Umowa zlecenie - zapisy

Odpowiedzi w temacie (0)

Zagubiona993

12.3.2018

Dzień dobry, Przepraszam jeśli się powtarzam ale moja sytuacja jest dosyć skomplikowana. Pracuję na umowie zlecenie na czas nieokreślony. W umowie została określona liczba godzin pracy w miesiącu oraz należne za nie wynagrodzenie oraz informacja, że zleceniobiorca będzie wykonywał czynności, o których mowa w umowie w wybranych przez siebie godzinach. Niestety mimo wcześniejszego ustalenia pewnego zakresu godzin pracy szef oczekuję, że będę również pracować w godzinach wieczornych i w weekendy. Według niego mój czas wolny jest wtedy gdy akurat nie zadzwoni klient. W rezultacie nie mam wcale czasu wolnego, ponieważ mimo 8 godzinnych dyżurów pracuje jeszcze wieczorami. I tutaj moje pierwsze pytanie czy jest to zgodne z prawem ? Nie muszę mieć żadnego czasu wolnego czy przerwy między zmianami ? Mam także inne problemy takie jak niepłacenie mojej pensji w terminie. Drugie pytanie dotyczy okresu wypowiedzenia. W umowie mam wpisany okres miesiąca kalendarzowego. Chciałabym zapytać czy takie zapisy są wiążące dla umowy zlecenie i jakie konsekwencje grożą mi jeśli nie będę pracować do końcu okresu wypowiedzenia. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 5.10.2017

  Będą związki zawodowe dla samozatrudnionych

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych oraz niektórych innych ustaw. Przewidziano, że osoby wykonujące pracę zarobkową - czyli również (...)

 • 5.5.2011

  Umowa komisu

  Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek (...)

 • 13.2.2018

  Korzystne zmiany dla pacjentów w wykazie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie

  31 stycznia 2018 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 stycznia 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na (...)

 • 18.6.2012

  Zakaz zastępowania umowy o pracę umową cywilnoprawną

  Jak kodeks pracy charakteryzuje stosunek pracy? W art. 22 Kodeksu pracy w § 1 stwierdzono, że przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju (...)