Brak formy aktu notarialnego w przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności nieruchomości

Pytanie:

Jakie konsekwencje przewiduje Kodeks cywilny w przypadku, gdy umowa zobowiązująca do przeniesienia własności nieruchomości, nie zostanie zawarta w formie aktu notarialnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

27.8.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Brak formy aktu notarialnego w przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności nieruchomości

Zgodnie z art. 158 k. c. umowa zobowiązująca do przeniesienia własności nieruchomości powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. W przypadku niezachowania formy aktu notarialnego umowa jest nieważna – art. 73 § 2 k. c.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Umowa ze szkołą policealną

29.9.2020 przez: gautz94

Umowa kupna sprzedaży

18.7.2019 przez: luks315

Żle wykonana usługa firmy Tynkarskiej!!!

29.3.2019 przez: bassice2