Witam. Potrzebuję porady. Otrzymałem decyzję z ZUS -ZUS po rozpatrzeniu wniosku odmawia prawa do renty socjalne

Odpowiedzi w temacie (2)

Jarek1986

30.3.2018

Witam. Potrzebuję porady. Otrzymałem decyzję z ZUS -ZUS po rozpatrzeniu wniosku odmawia prawa do renty socjalnej. W uzasadnieniu podali ze renta przysługuje osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu które powstało: -przed ukończeniem 18 roku życia -w trakcie nauki w szkole lub szkole wyższej przed ukończeniem 25 roku życia -w trakcie studiów .....(mnie nie dotyczy) W "orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności" które dostarczyłem do zus-u napisane jest pkt.IV -niepełnosprawność istnieje od 19-go roku życia. Ja do zus-u tez dostarczyłem zaświadczenie ze szkoły że w wieku 19 lat się uczyłem(lata w których uczęszczałem do średniej szkoły). W "Orzeczeniu komisji Lekarskiej ZUS" napisali mi "W oparciu o obowiązujące przepisy ustalono: Nie jest Pan całkowicie niezdolny do pracy." Mam więc pytanie. Czy warto Mi się odwoływać do Sądu Pracy za pośrednictwem ZUS? Czy może jednak lepiej próbować złożyć wniosek o rentę socjalną z tytułu częściowej niezdolności do pracy (o ile o takie coś można wnosić) Dodam też że mój zawód wyuczony to Technik Mechanik. Pracuję teraz jako konsultant telefoniczny. Piszę o tym ponieważ z moją niepełnosprawnością(umiarkowany stopień) (zniszczone oba biodra i przekoszona miednica) nie mam możliwości pracować jako mechanik(praca fizyczna)-czyli tak jak zawód wyuczony. Co doradzilibyście mi? Proszę o odpowiedź jak ktoś się orientuje co z tym można zrobić. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

sebastians

2018-04-23 20:31:07

Szanowni Państwo, mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko mojemu postowi w tym miejscu, ale w ramach badań związanych z pracą doktorską na SGH potrzebuję zebrać trochę informacji od właścicieli samochodów. Będę bardzo wdzięczny gdybyście Państwo poświęcili 3-4 min i odpowiedzieli na kilka pytań, które można znaleźć tu: https://lnkd.in/eFV_6AA. Z góry dziękuję za pomoc!

bruno_mars

2018-07-29 23:19:03

wiesz, na Twoim miejscu skontaktowałbym się z jakimś prawnikiem, sam często korzystam z pomocy Tomasza Tomaszczyka z Warszawy, Ty możesz poszukać sobie swojego lub z polecenia kogoś, ale czasem warto mieć osobę która wyjaśni zawiłości ZUSU i zinterpretuje o co i dlaczego im chodzi...

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 2.4.2015

  Odwołanie od decyzji - Jak napisać i w jakim terminie?

  Odwołanie jest środkiem zaskarżenia przysługującym stronie na decyzję wydaną w pierwszej instancji przez organ administracji publicznej, a także inny organ lub podmiot, który na mocy prawa (...)

 • 11.5.2018

  Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • 4.9.2018

  Renta socjalna już z podwyżką

  Z dniem 1 września weszła w życie ustawa podwyższająca rentę socjalną. Otrzymujący to świadczenie dostaną dodatkowo wyrównanie liczone od czerwca.

 • 1.2.2010

  Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • 6.5.2010

  Kiedy jest dopuszczalne odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych?

  Wedle art. 9 ust. 1 ustawy - Prawo budowlane, w przypadkach szczególnie uzasadnionych dopuszcza się odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych, o których mowa w art. 7. Zgodnie (...)