Usunięcie tablicy komunistycznej

Odpowiedzi w temacie (0)

Antramx

6.10.2017

Dzień dobry. Od razu przedstawię sprawę. Od kilkudziesięciu lat na budynku urzędu gminy wisi tablica upamiętniająca śmierć urzędników komunistycznych zamordowanych przez żołnierzy AK. Są tam nazywania obrońcami porządku i komunizmu, a żołnierze AK - bandytami i mordercami. Tablica odnosi się do wydarzeń z lat 46-51. Problem polega na tym, że nikt od tylu lat nie wyszedł z inicjatywą usunięcia tej propagandowej tablicy. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawę z tego, czym ona jest. Pytanie to: czy i jeśli tak to jak można wystosować do urzędu gminy pismo o usunięcie owej tablicy? Jeśli nie do urzędu gminy to gdzie? Może IPN? Jeśli jest to możliwe, to czy potrzeba zaaprobowania takiego pomysłu przez pewną część społeczności? Jakieś podpisy? Z góry dziękuję.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Opłata reklamowa

  Opłata reklamowa może być wprowadzona, w drodze uchwały, przez radę danej gminy od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Kto ma płacić opłatę reklamową? Kiedy (...)

 • Ustawa degradacyjna przyjęta przez rząd

  Rząd przyjął projekt ustawy pozwalający na pozbawienie stopnia wojskowego osób, które w imię totalitarnej ideologii komunistycznej kierowały armię przeciwko własnemu narodowi, używały (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • Nie można pobierać opłat za realizację praw wynikających z RODO

  Prezes UODO zawiadomiła Prokuratora Generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spółkę, która jako administrator kilkunastu stron internetowych żąda pieniędzy za (...)

 • Trudniej wyciąć drzewo...

  Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody wprowadza przepisy, które będą dawały możliwość weryfikacji, czy wycinka drzew oraz krzewów była przeprowadzona w celach niezwiązanych z działalnością (...)

NA SKÓTY