Wytoczony pozew

Odpowiedzi w temacie (0)

Mooe

13.10.2017

Witam, Z góry chciałbym prosić o przeniesienie wątku do innego działu, jeśli utworzyłem wątek w złym dziale. A teraz do sedna. Ja oraz sześciu spadkobierców zostaliśmy pozwani przez spółdzielnię mieszkaniową o zaleganie czynszem na wysokość ok. 12 tys zł. Mieszkanie w drodze dziedziczenia spadku dostaliśmy na początku tego roku po 4 latach walki w sądzie. Niestety w rodzinie są podziały co do sprzedaży mieszkania a dług rośnie. Rozmawiałem ze spółdzielnia na ten temat, próbowali nam pomóc i rozmawiać z jedną osobą (spadkobierca), która sie nie zgadza na sprzedaż oraz nie chce zrzec się udziałów(tak wiem że to dziwne). Spółdzielnia poinformowała nas że nie wejdzie komornik spadkobierca na pensje lecz tylko na mieszkanie. Komornik je zlicytuje. Tak bardzo skrótowo opisałem cała sytuacjr. Moje pytanie jest następujące. Chciałbym odpisać na pismo sądu dotyczącego pozwania nas przez spółdzielnię mieszkaniową i zaznaczyć, że były rozmowy ze spółdzielnią, aby napisała pismo do komornika żeby zajął nieruchomość i ja zlicytował zamiast wchodzić nam na pensje. Myślicie że to dobry pomysł? czy to coś ? Czy po prostu gdy będzie już komornik to ponownie rozmawiać ze spółdzielnią ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.1.2016

  Cofnięcie pozwu

  Jednym z uprawnień strony wnoszącej powództwo do sądu, jest możliwość cofnięcia pozwu. Jest to przejaw woli powoda w rezygnacji dochodzenia swoich praw. Może być ona wynikiem np. przedstawienia (...)

 • 13.10.2017

  Jak rozstrzygnąć spory pracownicze?

  Spory z zakresu prawa pracy rozstrzygają sądy pracy. Kodeks pracy stanowi jednak, że pracodawca i pracownik powinni dążyć do polubownego załatwienia sporu.

 • 23.10.2013

  Wysokość kar za klauzule niedozwolone w regulaminie

  Występowanie klauzul niedozwolonych w regulaminie sklepu, który obowiązuje także konsumenta może skutkować wszczęciem przeciwko przedsiębiorcy postępowania sądowego – na skutek pozwu o (...)

 • 17.4.2012

  Kiedy można uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?

  Postępowanie upominawcze pozwala na dochodzenie roszczenia pieniężnego lub innego. W tym drugim przypadku, jeśli szczególny przepis to umożliwia. Jeżeli kwota, z którą zalega dłużnik nie przekracza (...)

 • 5.3.2001

  Wstąpienie w stosunek najmu (stan prawny do 10.07.2001)

  Może się zdarzyć, że podczas trwania stosunku najmu, wynajmujący zbędzie (np. sprzeda lub daruje) przedmiot tego najmu (np. mieszkanie). Przepisy stanowią, że w takiej sytuacji nabywca rzeczy wstępuje (...)