e-prawnik.pl Porady prawne

Skarga/wniosek

Odpowiedzi w temacie (0)

13posterunek

8.11.2019

Witam, chciałbym zaczerpnąć opinii/zdania na temat: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz.U. nr 5 z 2002 r. poz. 46). Konkretnie zapisu w rozdziale 3: § 8. 1. Skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania. Co mam rozumieć pod "(nazwy)" oraz "adresu" czy wnosząc taką skargę/wniosek emailowo z opisem zażalenia na funkcjonariusza publicznego nie podając imienia i nazwiska tylko nazwę np Mieszkaniec Warszawy a w polu adresu jedynie adres emailowy będzie rozpatrzony taki wniosek/skarga ? Z tego co wyczytałem jeśli chodzi o skargi/wnioski to reguluje to w/w rozporządzenie oraz KPA.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Skarga generalnie służy przeciwko czynnościom komornika. Wtedy czynności komornika poddane są kontroli i ocenie sądu. Chodzi zazwyczaj o zbadanie legalności działań komornika. Ja taką sprawę (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 7 odpowiedzi)

 • [cytat] Nabyłem nieruchomość i teraz wierzyciele zbywcy "grożą mi" oddaniem sprawy do sądu - tzw skarga pauliańska. Jak mam udowodnić iż nie wiedziałem o ich dłudach ??? Księga wieczysta (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 6 odpowiedzi)

 • Witam, Skarga pauliańska nie jest taka prosta do sporządzenia. po pierwsze musi być oparta na dowodach a nie przypuszczeniach. Po drugie musi być wykazane, że na skutek podważanej przez Panią czynności (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 3 odpowiedzi)

 • Skarga Pauliańska dotyczy unieważnienia czynności prawnej dokonanej przez dłuznika celem pokrzywdzenia wierzyciela a więc trochę co innego. W tym przypadku mamy natomiast doczynienia z zaciągnięciem (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • witam, jestem studentką pierwszego roku administracji. dostałam zadanie-napisac skargę konstytucyjną. mam pytanie: jak to zrobić, aby skarga spełniała wszystkie wymogi? jak ma wyglądać wizualnie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)