Reklama apteki

Pytanie:

Jestem właścicielem przychodni NZOZ oraz apteki. Daje do druku kalendarzyki dla pacjentów, na których umieszczam informacje adresowe i telefoniczne. Czy na takim kalendarzyku mogę napisać o aptece (nazwa, adres i telefon)?

Masz inne pytanie do prawnika?

9.1.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Reklama apteki

Zagadnienie reklamy aptek i powiązaną z tym kwestię informacji, które można umieszczać na ulotkach promocyjnych reguluje art. 94a ust. 1 ustawy Prawo Farmaceutyczne. Zgodnie z tym przepisem co do zasady zabroniona jest reklama aptek i punktów aptecznych oraz ich działalności. Jednocześnie ustawodawca przewiduje wyjątek od powyższej zasady postanawiając, że nie stanowi reklamy informacja o lokalizacji i godzinach pracy apteki lub punktu aptecznego. Tym samym dopuszczalnym jest umieszczanie takich informacji na ulotkach informacyjnych, także tych mających postać kalendarzyków dla klientów.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne