e-prawnik.pl Porady prawne

Wycena nieruchomości

Odpowiedzi w temacie ()

Chipcio2

14.12.2018

Dzień dobry, mam pytanie. Czy wycena nieruchomości (dom z działką ) może różnić się w zależności od celu wyceny? Mam taką sytuację :kupuje dom za 440 000, wycena przez rzeczoznawce, która była argumentem do kupna, wynosiła 453 000. Ten sam rzeczoznawca na potrzeby kredytu hipotecznego wycenił nieruchomość na 419 000, twierdząc, że cel wyceny determinuje jej wartość. Czy nie zostałem oszukany? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Stworzyłem narzędzie do automatycznej wyceny mieszkań przez Internet: http://snajp.pl Narzędzie podaje *nieformalne* oszacowanie wartości rynkowej mieszkania. Używa pojęcia "wycena nieruchomości". (...) czytaj dalej»

  • Czy w obecnym stanie prawnym możliwa jest wycena nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym prowadzonym przez komornika, bez wglądu do np. mieszkania? Rzeczoznawca majątkowy który ma sporządzić (...) czytaj dalej»

  • Witam , mam taki problem, jestem w trakcie zakupu domu wraz z działką, ale rzeczoznawca zaniżył wartość domu podczas wyceny. Powinien wziąć pod uwagę nieruchomości na tym terenie, a według mnie (...) czytaj dalej»

  • Witam, proszę o informację czy brak zamontowanych żyrandoli i żarówek w mieszkaniu wpływa bardzo na wycenę nieruchomosci sporządzaną na potrzeby kredytu hipotecznego. czytaj dalej»

  • W jaki sposób powinienem ustalić wartość rynkową nieruchomości wchodzącą w skład spadku? Moja rodzina wycenia działkę zbyt nisko, czy w tym celu trzeba zatrudnić uprawniona osobę? Gdzie się (...) czytaj dalej»

  • witam! Czy lokator, który opuszcza mieszkanie lokatorskie w społdzielni mieszkaniowej moze wziać swojego rzeczoznawce do wyceny mieszkania? Zazanczam,że wycena mieszkania w tej spółdzielni była (...) czytaj dalej»

  • Witam wszystkich nowych i stałych forumowiczów. Mam pytanie w pozwie o zachowek podałam kwotę opartą na wycenie podobnych nieruchomości dokonanych przez Biuro Nieruchomości. Strona przeciwna jednak (...) czytaj dalej»

  • Witam, jeżeli uznam że wycena udziałów spółki w której byłem jest zbyt niska to mogę domagać się ponownej wyceny, czy mogę jednak ustalić kto te wycenę będzie przeprowadzać czy muszę zgodzić (...) czytaj dalej»

  • Witam, mam ciężką sprawę sądową. Zabudowana działka - gospodarstwo rolne, udziąły wspólników po 50%. W latach 60-siątych była sprawa która zakończyała się ustaleniem sposobu uzytkowania (...) czytaj dalej»

  • Witam. Kiedyś wysłałem do wyceny na podstawie zdjęć naprawę blacharsko lakiernicza i serwis wysłał mi jakąś mega zawyzonq wycenę która oczywiście olałem i naprawiłem sam u lakiernika za (...) czytaj dalej»