e-prawnik.pl Porady prawne

ZALEGŁOŚĆ CZYNSZOWA

Odpowiedzi w temacie (2)

megio

26.10.2012

Witam, jakim prawem posiłkuje się spółdzielnia mieszkaniowa wobec lokatora? Czy obowiązuje ją KC? W przypadku zaległości czynszowej i wpłaty lokatora bez określenia za jaki miesiąc wpłaca, na jaką zaległość tą wpłatę powinna zaksięgować spółdzielnia? Na najstarszą? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ewula35

2013-01-31 14:18:25

posiadam mieszkanie własnościowe ale na zasadach spółdzielczego. W 2011r miałam problemy finansowe i nie opłacałam czynszu Z tego powodu spółdzielnia mieszkaniowa wystapiła do sądu i komornika o ściagnięcie zaległości . Część zadłuzenia udało mi się spłacić a cześć spółdzielnia zgodziła sie rozłozyć mi na raty które zreszta regularnie wedle umowy spłacam. Jednak w styczniu 2013r bez wczesniejszego powiadomienia komornik zlecił wykonanie oszacowania majatku ( mieszkania ) przez rzeczoznawcę sadowego . Mam juz wyzanczony termin - co robić w takim przypadku , czy mimo podpisania ugody na spłate zadłuzenia spółdzielnia może sprzedac moje mieszkanie wyżucajac mnie i dzieci. Prosze o szybka odpowiedź.

radcaprawny8

2013-02-01 11:07:03

Szanowna Pani. Pomogę rozwiązać każdy problem prawny. Pomoc prawna 0zł, 533-952-710, Jesteśmy z Krakowa ale pomagamy w całej Polsce,

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM