Wykreślenie wpisu z KW hipoteka przymusowa

Odpowiedzi w temacie (3)

mathvic

3.2.2015

Problem pojawił się w związku z nałożonym podatkiem od darowizny. Zostałam zobowiązana do zapłaty ponad 30tys zł. tytułem podatku od darowizny. Niestety ...bywa....nie miałam kasy żeby go spłacać w pełnej wysokości, więc spłacałam w ratach (mniejszych, większych, zależało od miesiąca). US nie czekał specjalnie długo, wszedł na hipotekę. Wchodził co chwilę z nowym tytułem wykonawczym. Uzbierał ich radośnie 29 ;-( Spłaciłam oczywiście wszystkie zaległości i przyszło do wykreślenia wpisów z hipoteki. Okazało się ze za każdy tytuł wykonawczy (tym samym wpis) muszę zapłacić 100 zł opłaty sądowej. Rozumiem zasady, reguły itd....takie prawo. Moje pytanie: Czy mogę w jakiś sposób poprosić (nie wiem na jakiej podstawie) US ,żeby to na jego prośbę wpisy zostały wykreślone. Z informacji jakie dostałam w Sądzie w wydziale KW, urząd nie jest za to obciążany. Dla mnie kwota 2900 zł jest piorunująco prze-wielka Bedę wdzięczna za każdą poradę i każdą odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Gajiwa

2015-03-03 12:09:57

Sporo czytałam o e-kancelarii lexperto mi też fajnie pomogli, w sumie zapłaciłam za wniosek 350zł ale porady mają za darmo wiec myślę że warto byś do nich uderzył

lulka91

2015-06-26 19:46:59

Te wszystkie opłaty w Polsce to człowieka do grobu mogą wpędzić :/ nie wiem czy możesz coś zrobić by tyle nie płacić... Może zgłoś się do Pana Mecenasa Wawrzyńca Chróścielewskiego? Z tego co wiem poszerzył zakres swoich działań o prawo podatkowe. może akurat uda mu się coś ci doradzic.

Michał

2017-02-15 18:55:37

Polecam kancelarię LEXUM we Wrocławiu. Opłaty są symboliczne a działania naprawdę skuteczne. Kancelaria reprezentuje klientów w procesach sądowych i w kontaktach z kontrahentami. Świetnie poprowadzili moją sprawę w sądzie ksiąg wieczystych, gdzie sąd dopiero w apelacji przyznał nam rację.Mecenas nie odpuścił do samego końca. Podaję link do strony internetowej www.kancelaria-lexum.pl

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.9.2014

  Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)

 • 30.8.2017

  Kiedy ustanawiana jest hipoteka przymusowa?

  Jest to jeden z rodzajów hipoteki. Właściwie jest jej szczególną odmianą, która została odrębnie uregulowana. Hipotece przymusowej została wyznaczona specjalna rola w obrocie (...)

 • 7.5.2009

  Hipoteka - co zabezpiecza i jak ją ustanowić?

  Wierzyciel może żądać od dłużnika aby ten zaspokoił jego roszczenie. Jednak może się zdarzyć, że dłużnik nie będzie mógł świadczyć (np. będzie niewypłacalny). Hipoteka jest prawem wierzyciela, (...)

 • 14.3.2013

  Na czym polega zastaw skarbowy?

  Zastaw skarbowy przysługuje Skarbowi Państwa i jednostkom samorządu terytorialnego z tytułu zobowiązań podatkowych powstałych z dniem doręczenia decyzji organu podatkowego, ustalającej wysokość (...)

 • 9.11.2004

  Przeniesienie i wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  Zabezpieczenie w postaci zastawu rejestrowego jest konkretnym prawem zastawnika, które może być przedmiotem obrotu. Obrót ten jest jednak ograniczony, gdyż nie jest możliwe przeniesienie prawa zastawu (...)