Unieważnienie wykupu nieruchomości.

Odpowiedzi w temacie (0)

Szymoniasty89

3.4.2018

Witam. Moja matka była właścicielką kamienicy w centrum Krakowa. W 2010 roku zaczęla mieć problemy finansowe i zaniedbała wraz z ojcem gospodarkę kamienicy przez co popadli w długi. Doszło do konfliktu między nimi i odseparowali się. W następstwie tego mój sąsiad wykorzystał słabość matki i zaczął nią manipulować. Konsekwencją była depresja matki. W tym samym czasie natrafił sie klient , który namówił ją na sprzedaż jednej trzeciej kamienicy za 350tys. Całość nieruchomości szacowana jest na ok 4mln. Klient ten z czasem namawiał ją do sprzedaży kolejnych udziałow w tej samej cenie. W obecnej chwili matka mieszka w kamienicy, która nie jest juz jej. Ze względu na jej ciężki stan zdrowia nie mam z nia komunikacji. W 2016 stwierdzono u niej schizofrenie, często miała problemy psychiczne takie jak depresja i próba samobójstwa. Czy jest szansa po tych latach unieważnić sprzedaż? Sprawa jest o tyle ciężka , że nowy właściciel to brat polityczki ktoremu nie brakuje pieniędzy.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.1.2018

  Zakaz unieważnienia małżeństwa

  Przypadki, w których unieważnienie małżeństwa jest dopuszczalne wskazane są w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Kodeks ten formułuje także zasadę, iż nie można unieważnić małżeństwa (...)

 • 12.5.2017

  Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)

 • 29.6.2018

  Gdzie trafią środki Funduszu Rezerwy Demograficznej?

  W projekcie nowelizacji określono nowe zasady lokowania środków Funduszu Rezerwy Demograficznej (FRD), pochodzących z wykupu niektórych aktywów, wchodzących w skład portfela FRD.

 • 9.11.2004

  Hipoteczny list zastawny a publiczny list zastawny

  Działalność banków hipotecznych reguluje ustawa z 28 sierpnia 1997 r. o listach zastawnych i bankach hipotecznych. Banki hipoteczne to instytucje finansowe, zajmujące się udzielaniem kredytów (...)

 • 1.7.2008

  Squeeze out-czyli wykupienie akcji drobnych akcjonariuszy

  Kodeks spółek handlowych wprowadził do polskiego prawa handlowego możliwość wykluczenia ze spółki akcyjnej akcjonariuszy mniejszościowych. Wykluczenie to, tzw. wyciśnięcie (squeez out), ma na (...)