Spłacenie przez rodzica jednego z dzieci

Odpowiedzi w temacie (0)

Maciejul

25.7.2018

Dzień dobry, Moja mama postanowiła sprzedać gospodarstwo rolne , które zostało jej po zmarłym mężu (2006 rok). Po śmierci taty została przeprowadzona sprawa spadkowa, nie znam dokładnego podziału, gdyż w momencie przeprowadzania sprawy byłem dzieckiem. Do rzeczy, mama postanowiła, że chce się przeprowadzić, co wiąże się ze sprzedażą ziemi, domu i osobnej działki budowlanej, która się mieści obok działki, na której stoi dom, w którym mieszkamy (mama, mój nieletni brat oraz ja- pełnoletni) Jeden z braci zażyczył sobie spłaty. W związku z tym, czy mama ma obowiązek go spłacić w momencie sprzedaży i kupna nowego domu w innej miejscowości?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.12.2017

  Dopuszczalna nierówność dzieci najemców...

  Zróżnicowanie dzieci jedynego najemcy i dzieci współnajemców - które polega ono na tym, że dzieci współnajemców mogą wstąpić w najem lokalu mieszkalnego (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 26.2.2019

  Rozliczenie dochodów małoletnich dzieci w zeznaniu PIT za 2018 rok

  Podatnicy (rezydenci i nierezydenci), którzy wychowują małoletnie dzieci (lub dziecko), zarówno własne, jak i przysposobione, powinni dochody tych dzieci podlegające opodatkowaniu na (...)

 • 26.8.2017

  500+ dla samotnych rodziców

  Od 1 sierpnia przyjmowane są wnioski o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia (...)

 • 9.6.2014

  Nowe wsparcie dla rodzin wielodzietnych

  Zniżki w państwowych muzeach, galeriach, placówkach sportowych, parkach narodowych oraz w komunikacji publicznej czy PKP. Być może wkrótce także system zniżek obejmie partnerów (...)