Sprzedaż środka trwałego przy zawieszeniu sp.z o.o

Pytanie:

W chwili obecnej sp. z o.o. ma zawieszoną działalność do 31.12.2009 roku. Chcemy sprzedać dwa środki trwałe. Jeden do kontrahenta z Polski, drugi do kontrahenta z Niemiec. Czy sprzedaż środka trwałego do kontrahenta z Niemiec wymaga odwieszenia działalności?

Masz inne pytanie do prawnika?

15.7.2009

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Sprzedaż środka trwałego przy zawieszeniu sp.z o.o

Spółka z o.o. nie musi wznawiać działalności w celu sprzedaży środka trwałego. Stanowi o tym wyraźnie art. 14a ust. 4 pkt. 3) ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007r. Nr 155 poz. 1095): art. 14a (...)4. W okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej przedsiębiorca: (...)3) ma prawo zbywać własne środki trwałe i wyposażenie;

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: