Użycie nazwy The Voice of Wrocław

Odpowiedzi w temacie (1)

Gregory85

20.11.2018

Dzień dobry, mam pytanie do szanownych forumowiczów. Czy Można zorganizować konkurs wokalny o nazwie The Voice of Wrocław biorąc pod uwagę, że istnieje program The Voice of Poland organizowany przez TVP. Wiecie może jak to sprawdzić, czy The Voice of jest zastrzeżone? Nie chciałbym mieć kłopotów z tego tytułu. Dodam, że będzie ta nazwa udostępniana w mediach społecznościowych. Za wszelkie informacje serdecznie dziękuje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

FoxyL

2018-11-21 11:23:38

Z tego, co wiem, sam program jest zagraniczny i TVP wykupiło licencję. Podejrzewam, że nazwa jest chroniona i nawiązywanie do niej może być obarczone konsekwencjami prawnymi.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 20.7.2017

  Zakaz propagowania komunizmu

  Nowelizacja ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej wprowadzi instrumenty prawne, które (...)

 • 2.8.2006

  Jak prawidłowo wskazać nazwę przedsiębiorcy?

  Kanwą do napisania niniejszego artykułu stały się dwie historie. W obu historiach prawidłowe określenie nazwy kontrahenta grało główną rolę. W pierwszym przypadku sąd oddalił powództwo, gdyż (...)

 • 4.3.2019

  Nowe prawo jazdy bez adresu

  Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknął więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej (...)

 • 16.11.2017

  Planowane zmiany na drogach

  Zaproponowano zmiany, które umożliwiają zaliczenie wszystkich kategorii dróg publicznych lub ich odcinków do dróg o znaczeniu obronnym. Natomiast inny projekt przewiduje, (...)