Wynajem pokoju bez umowy

Odpowiedzi w temacie (0)

Karolina720

9.12.2017

Witam. Chcialabym się poradzić w pewnej sprawie. Otóż od 1 grudnia miałam wynajać z koleżanką 2 pokoje w mieszkaniu. Właściciel nie chciał umowy, a więc była słowna. Kaucja oraz czynsz za grudzień zostały wpłacone 26.11 i mamy na to potwierdzenie wlasciciela napisane odręcznie (za nas obie 3000zl.).Problem polega na tym, iz zrezygnowalysmy z wynajmu, poniewaz wlasciciel nie oproznil pokoi ze swoich rzeczy,co utrudniało nam przeprowadzkę(brak miejsca na nasze rzeczy).Wielokrotnie prosilysmy o opóźnienie, ale nic z tego.4 grudnia zabralysmy rzeczy i zrezygnowalysmy z wynajmu informujac wlasciela. Nie mieszkalysmy ani jednego dnia. Powiedzial, ze zwroxi cala kwotę ale ostatnio odwolal spotkanie. Do tej pory nie odpowiada na sms oraz telefony. Nadal mamy klucze od mieszkania. Na adres tego mieszkania zarejestrowana jest firma. Czy wlasciciel moze wynajmować w takim razie to mieszkanie? Nie mamy pomyslu jak można odzyskac te pieniądze. Podkreslam, ze jesteśmy studentkami. Czy to podpina się pod kradzież? Mysle, ze kaucja powinna zostać zwrocona oraz pieniążki za grudzien, skorotam nie mieszkalysmy... Proszę o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2011

  Z wynajmu billboardu rozlicz się ryczałtem

  Osoby fizyczne osiągające przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze mogą opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. (...)

 • 26.7.2017

  Poluzowany program społecznego budownictwa czynszowego

  Ustawa z dnia 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw ma na celu ułatwienie realizacji inwestycji budownictwa (...)

 • 22.7.2018

  Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  Od 2019 roku ruszy system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowo wybudowanych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z gminami. (...)

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 10.6.2018

  „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)