e-prawnik.pl Porady prawne

Windykacja długu a odsetki-PILNE!!!

Odpowiedzi w temacie (4)

-

3.3.2004

Pomimo,że wyraziłam pisemną zgodę na spłatę zadłużenia wobec pewnej firmy ,firma ta sprzedała mój dług firmie windykacyjnej. Ta z kolei niewiadomo skąd i za co naliczyła sobie wysokie odsetki i teraz straszy sądem i komornikiem. Ja nigdy nie uchylałam się od spłaty mojego zadłużenia.Moje pytanie dotyczy odsetek. Czy firma windykacyjna może sobie naliczać odsetki a jeżeli tak ,to w jakiej wysokości? Proszę o szybką odpowiedź , bo mam tylko 4 dni na podjęcie decyzji czy płacić całość wraz z odsetkami czy tylko dług zasadniczy. R.
(448186)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Toni

2004-03-04 13:23:17

Ja osobiście spłaciłbym tylko dług. To ze firma której jestes dłuzna nawiązała umowę wewnętrzną z firmą windykacyjna to juz ich problem.

zrozpaczona

2004-03-10 23:04:33

Mój dług też sprzedano firmie windykacyjej.która naliczyła sibie odsetki roczne 350%.Wpłac zadłużenie temu komu byłaś winna bo komornik najpierw weżmie sobie prowizje.I nie licz na sprawiedliwość bo się pomylisz

malgoska

2004-03-11 16:05:55

co do zasady odpowiedz, czy wierzyciel moze naliczac odsetki ,brzmi tak. niestety. jesli nie bylo umowy, w ktorej byla okreslona wysokosc odsetek za opoznienie w zaplacie, to powinny to byc odsetki ustawowe. nie wiem, jakie dokumenty podpisalas, i czy bylo w nich jakies zobowiazanie ze strony firmy (tej pierwszej) do nienaliczania odsetek (forma ugody - ty placisz w okreslonych terminach dlug, on nie nalicza odsetek). byc moze jest jakas "furtka", ale bez dokumentow dotyczacych twojego zobowiazania, trudno ja znalezc. sprawdz tez, czy kwota wyliczonych odsetek jest prawidlowa. to koniecznie! i probuj sie "targowac". to co juz pisalam - zaplace w konkretnym terminie, ale zrezygnujcie z odsetek. a noz sie uda. powodzenia :)

pyrda

2004-03-12 21:12:03

Jeśli odsetki nie były ustalone w umowie wierzyciel może naliczać je na podstawie i zgodnie z wyrokiem sądu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM