Przerejestrowanie samochodu dla spółki

Pytanie:

Spółka z o.o. w trakcie rejestracji w KRS gdzie wkładem wspólnika jest aport w postaci samochodu. Przerejestrowanie samochodu na spółkę jest w zasadzie tylko konsekwencją faktu, iż staje się ona właścicielem pojazdu. Czy jest jakiś termin w którym należy dokonać przerejestrowania samochodu po zarejestrowaniu spółki w KRS?

Masz inne pytanie do prawnika?

28.2.2007

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Przerejestrowanie samochodu dla spółki

Jeżeli na podstawie umowy spółki w skład majątku ma wejść samochód to spółka staje sie jego właścicielem z dniem zawarcia umowy. Na podstawie art. 78 ust. 2 pkt 1) prawa o ruchu drogowym właściciel pojazdu zarejestrowanego (używanego) jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o nabyciu lub zbyciu pojazdu. W praktyce może to nastąpić poprzez wniosek o zarejestrowanie pojazdu.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne