Zasady dostępu do informacji niejawnych

Pytanie:

"Chcemy mieć poświadczenie stałe dla pracowników, które potwierdzi ich możliwość do dostępu do informacji niejawnej na konkretnym poziomie. Mając takie poświadczenie będziemy mogli się ubiegać o bezpieczeństwo przemysłowe na konkretne zlecenia. W związku z tym czy możemy takie ankiety bezpieczeństwa osobowego złożyć sami czy musimy za pośrednictwem Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych?"

Odpowiedź prawnika: Zasady dostępu do informacji niejawnych

Ustawa o dostępie do informacji niejawnej nie przewiduje możliwości, aby osoba ubiegająca się o uzyskanie bezpieczeństwa osobowego sama zwróciła się do odpowiedniej służby ochrony państwa o przeprowadzenie odpowiedniego postępowania sprawdzającego.

Z wnioskiem do odpowiedniej służby zwraca się zawsze jednostka organizacyjna, która zamierza zawrzeć umowę, z wykonaniem której łączy się dostęp do informacji niejawnych. W związku z tym ankiety bezpieczeństwa osobowego należy złożyć za pośrednictwem właściwego pełnomocnika ochrony.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika