Forum prawne

Zastraszanie, grośby karalne, pobicie, nękanie etc......

Mam pytanie. Ktoś pewnej osobie groził nei raz, znącał się nad nią psychicznie i fizycnie, pobił ją dosyć ciężko i to nie raz lecz kilka razy, zastraszał, ubliżął publicznie i wyzywał od jakich tylko. Ta osoba ma mocne dowody na wszystko co wymieniłem. Kogoś kto się na tym zna prosze o pomoc i powiedzenie mi ile mu grozi minimalnie i maksymalnie za to wszystko co wymieniłem wyżej jeżeli zostanie pozwany do sądu?
To pilne i odpowiedzi potrzebuje jak najszybciej. Z góry dziękuje ;)

2013.2.19 0:38:5

Odpowiedzi w temacie: Zastraszanie, grośby karalne, pobicie, nękanie etc...... (6)

art. 190 kk


§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.Osobiście uważam że nie tylko byłu to grożby karalne ale także naruszanie nietykalności, obraza słowna publiczna wulgarna też jest osobną sprawą, psychiczne nękanie podobnie. Ogólnie nie ma się co zastanawiać i kzałożyć sprawę. Tylko radzę wybrać sobie adwokata dobrego, tka żęby ten postarał się może o zakaz zbliżania się.

2013.2.19 8:35:50

Tak ja wiem dokładnie znam wszystkie paragrafy na wyżej wymienione przeze mnie wykroczenia natomiast chodzi mi tutaj czy te kary za to wszystko sumują się za każdy paragraf czy inaczej jest to oceniane i brane pod uwagę przez sąd?

2013.2.19 9:58:5

Każda sprawa to osobny art. dla sądu i tak będzie, bo przecież to różne wykroczenia- czy w niektórych przypadkach występki są, więc nie mogą być karane wspólnie, maksymlanym wyorkiem tylko dla jednej z przytoczonych spraw.

2013.2.19 10:3:38

no dobra już rozumiem... dzięki wielkie ;)

2013.2.19 15:17:7

Obraża mnie taka dziewczyna, od paru dni ma 15lat. Ubliża mi i mnie wyzywa. Mogę zgłosić to na policję? Pokazać wiadomości, bo nie pousuwałam. I co jej grozi?

2017.12.11 23:41:58

Rok temu pisałam z pewnym chłopakiem poznamy w Internecie. Proponował spotkania oraz pisał o mnie w sposób erotyczny. Nieświadoma zagrożenia wysłałam mu zdjęcia tyłka. Chłopak zaraz po tym prosił o więcej A po odmowie wyzywał i groził że udostępni owe zdjęcie do mediów społecznościowych. Bojąc się usunełam wszystkie wiadomości i nie mam dowodów. Dziś ktoś podszywając się w mediach społecznościowych pod mojego zaufanego kolegę pisał do mnie wulgarnie i wysyłał zdjęcia pornograficzne (Mam 15 lat). Gdy po raz kolejny odmówiła jakiejkolwiek z nim ingerencji ten się zdradził i znów groził udostępnieniem tegoż zdjęcia. Posiadam wiadomości tylko z drugiej próby zastraszenia. Nie wiem czy faktycznie te zdjęcie gdzieś udostępniono. Co mogę zrobić i czy da się tegoż anonima pociągnąć do odpowiedzialności prawnej?

2018.5.23 20:40:54

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika