szkoły policealne

Odpowiedzi w temacie (8)

kikuti

15.5.2017

Witam, co sądzicie o szkołach policealnych? Jestem tegoroczną maturzystką, a po maturze chciałabym iść właśnie do szkoły policealnej. Zawsze interesowałam się makijażem artystycznym, dlatego myślę o szkole Dziewulskich i o kierunku wizaż: http://www.dziewulscy.pl/wydzial-wizazu-stylizacji/ z tego co się zorientowałam jest to jedna z lepszych tego typu szkół w Polsce. Co myślicie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

lolita2

2017-07-31 14:11:10

Szczerze polecam tę szkołę! Sama ukończyłam Międzynarodowe Studium Dziewulskich, ale wydział Charakteryzacji Wizażu i Stylizacji (http://www.dziewulscy.pl/wydzial-charakteryzacji-wizazu-stylizacji/). Uczą tam prawdziwi fachowcy, jest dużo praktyki ? krótko mówiąc, można się mnóstwo nauczyć. Po Studium bez problemu znalazłam dobrze płatną pracę w zawodzie, podobnie jak moje koleżanki z roku :).

Muszu

2017-09-04 12:01:05

ja uważam że szkoły policealne to wersja dla mało ambitnych, ja wybrałabym studia.

jonasz

2017-11-16 19:36:46

Też mi się wydaje, że studia wyższe to lepsze rozwiązanie niż szkoła policealna

Damian

2017-11-16 19:51:09

Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję warto rozważyć za i przeciw każdego z rozwiązań. Studia są bardziej wszechstronne. Warto zdecydować się na jakiś kierunek po którym nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem pracy. Ciekawym kierunkiem jest administracja skarbowa http://www.wsb.pl/bydgoszcz/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/administracja-skarbowa w Wyższej Szkole Bankowej. Po tym kierunku studiów możemy pracować w izbach skarbowych, biurach rachunkowych czy w firmach pełnić funkcję doradczą jeśli chodzi o podatki czy kwestiami związanymi z rachunkowością.

Elka

2018-02-22 13:34:39

Nie prawda, że szkoły policealne są dla mniej ambitnych. Sama skończyłam szkołę policealną w trybie zaocznym,jednocześnie pracując. Po prostu musiałam się utrzymywać. Uważam, że dużo się nauczyłam i jestem dobra w tym, co robię. Skończyłam Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Nakład pracy, który musiałam włożyć był ogromny, ale naprawdę się opłacało. Nie jestem mało ambitna, po prostu nie ma w Polsce dobrych uczelni wyższych, uczących projektowania ubioru, to jedno. A druga sprawa jest taka, że studia jest trudno połączyć z pracą. Bardzo nie lubię, jak ktoś uogólnia. Wiele kierunków studiów też jest mało ambitnych i nie wymagają żadnego wkładu własnego i produkują tylko leni, którzy nie mają pracy. Ja skończyłam dobrą szkołę policealną, odnoszę sukcesy w swoim zawodzie i jestem w tym naprawdę dobra.

AnitaIwaszko

2018-03-07 08:32:40

Ja też stawiam na studia, przemyśl to jeszcze...

ksawer

2018-05-16 22:08:10

nie widzę przeciwwskazań do zapisania się do szkoły policealnej. Warto wybrać odpowiedni kierunek po którym znajdziemy w przyszłości pracę. Gdy nie masz pomysłu co to może być warto skorzystać z poradnika np. https://zak.edu.pl/aktualnosci/8203-obecne-trendy-na-rynku-pracy-----jak-sie-ksztalcic--zeby-znalezc-prace- Oczywiście samo ukończenie danego kierunku nie zagwarantuje Ci, że dostaniesz dobrze płatną pracę. bo trzeba jeszcze na rozmowie kwalifikacyjnej zachęcić potencjalnego pracodawcę do zatrudnienia nas. Dlatego już podczas nauki staraj się zdobyć jak największe doświadczenia i zdobywać umiejętności, które mogą przydać się w przyszłej pracy

yaspis

2018-05-17 09:29:53

Każdy powinien wybrać to co mu pasuje. Jedni szkołę policealną, a inni studia. Choć mi się wydaje, że studia będą lepszym wyjściem. Ogólnie najlepiej iść w takim kierunku, w którym czujemy się dobrze. :)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.6.2017

  Wychowanie do życia w rodzinie

  Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, (...)

 • 27.4.2018

  Nowe wzory świadectw, arkuszy ocen i e-legitymacje

  Zgodnie z przepisami nowego rozporządzenia, już od września 2018 r., szkoły będą mogły wydawać uczniom i słuchaczom, a także niepełnosprawnym dzieciom w przedszkolach – odpowiednio legitymacje (...)

 • 14.8.2017

  Nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych

  Nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych obowiązywać będzie od roku szkolnego 2019/2020 w klasie pierwszej: 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum oraz (...)

 • 29.1.2018

  Będą elektroniczne legitymacje szkolne?

  Możliwość wydawania uczniom elektronicznych legitymacji szkolnych – to założenie projektu rozporządzenia w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

 • 24.2.2018

  Wsparcie uczniów przybywających z zagranicy

  Ministerstwo Edukacji Narodowej w ostatnim czasie dokonało istotnych zmian przepisów, aby wspomóc szkoły w pracy z uczniami przybywającymi z zagranicy, zarówno cudzoziemcami, jak (...)