Sprawa o alimenty od ojca

Odpowiedzi w temacie (7)

-

18.11.2003

Żona zarabia pieciokrotnie wiecej ode mnie i ma znaczny majatek , syn 13 letni ma rowniez znaczny majatek, mimo to alimenty na czas procesu zostaly mi zasadzone, co spowodowalo ze jestem w totalnym niedostatku

(witara)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

witara

2003-11-19 13:02:03

chciałem dodac ze zona jest prawnikiem a wiec bardzo cwanie sie porusza w przepisach prawa. czy wogole jest jakas szansa na obnizenie alimentow

marek

2003-11-19 23:43:12

To, że zarabiasz mniej niz zona nie zmienia faktu, ze jestes obowiązany ponosić koszty utrzymania waszego dziecka. Sąd zasądzając alimenty uwzględnia usprawiedliwione potrzeby dziecka i mozliwości płatnicze rodzica zobowiazanego do ich płacenia. A na razie nic nie zostało zasądzone, wydane zostało, jak mniemam, jedynie zarządzenie.tymczasowe - zabezpieczono powództwo przez aobowiązanie Cie do płacenia jakiejś kwoty. Poza tym, jesli jest tak, jak twierdzisz, że syn posiada znczny majątek, to możliwe, że zgodnie z art. 133 par.1 krio, jesli dochody z tego majatku wystarczaja na pokrycie jego utzrymania i wychowania - nie zostaniesz zobowiazany do płacenia alimentów.

witara

2003-11-20 10:39:17

Marku wiem o tym zreszta przez cały czas małżenstwa dbałem o syna nie tylko finansowo lecz również wychowawczo. Tak syn posiada nieruchomośc w Szczyrku która jest szacowana na ok 300 000 zł. Dzieki postanowieniu sądu aktualnie dostaje pensje ok 300 zł . Zona zarabia ponad 10 000 zł. przez takie postanowienie sądu zostałem pozbawiony całkowicie możliwosci wyjscia z dzieckiem do kina , teatru czy co w drugi weekend jezdziłem z nim do Szczyrku. Sędzia napisała w postanowieniu ze oboje małżonkowie zyją na podobnej wysokiej stopie życiowej. Wskazujac między innymi że ona wydaje na siebie kosmetyki i ubiory 800 zł miesięcznie a ja 50 zł. Czy to nie jest parodią?Zaznaczam że udowodniłem stosownymi umowami że od lat spłacam pozyczki zaciągnięte na modernizację mieszkania w tym wypadku na nieruchomość syna w wysokości 850 zł miesiecznie. Wydaje mi się i tu jestem pewny że sędzia (kobieta) to już jest standartem nie tylko faworyzuje żony jako kobiety ale również zachodzi solidarność zawodowa zona jest prawnikiem(radcą prawnym) i to własnie w rewiże sądu okregowego , zreszta ma również aplikację sędziowską i zna większości sędziów. Mimo tego że tylko ja dostarczałem wiarygodne poswiadczenia o zarobkach i zobowiązaniach , mimo moich wniosków o dostarczenie przez zonę zarobków stanu majątkowego , sędzia nie nakazał żonie dostarczyć własnie między innymi PITÓW - 5 . Jedynie zona dostarczała własne oswiadczenia o zarobkach podpisane przez nia samą za zgodność. Czy jest wogóle szansa na wygranie w naszym kraju z kobietą a tym bardziej z prawnikiem?

marek

2003-11-22 14:25:10

Czy z kobietą, to nie wiem, natomiast z prawnikiem - to zależy od sprawy i od prawnika. Zaskarżyłeś postanowienie o zabezpieczeniu powództwa? Może w sądzie odwoławczym jest więcej mężczyzn? Chociaż ja bym nie oceniał tego w ten sposób, że wszystko zależy od tego, kto z kim się solidaryzuje. Jesli miałes jakieś wątpliwości co do bezstronności sędziego(ów), trzeba było wnieść o wyłączenie go(ich) od rozpoznania sprawy. Ponawiaj wnioski dowodowe odnośnie zarobków żony, w razie ich oddalenia bedziesz miał jakieś argumenty w, ewentualnej, apelacji. Nie zrozumiałem tego fragmentu o 300 zł pensji - tyle Ci zostaje po decyzji Sądu, czy tyle dochodu z nieruchomości osiąga syn?

wiola

2003-11-27 12:02:48

Marku mam pytanie na temat alimentów ale prosiłabym cie o adres e-mail do Ciebie. w.nowakowska@elanders.pl

Ewa

2005-07-11 14:38:28

Mam radę dla Marka. Ożeń się z młodą, ambitną prawniczką i miej z nią dziecko. Już ona się z twoją byłą rozprawi, pozdrawiam.

Daro55

2019-03-26 19:08:46

Doskonałym adwokatem od prawa rodzinnego i cywilnego jest pan Paweł Cejrowski. Duże doświadczenie, obszerna wiedza w tym zakresie pozwoliły mu wygrać nie jedną sprawę.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY