sprzedaż internetowa - gdzie założyć firmę?

Odpowiedzi w temacie (0)

Stor1

19.4.2018

Witam serdecznie, Mieszkam na stałe w Szwecji, jednak chciałabym rozpocząć własną działalność gospodarczą w Polsce. Planuję samodzielnie wydawać napisane przede mnie książki (ew. z udziałem polskich współautorów), które będą sprzedawane drogą internetową. Planuję korzystać z usług polskich firm logistycznych (do magazynowania i dystrybucji), księgowych, drukarni i firm przygotowujących skład, redakcję i stronę internetową dla książki. Firma początkowo będzie sprzedawać książki tylko w Polsce, później również w Szwecji i za granicą. I tu pojawia się problem, a nawet ich kilka. Dochód ze sprzedaży książki chciałabym inwestować w nieruchomości w Szwecji. Dlatego nie wiem, gdzie powinnam otworzyć firmę a gdzie oddział. Rozważałam otwarcie firmy w Szwecji i ew. oddziału w Polsce ze względu właśnie na miejsce zamieszkania i planowane tu inwestycje. Jednak czy w przypadku sprzedaży internetowej i wyłącznie korzystania z usług firm pośredniczących oddział jest konieczny (czy wystarczy po prostu Szwedzka firma działająca w Polsce)? Pojawia się również problem swobodnego transferu pieniędzy między Polską a Szwecją. Czy można to jakoś uniknąć lub zminimalizować straty? Czy lepiej otworzyć firmę w Polsce i niezależnie (lub za pośrednictwem firmy córki) inwestować w nieruchomości w Szwecji? Jak ograniczyć ilość płaconych podatków w przypadku, kiedy zysk ze sprzedaży będzie tylko i wyłącznie inwestowany w nieruchomości a nie wypłacany np. jako dywidendy? Pozdrawiam serdecznie

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 30.8.2005

  Jak założyć swoją firmę w krajach Unii Europejskiej?

  Od wejścia Polski do Unii Europejskiej każdy polski obywatel ma prawo założyć własne przedsiębiorstwo na terenie Unii. Wiele w tym zakresie zależy od regulacji unijnych, choć nadal nie wolno zapominać (...)

 • 15.4.2018

  Jak zarejestrować firmę przez bank?

  Już ponad tysiąc przedsiębiorców skorzystało z możliwości rejestracji firmy za pomocą bankowości elektronicznej. Korzystasz z bankowości elektronicznej i myślisz o założeniu własnej (...)

 • 16.8.2018

  Fundusze europejskie na start firmy

  Fundusze europejskie dają wiele możliwości uzyskania dofinansowania na założenie swojej firmy. Jeżeli ktoś ma pomysł na biznes, warto postarać się o środki unijne, które pomogą wystartować. (...)

 • 7.1.2014

  VAT 2014 - sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów osobowych (...)

 • 18.2.2014

  Handlujesz w internecie? Sprawdź czy Fiskus może Ci się dobrać do portfela

  Handlujesz w Internecie? Sprawdź, czy fiskus może Ci się dobrać do portfela. Niewielu z internautów wie, że dokonywanie transakcji za pośrednictwem Internetu, na różnego rodzaju aukcjach internetowych, (...)