Forum prawne

Zbyt atrakcyjna cena domu (610 zł za 160 mkw)

Witam.

Chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy temat i nie jestem pewny czy wstawiony w odpowiednim miejscu. W innym przypadku proszę o przeniesinie.

Sprawa wygląda następująco. Dziś przeglądając oferty kupna domu znalazłem BARDZO atrakcyjną cenę nowego domu z 2007 roku. Cena za dom wynosiła 610 zł za cały dom. Podana cena widniała w 5 miejscach oferty i dodatkowo było napisane, iż cena za 1 mkw wynosi, uwaga: 4 zł. Chciałbym jeszcze dodać, że dom nie był wystawiony na popularnych portalach aukcyjnych allegro czy tablica, lecz na renomowanej stronie nieruchomości jednego z banków. Oferta została dodana dzisiaj i moje pytanie brzmi czy mam prawo zakupić ten dom za kwotę 610 zł? Jest mi znane, że na reklamie, czy na półce sklepowej jest podana cena 10 zł a produkt faktycznie kosztuje 30 zł to płacę cenę, która została podana na reklamie czy widniejąca na półce sklepowej opisana pod artykułem. Czy tak samo działa na większych ofertach odnośnie domu?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

2012.9.26 21:31:11

Odpowiedzi w temacie: Zbyt atrakcyjna cena domu (610 zł za 160 mkw) (2)

Temat byl wielokrotnie poruszany przy okazji "omylkowych" aukcji na allegro.

Jest jakies prawo do "pomylek", ktore umozliwia sprzedawcy wycofanie sie z umowy jezeli cena ktora podal, jest oczywista pomylka (tzn. odbiega znaczaco od poziomow rynkowych).

Jak poszukasz pod haslem typu "allegro umowa sprzedazy / wycofanie sie z transakcji / bledna cena" to na pewno znajdziesz dokladnie ustawe i art.

2012.9.28 11:22:59

Chodzi mi właśnie o to, że allegro ma włąsny regulamin. Na stronie aliornieruchomości.pl nie ma żadnego regulaminu. Stąd moje odmienne pytanie. Z tego co od znajomej słyszałęm: Koleś wystawił na allegro samochód warty 100.000 zł za 10 zł. W tym czasie ktoś kupił ten samochód za kwote 10 zł. Sprzedawca nie chciał sprzedać, tłumaczył się że to pomyłka itd. Kupiec założył sprawę sądową i wygrał sprawę kupując samochód za 10 zł...

2012.9.30 11:56:39

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika