Forum prawne

Zasiłek pielęgnacyjny 2011

Opiekuje się niepełnosprawnym 80 letnim ojcem i pobieram zasiłek 153 zł (jak do tej pory) czy 2011 roku coś się zmieni? Bardzo proszę o odpowiedź.

2011.1.27 14:3:55

Odpowiedzi w temacie: Zasiłek pielęgnacyjny 2011 (3)

Mam takie pytanie, mam dziecko niepełnosprawne, które posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Za niedługo mam kolejna komisję lekarską, we wniosku powinienem wpisać że zwracam się z prośbą o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności dla celów:zasiłku pielęgnacyjnego i świadczenia pielęgnacyjnego, czy muszę wybrać tylko jedną opcję? Jeżeli nie dostanę świadczenia pielęgnacyjnego, to nie zabiorą mi zasiłku pielęgnacyjnego?

2011.1.28 12:52:10

Opiekuję się chorą babcią, która ma tylko nędzną rentę. Czy należy mi się zasiłek pielęgnacyjny?

Jak się mam o niego starać?

Czy muszę przedstawiać jakieś dokumenty?

Dodam, że nie jestem ustanowionym przez sąd opiekunem babci, tylko zajmuje się nią samowolnie.

2011.6.14 12:18:31

Ma Pani prawo do zasiłku pielęgnacyjnego. Należy się o niego ubiegać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pani obrębie zamieszkania. A Czy Babci jest ubezwłasnowolniona i musi mieć ustanowionego opiekuna? Czy może ktoś już tą funkcję pełni? Jak Pani pójdzie do pomocy społećznej to wszystko dokładnie Pani wytłumaczą wraz z podaniem obowiązujących Panią dokumentów.

2011.6.16 10:54:38

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika