Sprzedaż motocykla proszę o poradę

Odpowiedzi w temacie (0)

Krzysiekkk

11.5.2018

Witam, Sprawa wyglada następująco. Kilka dni temu sprzedałem motocykl , kupujący przed kupnem sprawdził stan pojazdu , odbył jazdę próbna i transakcja doszła do skutku. Dzień po zadzwonił do mnie , ze motocykl ma usterkę (przegrzewa się) i chce zwrotu pieniędzy. Niestety nie zgodziłem się na zwrot ponieważ motocykl przed sprzedażą i w trakcie był sprawny. Kupujący stwierdził , ze zgłasza sprawę na policję i kieruje ja do sądu. Jak to wyglada prawnie , kto w tej sprawie jest przegrany czy zwrot jest nieunikniony ? Dodam , ze kupujący zawarł umowę kupna sprzedaży w postacji ?sprzedałem motocykl dnia tego o numerze silnika dnia tego w miejscowości takiej? nic więcej. Motocykl nie ma homologacji.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.1.2014

  VAT 2014 - sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów osobowych (...)

 • 17.6.2014

  Czy można sprzedawać alkohol w sieci?

  Odpowiedź zasadniczo brzmi - nie.

 • 25.8.2014

  e-handel - co z kasą fiskalną?

  Sprzedaż dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy sprzedając (...)

 • 14.12.2012

  Sprzedaż na raty

  Kodeks cywilny reguluje umowę sprzedaży niejednolicie, a konkretnie przewiduje kilka szczególnych rodzajów umowy sprzedaży. Pośród kilku innych rodzajów jest też sprzedaż na raty. Rodzaj - wydawać (...)

 • 1.2.2018

  Napoje alkoholowe mają być mniej dostępne...

  Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz niektórych innych ustaw ma na celu zmianę przepisów nasuwających wątpliwości interpretacyjne oraz (...)