e-prawnik.pl Porady prawne

Sprawa o alimenty od ojca

Odpowiedzi w temacie ()

-

18.11.2003

Żona zarabia pieciokrotnie wiecej ode mnie i ma znaczny majatek , syn 13 letni ma rowniez znaczny majatek, mimo to alimenty na czas procesu zostaly mi zasadzone, co spowodowalo ze jestem w totalnym niedostatku

(witara)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

witara

2003-11-19 13:02:03

chciałem dodac ze zona jest prawnikiem a wiec bardzo cwanie sie porusza w przepisach prawa. czy wogole jest jakas szansa na obnizenie alimentow

marek

2003-11-19 23:43:12

To, że zarabiasz mniej niz zona nie zmienia faktu, ze jestes obowiązany ponosić koszty utrzymania waszego dziecka. Sąd zasądzając alimenty uwzględnia usprawiedliwione potrzeby dziecka i mozliwości płatnicze rodzica zobowiazanego do ich płacenia. A na razie nic nie zostało zasądzone, wydane zostało, jak mniemam, jedynie zarządzenie.tymczasowe - zabezpieczono powództwo przez aobowiązanie Cie do płacenia jakiejś kwoty. Poza tym, jesli jest tak, jak twierdzisz, że syn posiada znczny majątek, to możliwe, że zgodnie z art. 133 par.1 krio, jesli dochody z tego majatku wystarczaja na pokrycie jego utzrymania i wychowania - nie zostaniesz zobowiazany do płacenia alimentów.

witara

2003-11-20 10:39:17

Marku wiem o tym zreszta przez cały czas małżenstwa dbałem o syna nie tylko finansowo lecz również wychowawczo. Tak syn posiada nieruchomośc w Szczyrku która jest szacowana na ok 300 000 zł. Dzieki postanowieniu sądu aktualnie dostaje pensje ok 300 zł . Zona zarabia ponad 10 000 zł. przez takie postanowienie sądu zostałem pozbawiony całkowicie możliwosci wyjscia z dzieckiem do kina , teatru czy co w drugi weekend jezdziłem z nim do Szczyrku. Sędzia napisała w postanowieniu ze oboje małżonkowie zyją na podobnej wysokiej stopie życiowej. Wskazujac między innymi że ona wydaje na siebie kosmetyki i ubiory 800 zł miesięcznie a ja 50 zł. Czy to nie jest parodią?Zaznaczam że udowodniłem stosownymi umowami że od lat spłacam pozyczki zaciągnięte na modernizację mieszkania w tym wypadku na nieruchomość syna w wysokości 850 zł miesiecznie. Wydaje mi się i tu jestem pewny że sędzia (kobieta) to już jest standartem nie tylko faworyzuje żony jako kobiety ale również zachodzi solidarność zawodowa zona jest prawnikiem(radcą prawnym) i to własnie w rewiże sądu okregowego , zreszta ma również aplikację sędziowską i zna większości sędziów. Mimo tego że tylko ja dostarczałem wiarygodne poswiadczenia o zarobkach i zobowiązaniach , mimo moich wniosków o dostarczenie przez zonę zarobków stanu majątkowego , sędzia nie nakazał żonie dostarczyć własnie między innymi PITÓW - 5 . Jedynie zona dostarczała własne oswiadczenia o zarobkach podpisane przez nia samą za zgodność. Czy jest wogóle szansa na wygranie w naszym kraju z kobietą a tym bardziej z prawnikiem?

marek

2003-11-22 14:25:10

Czy z kobietą, to nie wiem, natomiast z prawnikiem - to zależy od sprawy i od prawnika. Zaskarżyłeś postanowienie o zabezpieczeniu powództwa? Może w sądzie odwoławczym jest więcej mężczyzn? Chociaż ja bym nie oceniał tego w ten sposób, że wszystko zależy od tego, kto z kim się solidaryzuje. Jesli miałes jakieś wątpliwości co do bezstronności sędziego(ów), trzeba było wnieść o wyłączenie go(ich) od rozpoznania sprawy. Ponawiaj wnioski dowodowe odnośnie zarobków żony, w razie ich oddalenia bedziesz miał jakieś argumenty w, ewentualnej, apelacji. Nie zrozumiałem tego fragmentu o 300 zł pensji - tyle Ci zostaje po decyzji Sądu, czy tyle dochodu z nieruchomości osiąga syn?

wiola

2003-11-27 12:02:48

Marku mam pytanie na temat alimentów ale prosiłabym cie o adres e-mail do Ciebie. w.nowakowska@elanders.pl

Ewa

2005-07-11 14:38:28

Mam radę dla Marka. Ożeń się z młodą, ambitną prawniczką i miej z nią dziecko. Już ona się z twoją byłą rozprawi, pozdrawiam.

Daro55

2019-03-26 19:08:46

Doskonałym adwokatem od prawa rodzinnego i cywilnego jest pan Paweł Cejrowski. Duże doświadczenie, obszerna wiedza w tym zakresie pozwoliły mu wygrać nie jedną sprawę.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Kiedy można żądać alimentów od dziadków? Były mąż nie płaci alimentów. Komornik stwierdził, ze dług jest nieściagalny (nie pracuje, złożył oświadczenie, że nic nie ma). Prawda (...) czytaj dalej»

  • zaległe alimenty - jak je wyegzekwować W 2000r. sąd zasądził od męża alimenty na dzieci. Nigdy dobrowolnie nie zapłacił ani złotówki. Komornik nie mógł ściągać alimentów, bo mąż był (...) czytaj dalej»

  • alimenty alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet niepełnosprawna nie zdolna do pracy wtedy (...) czytaj dalej»

  • Alimenty z zagranicy Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka nie płacił alimentów od (...) czytaj dalej»

  • Alimenty na pełnoletnie dziecko Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru się wymigiwać (...) czytaj dalej»