momentem mojego niezdania renta już mi nie przysługuje mimo, że status studenta stracę w październiku, i jak pójdę właśnie od tego października jeszcze raz na studia, to czy nadal będę ja otrzymywać? Mam nadzieje, że udało mi się wyrazić dostatecznie jasno i zrozumiale. Pozdrawiam!

TomekBlack

2012-06-21 13:50:11

Witam. Ja mam pytanie odnośnie renty po zmarłym tacie. Otrzymuję ją na pół wraz z jego żoną. Wcześniej otrzymywałem całość, ale wystąpiła o jej połowę, mimo tego, że posiadała własną emeryturę. Czy istnieje możliwość, żeby wrócić do poprzedniego stanu rzeczy? Tzn czy może ona znów otrzymywać emeryturę zamiast renty?

set

2013-10-10 20:39:55

Witam. Mam takie pytanie. W tamtym roku po liceum zapisałam się do policealnej szkoły do której nie chodziłam a otrzymywałam rentę teraz we wrześniu dostarczyłam zaświadczenie do ZUSU z innej szkoły że rozpoczęłam naukę. Czy będę musiała oddawać pieniądze?

Ja

2017-12-15 12:04:38

Witam czy gdy dziecko mając skonczone 16 lat i chodzi do liceum ale gdyby nie zdala i powtarzała rok od nowa to renta zostanie zabrana

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • renta po ojcu Witam, Piszę tutaj, bo wydaje mi się, że do tej kategorii można zaliczyć tego typu sprawę. Mam rentę po ojcu razem z bratem na pół. Sytuacja jest taka, że brat kończy studia (...) czytaj dalej»

 • renta po ojcu witam, do kiedy przysługuje mi renta po ojcu? uczę się n studiach ale zamierzam się ożenić, czy po zmianie stanu cywilnego nadal będzie mi przysługiwać renta? czytaj dalej»

 • renta po ojcu renta po ojcu Mam na imie Ania mam 19 lat 5 lat temu zmarl moj tata mama wczesniej starala sie o rente po tacie lecz decyzja byla odmowna a uzasadnieiem bylo to ze brakowalo tacie "lat przepracowanych" mam (...) czytaj dalej»

 • Renta po ojcu Witam Zmarł mój ojciec, przez 40 lat pracował później przez 4 lata był bezrobotny. Czy w takim wypadku należy mi się renta po nim? Mam 20 lat i studiuję. czytaj dalej»

 • Renta po ojcu Ojciec mojego 6 letniego dziecka zmarł. Czy w takim razie należy się dziecku renta? czytaj dalej»

 • renta po ojcu Witam. Mam takie pytanie. W tamtym roku po liceum zapisałam się do policealnej szkoły do której nie chodziłam a otrzymywałam rentę teraz we wrześniu dostarczyłam zaświadczenie do (...) czytaj dalej»

 • Renta po ojcu Witam. Ja mam pytanie odnośnie renty po zmarłym tacie. Otrzymuję ją na pół wraz z jego żoną. Wcześniej otrzymywałem całość, ale wystąpiła o jej połowę, mimo tego, że posiadała (...) czytaj dalej»

 • Renta po ojcu Witam Ciągle się ucze, ale niedługo wychodzę za mąż czy w takiej sytuacji będę dalej otrzymywać rentę do 26-roku życia skoro się uczę? z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

 • czy należy się renta po ojcu który popełnił samobójstwo? czy należy się renta po ojcu który popełnił samobójstwo? czytaj dalej»

 • zadłużenie zus, renta po ojcu, Witam, w trakcie studiowania otrzymywałam rentę po zmarłym ojcu. W czasie studiów miałam urlop dziekański ale otrzymywałam nadal rentę. Po ukończeniu studiów (...) czytaj dalej»

 • Renta po ojcu i ciąża Witam, mam rentę po ojcu, który zmarł kilka lat temu. Jestem studentką i za niedługo urodzę dziecko (nie jestem mężatką). Czy w związku z tym przysługują mi jakieś (...) czytaj dalej»

 • ALIMENTY na żonę ?! Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty na dziecko w wysokości (...) czytaj dalej»

 • renta po zmarłym ojcu Witam Czy w przypadku gdy się ożenię to przepada mi renta po zmarłym ojcu? z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

 • Renta rodzinna po ojcu Dzień dobry. Mój mąż zmarł 6 lat temu. Niestety, moje dzieci nie uzyskały prawa do renty rodzinnej po nim. Wykazałam 16 lat opłacania składek, jednak brakowało ich w ostatnich (...) czytaj dalej»

 • umowa zlecenie a ciąża i renta po ojcu Witam. Pracuje w sklepie na podstawie umowy zlecenia-mam umowę na miesiąc, więc 20dnia miesiąca poprzedzającego podpisuje umowę na następny tzn. 20.02 podpiszę (...) czytaj dalej»