Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

Pytanie:

Pracuję w firmie od kilku lat. Zaczął się nowy rok - przysługuje mi 26 dni urlopu. Czy jeśli złożę wypowiedzenie umowy teraz to mogę wykorzystać te 26 dni urlopu przysługującego mi w tym roku.

Masz inne pytanie do prawnika?

19.11.2004

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

Zgodnie z nowym przepisem obowiazującym od 1 stycznia 2003 r., pracownik w okresie wypowiedzenia będzie musiał wykorzystac ten urlop, jezeli tak zechce pracodawca. Urlop w okresie wypowiedzenia może być wykorzystany nie w całości, tylko proporcjonalnie, tj.:

1) u dotychczasowego pracodawcy - w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy, chyba że przed ustaniem tego stosunku pracownik wykorzystał urlop w przysługującym mu lub w wyższym wymiarze,

2) u kolejnego pracodawcy - w wymiarze:

a) proporcjonalnym do okresu pozostałego do końca danego roku kalendarzowego - w razie zatrudnienia na czas nie krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego,

b) proporcjonalnym do okresu zatrudnienia w danym roku kalendarzowym - w razie zatrudnienia na czas krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

urlop macierzyński, rodzicielski, l4

13.6.2018 przez: aniab1990

umowa zlecenie a L4!!!

5.6.2018 przez: dzefko

Urlop wychowawczy a ciaza

24.5.2018 przez: Sylwia000