Podatek od sprzedaży ziemi rolnej

Pytanie:

W roku 2006 wraz z rodzeństwem odziedziczyliśmy gospodarstwo rolne. Podjęliśmy decyzję o spłacie jednego ze współwłaścicieli. Ponieważ kwota spłaty przekracza nasze możliwości finansowe, jesteśmy zmuszeni sprzedać część ziemi. Jak wygląda sprawa podatku od sprzedaży ziemi w tym przypadku?

Masz inne pytanie do prawnika?

4.11.2008

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Podatek od sprzedaży ziemi rolnej

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w treści obowiązującej do końca 2006 r., który ma zastosowanie do sprzedaży nieruchomości nabytych przed 1 stycznia 2007 r., wolne od podatku dochodowego są przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) (a więc m.in. nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości), w całości - jeżeli ich nabycie nastąpiło w drodze spadku lub darowizny.

Zatem sprzedaż ziemi nabytej w drodze spadku w 2006 r. nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym.

Warto przeczytać: Zmiany w PIT na 2007 rok

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

9.1.2019 przez: bartekkuliga

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

25.5.2018 przez: bartekkuliga

Podatek od sprzedaży nieruchomości

27.3.2018 przez: 3Magda