Forum prawne

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. Pracodawca na drugi dzień zaproponował mi, żebym zrezygnował z L4 i żebym przyszedł do pracy (ze zszytym palcem) na lżejsze stanowisko nie stanowiące mojemu zagrożeniu. Płacę składki ZUS i ubezpieczenie PZU. Będę miał kartę przebiegu choroby od chirurga i spisany protokół wypadku u BHP, jednak nie jestem na L4 i przychodzę do pracy. Pytanie brzmi: Czy w takim przypadku mam prawo do odszkodowania od ZUS i PZU? I czy pracodawca postąpił zgodnie z prawem anulując mi zwolnienie lekarskie?

2007.2.8 19:21:46

Odpowiedzi w temacie: Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie (32)

chcialam sie dowiedziec od kiedy liczy sie ubezpieczenie od dnia w ktorym sie ubezpieczam czy mosi minac jakis okres pozdrawiam

2007.8.12 16:39:17

Dzien dobry jeżeli wypadek stal sie w pierwszy dzien pracy i nie mam jeszcze oplaconych skladek czy mam prawo starac sie o odszkodowanie

2008.8.5 16:25:52

Mam pytanie. Miałem wypadek w pracy. Głęboka rana cieta nadgarstka, która wymagała szycia. Tetraz jestem na L4. Umowe o prace mam od 2.01.2009 do 29.02.2009. Awypadku doznałem 7.01.2009. Czy w takim wypadku należy mi sie odszkodowanie?

2009.1.16 14:18:34

Ja miałem wypadek przy pracy i coś o tym wiem. Co do PZU to nie ma wymaganego terminu zwolnienia lekarskiego, w każdym momencie można ubiegać się o odszkodowanie, roszczenie upływa po upływie 3 lat. Jeśli chodzi o ZUS tu jest trochę inaczej. Trzeba być na zwolnieniu lekarskim przynajmniej 7 dni w innym wypadku nie będzie można się ubiegać o odszkodowanie. Co do pracodawcy nic mu nie grozi jeśli tylko zaproponował.... decyzja należała do Ciebie

2009.4.27 12:36:43

Witam,
miałam wypadek w marcu.. Naderwanie wiązadła kolanowego.. Dzień później założono mi gips.. Nosiłam ok. 2-3 tyg.. potem rehabilitacja w domu. Miałam zwolnienie z pracy 30 dni.
Czy teraz mogę się ubiegać o odszkodowanie?? Po tak długiej przerwie??

2009.7.10 22:18:24

[b][b]Witam. Miałem wypadek w pracy w którym doznałem urazu głowy. Obecnie przebywam na L4 poszpitalnym. Czy należy mi się odszkodowanie z tego tytułu???? Jeśli tak to w jakiej wysokości. zgóry dziękuję za odpowiedź:)

2009.9.8 13:3:56

Miwłem wypadek w pracy płacę ZUS i PZU byłem 30 dni na zwolnieniu to było 1.5 roku temu i jeszcze nic nie dostałem ani pisma ani odszkodowania co mogę w tej sprawie zrobić i jak długo mogę się starać o odszkodowanie. Muszę dodać że sprawą mojego odszkodowania zajmował się behapowiec który póżniej się zwolnił i sprawa ucichła nawet bym powiedział że jest tak jak by jej nie było proszę o pomoc i z góry dziękuję.

2009.10.28 18:17:53

Witam.
Uległam wypadkowi w domu więc z tego tytułu mam L4. -uszkodzone kolano.
Chirurg zdiagnozował uszkodzenie boczne ląkotki czyli nastąpiła blokada kolana. W tym przypadku czeka mnie artroskopia.
Zwolnienie przedłuży się o kilka tygodni.... więc czy mam prawo do odszkodowania?

2009.11.8 12:21:37

Witam serdecznie! 2 lata temu miałem wypadek w pracy, przewierciłem dłoń wiertłem na wylot, przyjechało pogotowie i zostałem odwieziony do szpitala do dużego miasta oddalonego od miejsca pracy o 30 km. Po otrzymaniu pomocy w szpitalu, zostałem wypuszczony do domu gdzie musiałem dostać się taksówką do domu 50 km. Dostałem L4 na miesiąc, w między czasie walczyłem o odszkodowanie, był spisany protokół i nic z tego, nie dostałem ani grosza, odwoływałem się do ich decyzji, musiałem jechać 140 km na komisję lekarską ponownie i nic. Ani grosza, dostałem tylko 1% uszczerbku na zdrowiu ale to z PZU, gdzie rocznie płace indywidualne składki. Gdzie tu jest sprawiedliwość? tyle pieniędzy idzie miesięcznie na składki ubezpieczeniowe, a przyjdzie co do czego i nie można ich odzyskać, a przecież nie ponoszę wypadku codziennie, proszę o pomoc, czy mogę jeszcze walczyć o to odszkodowanie w miejscu pracy, ach dodam, że po przyjściu po chorobowym do pracy, po miesiącu zostałem zwolniony i pracuje w innej firmie, z góry dziękuje i pozdrawiam.

2010.1.5 8:58:35

witam
Miałam wypadek przy pracy przecięłam sobie palec i miałam go szytego skończyło się na 3szwach i l4 około miesiąca ,minęło 5 miesięcy a ja dopiero dostałam wezwanie na komisje bliznę mam ale już zaczęła schodzić i nie wiem czy dostanę odszkodowanie za taki wypadek ile można dostać procent ile zus ogulnie płaci za coś takiego proszę o pomoc

2010.5.4 17:0:6

Witam,od 2 lat pracuje w firmie która zatrudnia 3 pracowników.W domu przecięłam palec nożem tak że założono mi szwy.Po 2 tygodniach pobytu na L4 wróciłam do pracy i dowiedziałam się ze nie mogę starać się o żadne odszkodowanie bo nie jestem ubezpieczona dodatkowo.Na kwitku rozliczeniowym który otrzymuję od pracodawcy co miesiąc pisze jednak że płacę co miesiąc na rentowne, wypadkowe ,chorobowe ,wiec nie wiem czy mogę się starać o odszkodowanie z ZUS

2010.6.17 20:57:47

Dzień dobry zacznę od początku mój mąż miał wypadek w pracy to miało dnia 02.07.2010 roku samochód jego zmiażdzył do tej pory nie wiem jak to było.W obecnej chwili mąż ma złamane 12 żeber,operacje na kręgosłup ma wstawiona płytkę.Po przywiezieniu męża do szpitala 1 robili jemu Tomografie głowy i było wszystko ok.Już raz mąż odzyskał przytomność wiedział gdzie jest,robił różne grymasy ale lekarze zdecydowali jednak dać zastrzyk na uśpienie mojego męża na 1 dzień aby przeprowadzić bolesny zabieg rurkę wstawili do przepony bezpośrednio aby mężowi lepiej się oddychało.Odstawili jemu leki już które go usypiają w chwil obecnej mąż nadal jest w śpiące farmakologicznej na Oiomie Pourazowym i nie wiadomo jest czy się zbudzi.Lekarze mówią,że żebra to najmniejszy problem,nie wiadomo czy mąż będzie chodził w ogóle chodził.Czy wybudzi się ze śpiączki?Czy w takim przypadku mogę starać się o odszkodowanie?Jak tak to jak to się w ogóle załatwia bo nic nie wiem.No ja bardzo pragnę aby mąż żył i wyszedł z tej śpiączki bo mamy 2 córcie Eliza ma nie całe 4 latka a Natalka 2 skończyła w czerwcu a obecnie jestem w ciąży i mam termin na 6 grudnia nie wiem jak ja sobie poradzę bez pomocy męża?Proszę mi pomóc w jaki sposób mam załatwić odszkodowanie dla męża i od kiedy mozna się o to starać po wypadku????Z góry pięknie dziękuję za odpowiedz.

2010.7.11 8:26:9

Witam, byłem weiczorem z kumplami nad wodą wypilismy po pare piwek (3,4) zdarzył sie nieszczęsliwy wypadek stanołem na szkło , przeciołm sobie 2 sciegna po czym zabrali mnie na pogotowie, i w karcie mam napisane ze przyjety w stanie upojenia alkoholowego, chcialbym sie dowiedziec czy z tego tytułu jest szansa na dostanie odszkodowania , bo z tego co slyszlaem w stanie uopjenia alkoholowego nie wydają , lecz to byl wypadek proszę o rady z góry dziekuje

2010.8.22 16:10:54

Wszystko na temat wypadków w pracy, znajdziecie w artykule: Wypadek przy pracy - co dalej? 


 


Miałeś wypadek? Chcesz uzyskać odszkodowanie? Skontaktuj się z nami. 

2011.7.29 13:19:51

Witam w 2004 roku miałam wypadek w pracy , zgłosiłam to w miejscu pracy jak i w poradni chirurgicznej do której się udałam i w której się leczyła.Naderwałam ścięgna ,w kolanie. Przebywałam na zwolnieniu lekarskim 5 miesięcy ,pan z BHP do którego się udałam aby spisaćprotokół wypadkowy , nie chciał spisać protokołu wypadkowego ,powiedział, że nie było to złamanie więc nie dostanę odszkodowania.Mam swiadków że wypadek taki miałam , że zgłosiłam to mojemu bezpośredniemu przełożonemu. W 2008 roku okazało się w skutek tamtego wypadku ,powstał krwiak z czasem zamienił się w guz ,który wyżłobił w kościach kolana dziurę i musiałam mieć opoerację wszczepienia endoprotezy kolana.Czy po upływie takiego czasu moge ubiegać sie jeszcze o jakieś odszkodowanie. Jestemubezpieczona w PZU i opłacane były w tamtym czasie składki w ZUS.

2012.7.29 5:53:27

też miałem wypadek w pracy, początkowo sam chciałem pozałatwiać sprawy odszkodowania, ale w końcu zdecydowałem się na pośrednictwo - zdecydowałem sie na firmę Votum i dobrze wybrałem bo odszkodowanie dostałem.

2014.8.31 13:49:31

W przypadku wszelkich wypadków przy pracy należy mieć na uwadze, że aby uzyskać świadczenia konieczne jest przeprowadzenia odpowiedniej procedury stwierdzenia wypadku. Często pracodawcy odmawiają sporządzenia protokołu powypadkowego samowolnie (i faktycznie bezprawnie) uznając, że dane zdarzenie nie było wypadkiem. Pracownik zawsze musi pamiętać, że może domagać się wszczęcia procedury stwierdzenia wypadku (nawet jeżeli doprowadzi ona do ustalenia, że zdarzenie nie było wypadkiem przy pracy). Jak zadbać o swoje prawa i jak radzić sobie z pracodawcą, który nie respektuje przepisów radzimy w serwisie e-prawnik - opisz swój wypadek z podaniem dat, podaj jak zachował się pracodawca oraz wskaż czego chce się domagać.

2016.5.19 9:32:17

Na Twoim miejscu od razu udałabym się do firmy zajmującej się osobami poszkodowanymi w wypadkach. Zajmują się oni odzyskaniem należnego odszkodowania. Nie jestesmy, niestety, w dzisiejszych czasach w stanie sami sobie poradzic. Firmy sa tansze od prawnikow. Moja siostra wywalczyła trzykrotnosc proponowanego najpierw odszkodowania z firmą KROP. Wysoka skuteczność.

2016.6.16 13:28:39

Moim zdaniem najlepiej jest się udać po pomoc do kancelarii która zajmuje się odszkodowaniami. Ja miałam podobny problem tylko że moje palce zostały przygniecione przez drzwi które są obrotowe i nie miały żadnego zabezpieczenia. Udałam się do kancelarii Liderio która w szybki sposób pozwoliła mi uzyskać odszkodowanie.Może warto się zapoznać i umówić się na spotkanie :) adres mmasz tutaj kancelarialiderio@wp.pl

2016.7.19 11:40:32

Witam

Miałem wypadek w pracy, obecnie jestem na L4. Do wypadku doszło po godzinie 12 w nocy, byłem w szpitalu na prześwietleniu po czym po godzinie 2 w nocy poszedłem do domu. L4 100% płatne. Ostatnio otrzymałem wiadomość że muszę odpracować ok 4 godzin za ten dzień co poszedłem do domu. Czy jest to zgodne z prawem?

2016.8.2 23:16:50

Witam serdecznie mam takie zapytanie.. miałam wypadek w pracy pierwsze zwolnienie dostałam od lekarza rodzinnego ktoryginalny zaznaczyl że był to wypadek w pracy,dostałam skierowanie do chirurga i otrzymalam kolejne zwolnienie teraz pytanie czy chirurg wie aby zaznaczyć na zwolnieniu że to był wypadek w pracy czy trzeba mowic????ja nic nie powiedziałam i teraz się denerwuje a zwolnienie wypisywala asystentka chirurga a nie sam chirurg.. pomocy ????

2016.9.13 22:58:48

Dzień dobry,pokrótce chciałbym opisać mój problem...a więc w 2012 przy rozładunku towaru poślizgnąłem się i spadłem z tira tak nieszczęśliwie że doznałem zwichnięcia barku ale jako że pracowałem tam około roku a praca była nawet w miare fajna nie starałem się o uznanie tego jako wypadku przy pracy na zwolnieniu przebywałem ponad 3 miesiące do tego doszła rehabilitacja.Po zwolnieniu poszedłem do pracy na swoje stanowisko czyli kierowca-magazynier tj hurtownia tkanin do moich obowiązków należy dostawa tkanin do klientów plus typowe prace magazynowe belki ważą po około 20-30 kg czyli nie aż tak ciężkie.W ubiegłym roku w listopadzie miałem sytuację że wyciągałem belkę z półki było to mocniejsze szarpnięcie i sytuacja się powtórzyła zwolnienie lekarskie do połowy kwietnia tego roku również bez zgłaszania wypadku przy pracy.Po badaniach o przystąpienie do pracy przystąpiłem do niej w połowie kwietnia,niestety taka sama sytuacja powtórzyła się 29 sierpnia w tej chwili mam założoną orteze zwolnienie do 19 września do czasu zdjęcia ortezy i teraz moje pytanie co zrobić z tym tematem i od czego zacząć?Pracodawca niechętnie podchodzi do tego aby uznać to za wypadek przy pracy,jest cudzoziemcem
Miało być krótko wyszedł elaborat:)Dzięki za przeczytanie i wszelkie dobre rady

2016.9.15 12:12:14

Ja miałam wypadek w szkole. Czy należy mi się odszkodowanie z zusu jeśli w szkole nie byłam ubezpieczona a w pracy tak? Czy płaci za to zakład pracy? Proszę o odpowiedź

2016.10.27 15:23:59

Mój kolega w pracy miał podobny przypadek i wiem że do takiej sprawy zatrudnił osobna firmę, która się zajmuje odszkodowaniami. Poena to oni właśnie mu pomogli w załatwieniu wszystkich papierów itp. Dostał sporo odszkodowania, warto mieć wypadek w pracy :D

2017.5.4 18:9:56

zlamalem wczoraj palca w pracy w szwecji bylem ulekaza ale tylko zdezynfekowal i zalozyl plastikowy stelaz czy moge liczyc na L4

2017.9.1 10:31:43

Ja miałem taką historię, że niezabezpieczony wózek towarowy przejechał mi po stopie i dość mocno uszkodził mi palce. Nie wiadomo było kto zostawił go bez opieki, postępowanie z odszkodowaniem ciągnęło się w nieskończoność i już myślałem, że nigdy go nie dostane, bo ubezpieczyciel robił wszystko by odłożyć to w czasie. Chcąc nie chcąc musiałem wziąć prawnika i dobrze zrobiłem, bo jak zacząłem współpracę z Kancelarią Partner to sprawy potoczyły się już gładko ?

2017.9.4 11:58:57

Jak pomogli? Ubezpieczyciele wykorzystują jakieś luki prawne, żeby nie wypłacać czy jak?

2017.9.11 18:40:54

Chodzi o to, że Partner wypłaca Ci odszkodowanie, a sprawa za pomocą cesji przechodzi na nich i oni już dalej dochodzą u ubezpieczyciela wypłaty odpowiedniej kwoty w swoim imieniu. Także Ty już masz z głowy całą sprawę i otrzymujesz pełne odszkodowanie :D

2017.9.13 15:11:7

Witam 02.02.2016 uległam wypadkowi w pracy.Kolega zrzucił mi paczkę na głowę około 2 kg,w wyniku czego miałam złamany łuk kręgu C4,wybity bark i kręgi w odcinku piersiowym.Byłam na L4 90 dni lecz nie zakończyłam zwolnienia ponieważ dalej jestem pod opieką neurochirurga,biorę cały czas leki,mam silne bóle głowy i kręgosłupa.
Mam pytanie jak długo mogę jeszcze chorować aby nie przepadł mi czas do odszkodowania w ZUSie.

2017.11.4 2:25:1

Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych odszkodowań z tytułu wypadku komunikacyjnego, błędu medycznego, niesłusznego pozbawienia wolności, poślizgnięcia i upadku, śmierci osoby bliskiej, wypadku przy pracy, szkody pożarowej, szkody lotniczej, wypadku rolniczego itp. Tel. 732 445 393

2017.11.25 11:58:4

Witam miałem wypadek w pracy tuż przed zakończeniem wypowiedzenia rana cięta lewego kciuka mam założone 2 szwy pracodawca nie uznał wypadku w pracy twierdzac ze nie przestrzegalem przepisow bhp .zaznacze tu ze rekawiczki ochrone dostalem przy podpisywaniu umowy okolo 1,5 roku temu i od tego czasu nie zostaly mi wydane nowe .w protokole po wypadkowym nam adnotacje ze nie mialem ich zalozonych co mogę zrobic w takiej sytylacji i co mi przysluguje czy dostanę odszkodowanie z ZUS i dodatkowego w pracy .

2018.6.29 23:14:21

Zgadza się Panie Andrzeju Kwiatkowski pana kolega bardzo słusznie postąpił. Jestem Agentką do spraw odszkodowań dziennie zgłasza się do nas szczereg ludzi z różnymi sprawami związanymi z odszkodowaniem rzeczowym jak i osobowym.
Jeśli jest tu osoba która takiej pomocy własnie potrzebuje to zapraszam do kontaktu tel: 512422836 mail : a.zbozen@euco.pl
własnie po to oferujemy swoją pomoc aby osoby korzystające z naszej firmy były zadowolone z naszej pracy i uzyskanych wysokich odszkodowań lub dopłat do odszkodowań.

Agentka ds odszkodowań Anita Zbożeń.

2018.9.19 12:26:32

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika