Umowa dot. organizacji wesela

Odpowiedzi w temacie (0)

matylda220

20.6.2019

Dzień dobry, Zwracam sie z pytaniem dotyczącym umowy na organizację wesela. Moj były partner (nazwijmy go X )odwołał ślub na niespełna dwa miesiące przed datą wesela. Organizacją wesela zajmowałą się agencja, która pośredniczyłą pomiędzy nami oraz podwykonawcami. Oboje jesteśmy stronami tejże umowy. Umowę z hotelem podpisałam tylko ja, ponieważ wymagała ona sprecyzowania jednej osoby nazywanej zleceniodawcą. Wpłaciliśmy dwie zaliczki na poczet organizacji przyjęcia używając karty kredytowej należącej do X. Pojawiają się dwa wątki: 1) Były partner skontaktował się z hotelem domagając się zwrotu zaliczki, kiedy hotel odmówil, podpierając się zapisami o karze umownej, zaczął on kłamać w następujący sposób: -poświadczył, że karta została użyta bez jego zgody i wiedzy. Hotel odparł ten argument przedstawiając mu korespondencję mailową, w której X potwierdza dokonanie płatności i otrzymanie potwierdzenia. - X zmienił strategię i skontaktował się z hotelem twierdząc, że karta kredytowa nie należy do niego ale do firmy ( prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą) i nie ma prawa wykorzystywać jej do celów pryzatnych. Hotel odparł ten argument przedstawiając mu otrzymane od banku informacje na temat ww karty kredytowej, na której widnieje jego imię i nazwisko. - X poinformował hotel, iż nie jest stroną w umowie i w związku z tym domaga się zwrotu zadatku. Pytanie, które mi się nasuwa tu czy istnieje jakakolwiek podstawa prawna do zwrotu tego zadatku? X jest stroną w umowie z agencją ślubną gdzie figuruje jako Pan młody. Posiadamy rownież maile, w któych potwierdza dokonanie wpłaty oraz oświadczenie organizatorki wesela, która była z nami w kontakcie przez cały czas. Mamy także zaproszenia, wypisane przez X oraz wideo na któym zapraszamy na wesele w ww hotelu. 2) Przy rozwiązywaniu umowy wpłacona zaliczka wlicza się na poczet kary umownej. W finalnym rozliczeniu pozostaje kilka tysięcy złotych, które hotel powinien zwrócić. Pytanie komu? Mnie, jeśli jestem jedynym zleceniodawca? Czy X jeśli płatnośc wykonana byłą jego kartą? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 27.9.2017

  Umowa dożywocia - Na czym polega? Jak zawrzeć umowę dożywocia?

  Nasze społeczeństwo starzeje się w tempie podobnym do istniejącego w krajach wysoko rozwiniętych. Każdego roku mniej osób pracuje na emerytury coraz większej rzeszy osób nieaktywnych (...)

 • 23.9.2013

  Spółka z o.o. w organizacji

  Spółka z o.o. w organizacji powstaje z chwilą podpisania aktu notarialnego obejmującego umowę spółki - czyli z chwilą jej zawiązania. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jako osoba prawna (...)

 • 15.3.2017

  Jak przekazać 1% podatku?

  Podatnicy także w tym roku mogą zadecydować o przekazaniu 1% swojego podatku za 2016 rok na rzecz organizacji pożytku publicznego. Mogą wybrać spośród 8531 podmiotów. Do końca (...)

 • 14.2.2019

  Umowa między Polską a Białorusią o zabezpieczeniu społecznym podpisana

  13 lutego 2019 r., w Warszawie, została podpisała umowa między Polską a Białorusią o zabezpieczeniu społecznym. Ze strony polskiej umowę podpisał Pan Marcin Zieleniecki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie (...)