Forum prawne

Sprzedaż na allegro i płacenie podatku za 2012 rok.

Siesiesiema. Od niedawna zajmuje się sprzedażą na allegro.

Chodzi o takie rzeczy jak waluta w grach MMO/RPG do gier, na których zdobycie muszę poświęcić bardzo dużo czasu. Zarobek wyniósł około 5000zł.

Jestem studentką, nigdzie nie pracuje... Chciałam sobie dorobić... Trzeba będzie płacić i czy będę musiał coś dopłacać pańśtwu?

2013.1.14 10:9:58

Odpowiedzi w temacie: Sprzedaż na allegro i płacenie podatku za 2012 rok. (3)

No jak pan zarabia to podatek trzeba zapłacić. Taki zarobek może wzbudzić jak najbardziej zainteresowanie FISKUSA. Sprzedaje pan konkrtną rzecz, regularnie zakładam i am panz tego dochód. Więc podatek pana nie minie. Co więcej fiskus może to potraktować jako działalność gospodarczą.

2013.1.15 10:41:11

Radzę jak najbardziej poważnie potraktować kwestię odprowadzania podatków z zysków ze sprzedaży na allegro - Zus chce monitorować aukcje - nie potrzeba do tego wiedzy czy zgody użytkowników. Zus będzie miał informacje o wszelkich transakcjach do 5 lat wstecz i wtedy dopiero zaczną się kontrole i pozwy... Tekst na ten temat: Podatek od allegro

2013.1.15 13:8:56

... ;/ dzięki za informację. A co jakbym teraz zamknął sprzedaże na allegro. Zus nie widziałby mojego sklepu i nie skontrolował mnie?

2013.2.8 8:26:17

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika