Forum prawne (strona 123)

rozwód, podział opieki, alimenty, 500+.

Z mężem jestem w trakcie rozwodu bez orzekania o winie z mojego wniosku, o czym mąż został poinformowany i wyraził zgodę, oboje prowadzimy osobne gospodarstwa domowe i weszliśmy w nowe związki. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.16 16:42:8

Rok na świadczeniach zus a zwrot podatku za składkę zdrowotną.

Witam serdecznie, Żona była przez cały rok na zwolnieniu lekarskim i urlopie macierzyńskim. Przez cały czas opłacała składkę zdrowotną. Teraz wypełniając PIT 36 (jest na działalności) przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.16 14:35:3

Art 86&1kw

Nadmienię jeszcze że na notce z policji którą została przesłana do firmy ubezpieczeniowe pisze że ja jak i tamten drugi kierowca byliśmy trzeswi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.16 13:6:5

Oskarżenie o groźby karalne. POMOCY

Polski wymiar sprawiedliwości to porażka i żenada!!!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.16 0:37:59

Urząd skarbowy po latach...

Witam mam pytanie odnośnie podatku od spadku otóż mąż mojej mamy zapisał mi w testamencie wszystko jak umrze (2012rok) po nim w momencie kiedy jeszcze nie miał ślubu z mamą ślub wzieli w roku ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.3.15 22:56:11

Wypowiedzenie umowy- wtargnięcie właściciela

Dzień dobry,
Otóż od 5 miesięcy wynajmuję mieszkanie na czas nieokreślony, jednak nie krótszy niż 6 miesięcy. Ostatnio przydarzyła się dziwna sytuacja. Biorąc prysznic usłyszałam jak ktoś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.15 21:13:5

PIT z emerytury i działalności gospodarczej

ZUs cię nie rozliczy automatycznie. Dostaniesz PIT 11A
W pit 37 rozliczasz emeryture a w 28 działanosc gospodarczą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.15 17:16:9

Handel rzeczami używanymi

Ten limit vatu jest co rok. Od nowego roku znów obowiązuje w pełnej wysokosci. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.3.15 17:12:40

Problem z ojcem-despotą.

Witam. Jestem młodą dziewczyną, która dopiero zaczęła studia. Od trzech lat, tj. od śmierci mamy, samotnie opiekuję się swoim tatą. Niestety tata jest osobą niezwykle apodyktyczną. Jest to ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.15 15:25:28

Widzenie dziecka z ojcem i jego partnerką

Dzięki wspaniałemu człowiekowi wszystkich ludzi jest on największym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek widziałem odkąd przybyłem na ten świat. Byłem sfrustrowany, ale pewnego miłego dnia, który ... Zobacz wątek

49 odpowiedzi

2018.3.15 14:19:15

Umowa dzierżawy powierzchni reklamowej

Witam serdecznie. Mam następujące pytanie: otóż niedługo rozpoczynam działalność, w ramach której nawiązuję umowę dzierżawy powierzchni reklamowej z użytkownikami i w związku z nadchodzącymi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.15 13:59:27

Zmiana postanowienia spadkowego

Witam wszystkich. Chcialbym prosic o pomoc w kazusie ( sprawa rzeczywiscie sie teraz odbywa ), ktory dotyczy mojej rodziny. Imiona i nazwiska oczywiscie fikcyjne.
Prosze o pomoc i ocene z perspektywy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.14 23:7:26

Dziedziczenie mieszkania po dziadkach.

Witam, dostałam w spadku mieszkanie po dziadkach. Jakie muszę zaczac kroki ? Czy jedną z córek dziadkow moze w dniu pogrzebu bez mojej zgody oprozniac mieszkanie? Kiedy mogę wymienić zamki i przepisać ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.3.14 16:38:38

Jak rozliczyć nadgodziny np praca do 15:40 ?

Czy jak jestem w delegacji cały tydzień a godziny pracy mam w firmie 6-14 to w delegacji jak się liczy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.14 16:22:0

Zadłużenie wobec Miasta - koszty procesu

Witam,
Czy moge odwołać się od zasądzonych kosztów procesu (1000zl w tym 900 kosztów zastępstwa procesowego)?
Wyrok zaoczny w sprawie o zapłatę użytkowania wieczystego. Wszystkie należności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.14 12:34:11

Kupno samochodu z zajęcia komorniczego.

Witam serdecznie,
w ostatnim czasie zainteresowałem się tematem zakupu samochodu osobowego z zajęcia komorniczego. Z tego co wiem można ustrzelić bardzo ciekawe okazy za 75% swojej wartości a nawet ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.14 11:55:55

dlug

Witam!!! Mam problem z firmą intrum w 2015 roku kuzynka ukradła mi dowód i wzięła sobie telefon na moje nazwisko nie splacala i dług przeszedł do intrum o wysokości 2 tyś. Dowiedziałam się o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.14 11:3:4

Odzyskanie praw rodzicielskich

Dzień dobry.
Niespelna 2 lata temu graniczono mi prawa do opieki nad synem. Przechodzilam gorszy okres w moim życiu, zostawilam dziecko pod opieką niedoszlych teściów i wyjechalam do pracy za granice. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.3.14 9:40:46

Szef wymaga odemnie abym za swoje pieniądze kupił sobie ubrania robocze.

Witam mam pewien problem a mianowicie tak jak w temacie szef wymaga od mojej osoby abym sobie sam kupił buty robocze te z ( Wzmacnianymi czubami) ja odmówiłem tego, ponieważ myślę, że to jego obowiązek. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.13 23:36:57

darowanie domu przez ciocię

Ciotka ma dom do sprzedania. Chcę go kupić ale... zawsze coś. Czy mozliwe jest jakoś przepisanie domu na mnie całkowicie na mnie (bez sprzedaży, a my rozliczymy sie między sobą) Oczywiście jakis ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.13 23:5:21

Liquidy do e-papierosów

Witam. Palę e-papierosa i chciałbym się zająć produkcją i sprzedarzą liquidu wsród moich znajomych. Czy nie ma prawnych przeciw wskazań ??? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.13 22:50:52

Droga ze służebnością zniszczona przez jednego z użytkowników

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w ustaleniu jak postępować w poniższej sytuacji:

Mieszkam przy ślepej drodze gruntowej, która jest współwłasnością jednego z sąsiadów oraz osoby trzeciej, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.13 21:32:2

Sprzeciw od nakazu zapłatt

Witam,
Sprawa wygląda następująco- w roku 2008/09 uczęszczała do rocznej szkoły policealnej, nie opłaciłam tam 2 ostatnich rat czesnego. W grudniu 2017 dostałam z Sądu nakaz zapłaty w postępowaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.13 18:57:55

Odmowa pracy w godzinach nocnych

Witam kiedy jest możliwość odmowy pracy w godzinach nocnych? Mam dwójkę dzieci w wieku niespełna 3 i 4 lata ja nie pracuje partner pracuje na umowę o pracę na czas nie określony podczas podpisywania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.13 14:11:55

Praca na umowe-zlecenie, godz. pracy i wynagrodzenie.

Droga Adelo. Nalezy zwrocic sie do sadu rejonowego, sadu pracy i ubezpieczen spolecznych o uznanie umowy zlecenia za umowe o prace, na podstawie okreslonych przeslanek.Na umowe zleceniu nie ma osmiogodzinnego ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.3.13 13:50:17

odszkodowanie za zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy - wątpliwości

Cześć,

pracowałem w firmie X najpierw na okresie próbnym 3 mc, a później dostałem umowę na 12 mc, firma zajmuje się outsourcingiem i rekrutacją kadry. Miałem następujące zapisy w umowie: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.13 12:57:29

Zwrot zaliczki

Witam, jakoś w wakacje zapisałam się na objazdówkę busem po Europie. Trzeba było zapłacić zaliczkę w wysokosci 500 zł (całosc podróży to ponad 1500 zl) Jenak z osobistych powodów nie mogłam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.12 22:54:25

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Od momentu odebrania mieszkania do czasu podpisania pierwszego aktu przeniesienia (jakiegokolwiek z nieruchomości) ponosi pani koszty tylko zużycia mediów (np. ciepło, woda, podgrzanie wody, prąd). ... Zobacz wątek

33 odpowiedzi

2018.3.12 22:36:6

Czy oddzielny rachunek bankowy mamy wchdzi w skłąd spadku po śmierci taty?

Witam,
niedawno zmarł mój tata. Rodzice mieli oddzielne rachunki bankowe choć są małżeństwem i nie mieli rozdzielności majątkowej.
Moje pytanie brzmi czy po śmierci taty musimy dopisać do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.12 22:9:49

służebność osobista nieodpłatna pomocy!!

Witam 4 lata temu dostałem od mamy gospodarstwo rolne w raz z domem w darowiznie w zamian z opieke do smierci mamy, mam brata który mieszkał razem z nami w moim domu dostał tez działkę od mamy tez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.12 20:40:11

Umowa o dzieło a Urząd Skarbowy

co mam robic jeśli podpisałam umowę o dzieło z jakiś pośrednikiem i było to na początku roku i już nie pamiętam nazwy i nie wysłali oni mi rozliczenia co mam robic jak mogę się teraz rozliczyc ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2018.3.12 19:36:34

Opinia w google a sprawa w sądzie o zniesławienie

Dzień dobry. Byłem kiedyś klientem serwisu samochodowego z którego usług nie byłem zadowolony ponieważ usterka nie została usunięta mimo iż mechanik twierdził inaczej. Nie miałem wtedy czasu ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.3.12 17:57:24

Działalność nierejestrowana

Dzień dobry,
W sejmie już została podpisana ustawa o działalności nierejestrowanej. Jest to działalność, w której moje dochody nie przekraczają 1050 zł (w 2018 roku), i nie trzeba jej rejestrować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.12 16:10:58

Dowód w jednym egzemplarzu

Chcę a właściwie muszę zgłosić jako dowód w sprawie, chodzi o odszkodowanie po pożarze, próbki materiałów, które produkowałem a które się całkowicie spaliły ponieważ strona przeciwna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.12 13:17:16

Trzynastka

Przepracowałem 21 lat na 1/4 etatu w szkolnictwie.W związku z likwidacją stanowiska pracy zostałem zwolniony w maju 2017,otrzymałem 3 miesięczną odprawę.Czy należy mi się 13 pensja? ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2018.3.12 10:39:32

Pracodawca nękający pracowników

Witam. W styczniu 2018 podjąłem pracę jako kierowca międzynarodowy w pewnej firmie transportowej w Kielcach.
Na poczatku współpraca układała się dobrze, mimo iż byłem zmuszany do jazdy bez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.11 20:25:20

odmowa wydania rzeczy osobistych

Witam może ktoś mi pomoże. Żyła 2.5 roku z ojcem mojej córki. Kupiliśmy trampoline dla niej. Nie mam na nią żadnego paragonu ale zapłaciłam ja z własnej kieszeni. Czy jej szansa że mogę ją ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.3.11 19:8:37

Księga wieczysta - weryfikacja

Witam,

Planuje zakupić mieszkanie w Krakowie (w trakcie budowy do 2019), które znajduje się się na działkach o następujących numerach KW:
KR1P/00360646/6
KR1P/00349700/0

Próbuje zweryfikować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.11 8:59:20

Alimenty od chorego ojca

Witam. Czy może mi ktoś pomóc odnośnie mojego ojca a alimentów od niego.. mam 19 lat dalej się uczę ojciec kilka lat temu był nałogowym alkoholikiem miał wypadek przez co stracił pamięć i ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2018.3.10 23:7:53

Czy można odwołać zeznania?

Hej mam pytanie. Podałam narzeczonego o znęcanie się fizyczne i psychiczne. Sprawę przejął prokurator i chciałbym wycofać się z tego bo niechce żeby siedział itd mamy razem dzieci i wolę żeby ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.3.10 22:59:26

Sprzedaż przez ogłoszenie na OLX

moim zdaniem nie musisz
zawarliście umowę w formie ustnej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.10 17:54:2

zablokowane konto pomimo płacenia alimentów

Witam. Płacę alimenty na syna, który mieszka z ojcem. Mam pytanie odnośnie tego, że czy ojciec musi pobierać alimenty z funduszu alimentacyjnego aby ściągnąć dług ode mnie? Mam zablokowane konto ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.10 17:30:50

Bardzo duża pomóc

Witam
Chciałbym wam przedstawić pewna sytuację mam nadzieję że pomożecie. W klasie u mnie jest pewien chłopak pewnego dnia chwalił się że ukradł telefon z kolegą zabraliśmy ten telefon i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.10 15:56:37

Domyślnie Odbiór dowodu osobistego za niepełnosprawną mamę

Witam,

moja mama jest niepełnosprawna i nie może wyjść z domu. Kończy się jej ważność dowodu osobistego. Ponieważ mama ma konto w banku (z dostępem internetowym), złożyliśmy wniosek o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.10 15:52:12

renta rodzina a zarobki

Witam, w zeszłym roku pobierałem rentę rodzinną wysokości 800 zł, jednocześnie pracując i zarabiając średnio miesięcznie około 3500 tyś złotych brutto. Moje pytanie jest następujące czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.10 15:31:45

mieszkanie a podatek od gruntow

Witam. W listopadzie kupilem mieszkanie za ktorwm.place podatek od nieruchomlsci raz rocznie 58zl. Po nowym roku przyszlo pismo ze mam do zaplacenia podatek od wieczystego uzytkowania. Tylko problem tkwi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.10 6:35:49

Ściąganie alimentów przez pracodawcy

Witam
Sprawa dotyczy ściągania alimentów przez pracodawcę.
Czy pracodawca może odmówić takiej czynności? Została wysłana kopia wyroku sądowego, wraz z klauzula wykonalności.
Pracodawca ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.9 20:10:18

Prawo telekomunikacyjne - udostępnianie i usuwanie danych

W grudniu 2014 r. byłem pomawiany przez email. Zwróciłem się do operatora telekomunikacyjnego o podanie danych na podstawie ustalonego wcześniej adresu IP komputera. Operator odmówił. Zwróciłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.9 13:1:9

Czy mozna zmienic Kategorie wojskowe

Witam, czy mozna zmienic kategorie wojskowa z d na e jezeli mam nadcisnienie tetnicze, czasami ataki padaczki, oraz mia?em pare lat temu operacje poniewaz wykryto umnie guza i trzy torbieleora pajeczynowke ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.9 12:44:38

Komornik i dług czynszowy.

Witam serdecznie.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc i wyjaśnienie w jakiej sytuacji dokładnie się znajduję.
Mój tata to alkoholik. Mieszka sam w mieszkaniu własnościowym. Jest jego jedynym właścicielem.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.9 6:19:44

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika