Urząd Skarbowy i kosmetyki AVON

Odpowiedzi w temacie (7)

AVON

19.2.2006

Dzień dobry. Czy ktoś z Państwa może pomóc mi w sprawie, czy konsultantki AVON-u, które składają zamówienia przez internet na kosmetyki i potem paczka jest przynoszona przez kuriera pod adres domowy, czy powinny się rozliczać z Urzędem Skarbowym? Bo przecież dochód taki posiadają (np. kilkanaście % ze sprzedaży zamówionych kosmetyków swoim klientom w mieście). Jeśli cena zamówienia wynosi 600zł to AVON żąda wpłaty np. 450 zł a następnie kosmetyki są dostarczane do domu i po sprzedaży znajomym dochód wynosi 150zł. Gdzie można zgłosić, że taka osoba się tym zajmuje i się nie rozlicza z podatku od dochodu? Bardzo będę wdzięczny za odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

była konsultantka

2008-02-04 17:57:59

Może sie pan zapisze do avonu i bedzie pracowal jako konsultant wtedy sie pan przekona ze konsultantki zarabiaja tak mało ze gdyby jeszcze podatek do tego doszedł zostalo by im najwyzej 10zl, ktre musiały by wydać na nowe katalogi. Proszę się zająć swoimi podatkami lub zapisać do avonu zamiast pytać o takie rzeczy.

2008-11-20 20:56:24

trzeba założyć działalność gospodarczą.avon co jakiś czas sam daje listę konsultantek do uks do wnikliwej kontroli.potem koordynatorki pytają zdziwione nie ma pani działalności. znam osoby płacące wielo tyśięczne kary podatku do skarbówki anae

zibosi

2009-01-30 21:58:42

glupoty gadasz ze hoho

dag40

2009-09-06 14:36:46

Przede wszystkim podatek VAT jest wliczony w cenę kosmetyku i odprowadza go firma Avon, zanim trafi on do konsultantki. A druga sprawa, że zrobienie zamówienia na 600 zł nie jest sprawą wcale prostą. Raczej konsultantki robią małe zamówienia 150- 250 zł. Dlatego firma utrzymuje się z ich tak licznej rzeszy. Poza tym dobra konsultantka powinna mieć próbki kosmetyków, katalogi, torebki firmowe do pakowania, akcesoria dodatkowe, jak firmowe długopisy, czy niezbędną torbę na kosmetyki. Te wszystki rzeczy musi sobie kupić, bo Avon nie daje tych rzeczy za darmo. Tak, że faktyczny zarobek jest raczej niewymierna wartością zapewnienia sobie kosmetyków po niskiej cenie, bądź za darmo (w zależności od wielkości zamówienia). No i przecież każdy z nas pewną ilość środków pielęgnacyjnych musi! wręcz w ciągu miesiąca zużyć (włosy chyba każdy myje, a kobiet łysych jak na lekarstwo...) Tak więc każda konsultantka do zamówienia, które robi, dodaje również te, których nie sprzeda, a sama zużyje. No i cały zarobek...

Andzia

2016-12-13 15:15:46

Ja Mam pytanie zamawiamy 6osób na jedno konto odliczamy przewóz i katalog i dzielimy upust.no to jak jeszcze od tego podatek odprowadzic

mózg = wszystko

2016-12-16 15:39:26

Ryjki dziwne aby osiągać dochód z avon trzeba by mieć motorek w d. Ale jak już uda ci się nakłonić kilka łebków na konsultki to musisz mieć działalność! i z nich CZepiesz jakiś %. Jest to świetna forma żeby sobie dorobić lub zamawiać pierdołki w cenie upustu, bo generalnie wszystko opiera się na piramidzie ... zwiększania sprzedaży! Jest to wykonalne, co ważniejsze jest to opłacalne ale jest strasznie dużo zachodu, wciskania kitów, a avon i tak leci w kule jak może byle jak najwięcej wyciągnąć. Zestaw obowiązkowy każdej konsultantki to kalkulator i uważne czytanie małych druczków, bo na ofertach wyłączonych z oferty nie masz ani grosza, a takich ofert jest pół katalogu :P

blogowaniee

2018-02-14 10:33:22

Jeśli chcecie zostać konsultantką Avon to wejdźcie na tę stronę https://avon.zarejestrujemycie.pl/ i zarejestrujcie się

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.3.2017

  Ułatwienia w zeznaniach podatkowych także za 2016 r.

  Z dniem 15 marca 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 9 marca 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Kodeks karny skarbowy (Dz.U. poz. 528). (...)

 • 27.4.2018

  Projekt ustawy o produktach kosmetycznych

  Rządowy projekt ustawy o produktach kosmetycznych ma zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa konsumentów przez powierzenie organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Inspekcji Handlowej odpowiednich (...)

 • 11.1.2012

  Zwrot podatku VAT a czynności sprawdzające

  Podatnik samodzielnie wykazuje kwotę podatku należnego oraz naliczonego za dany okres rozliczeniowy. W efekcie jego wyliczeń może dojść do powstania nadwyżki podatku naliczonego nad należnym. W (...)

 • 25.2.2012

  Jak jest zwracany VAT za materiały budowlane?

  Jeżeli prawidłowość złożonego przez osobę fizyczną wniosku o zwrot VAT nie budzi wątpliwości, to urząd skarbowy dokonuje zwrotu kwoty wykazanej we wniosku – w terminie 6 miesięcy od dnia (...)

 • 12.4.2012

  Korekta zeznania podatkowego

  Podatnicy, płatnicy i inkasenci mogą co do zasady skorygować uprzednio złożoną deklarację. Skorygowanie deklaracji następuje przez złożenie korygującej deklaracji wraz z dołączonym pisemnym (...)