Forum prawne (strona 122)

Rok w Australii (praca na 1/2 etatu, rozliczenie w AU), a podatek w PL

Witam.
Kieruję się do Państwa o doradztwo w mojej sytuacji.
W grudniu 2016 roku wziąłem bezpłatny roczny urlop w zakładzie pracy w którym pracuję na umowę o pracę. Na okres tego roku wyjechałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.26 0:1:10

Pomówienie? Co zrobić?

Witam Serdecznie

Mam taki problem ponieważ ktoś mnie oczernia i stawia w bardzo złym świetle, są to oszczerstwa, które są nieprawdą sprawa jest na tyle poważna że ktoś zarzuca mi nieszanowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.25 14:3:38

Odszkodowanie za sprzedaż rzeczy niezgodne z opisem.

Witam jakiś czas temu zakupiłem buty za około 500zl po ich noszeniu w prawej nodze wystąpił ból który nie pozwalał na normalne chodzenie ( mam świadków) trwało to ponad tydzień. But jest na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.25 13:54:25

Kolizja Drogowa Proszę o pomoc

Kierowca pojazdu włączającego się do ruchu musi się upewnić, że przez ten manewr nie stwarza zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Pan może zostać ukarany za jazdę pod prąd, ale to cofający ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.25 11:31:58

Sprawa o uchylenie obowiązku alimentacyjnego

Niestety nie mogę być z przyczyn zawodowych. Czy mogę ustanowić pełnomocnika ?? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.3.24 10:23:47

udostępnianie przez pracodawcę moich danych osobowych

Poproszę o pomoc, mój pracodawca w instytucji administracyjnej chce udostępnić osobie prywatnej która chce upublicznic na fb i na blogu dane urzędników, konkretnie:imię i nazwisko, adres zamieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.23 21:33:30

Źle użytkowana kanapa ?

Proponuje na przyszlosc najpierw zebrac opinie o sklepie a jest to latwe, mamy tez net. Pozniej o producencie i jego produktach i jak traktuje naprawy gwarancyjne. Poza tym kupujac kanape za 800 zl nie ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2018.3.23 20:16:6

czy można ubezpieczyć samochód za granicą ??

Czy mogę ubezpieczyć samochod na polskich blachach w zagranicznym towarzystkie (nie mającym siedziby ani przedstawicielstwa w Polsce, aby otrzymać OC ważne w całej unii. Szukam tańszych rozwiązań ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.3.23 20:6:30

Uprawnienia stowarzyszenie do regulacji formy płatności

Witam, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w formie taksówki osobowej, jednocześnie jestem członkiem stowarzyszenia zrzeszającego taksówkarzy (zajmuje sie przyjmowaniem zleceń telefonicznych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.23 19:39:34

pytanie o rozwód

Witam.Jestem mężatką z 11 letnim stazem.Mamy z mężem dwoje dzieci.Przed ślubem zgodziłam sie,ze urodze mężowi troje.Na poczatku małżenstwa trzy razy poroniłam,urodziłam pierwsze dziecko z ... Zobacz wątek

66 odpowiedzi | Strony: 1 2

2018.3.23 14:49:10

wada ukryta mieszkania - nieszczelne okna

Za ochronę lokatorów powinna odpowiadać spółdzielnia , która posiada firmę zajmujące sie przeglądem. Bardzo konkretna firma, z którą miałam styczność to PRZEGLĄDY BUDOWLANE CZESTOCHOWA. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.23 10:28:51

Pozew o ustalenie prawa do lokalu socjalnego - kilka pytań.

Witam, składałam pozew o ustalenie prawa do lokalu socjalnego.

Posłużyłam się wzorem pozwu dostępnym na stronie komitetu obrony praw lokatorów.

Otrzymałam z sądu wezwanie do usunięcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.23 10:26:39

Umowa byłego faceta

Witam, potrzebuję opinii, gdyż już 3 lata temu zerwałam z chłopakiem który wziął na siebie laptopa, umawia jest na niego, po rozstaniu zostawił go mi, nie upominal się o niego, splacalam go przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.23 10:7:0

zakup auta podczas malzenstwa

maz kupil auto jestesmy w umownej separacji czy jak sprzeda auto pieniadze bede nalezaly tez dla mnie prosze o odpowiedz . ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2018.3.23 9:24:26

Opieka nad 2 latkiem

Sa dwa wyjscia : albo porozmawiasz z kobietą , by polubownie przekazała Ci pełna opiekę nad synem a jak nie to sądownie . Tylko radzę Ci wynając dobrego adwokata bo tego typu osoba jak Twoja była ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2018.3.22 19:50:1

prawo psiarza

Witam
Ciekawi mnie kilka kwestii. Jak wyglądają ( oczywiście dla właściciela zwierzaka) konsekwencje pogryzienia lub samego ataku psa na innego psa. Psa w kagańcu bez smyczy na psa bez kagańca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.22 19:42:47

Wizyty byłego męża z dzieckiem

Witam, z byłym mężem jestem rok po rozwodzie. Mamy prawie trzyletniego synka. Mąż nie ma odebranych praw rodzicielskich płaci zasadzone alimenty. Przyjezdza do syna w ustalone wcZeśniej dni oczywiście ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.22 13:46:7

podatek akcyzowy na samochód

Witam

w 2011 i w 2012 roku mój brat zakupił samochody za granicą i poprosił mnie o rejestrację na moją osobę ze względu na moje zniżki w ubezpieczalni. Brat organizował dokumenty, opłacał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.22 13:31:56

wniosek o niezwracanie pozwu

Witam złożyłam pozew rozwodowy nie zostałam zwolniona z kosztów 600zl napisałam aby mi sąd przełożyl termin płatności na dwa tygodnie dłużej niestety wypadło tak że nie mam jeszcze środków ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.22 8:41:39

Wykopałam skarb

Dział nie do końca ten, ale nic innego mi nie pasowało.

Sprawa wygląda tak. Moja prababcia zmarła 2 lata temu. W jej domu odnalazłam kilka dokumentów z XVII i XVIII wieku. Z tego co zdążyłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.22 6:25:22

Wykonałam skarb

Dział nie do końca ten, ale nic innego mi nie pasowało.

Sprawa wygląda tak. Moja prababcia zmarła 2 lata temu. W jej domu odnalazłam kilka dokumentów z XVII i XVIII wieku. Z tego co zdążyłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.22 6:23:48

Kieszonkowe

Cześć, od kilku lat matka dawała mi kieszonkowe w wysokości 500-600zl żebym sobie odkladal na wesele. Niestety pokłóciłem się z nią i teraz żąda odemnie zwrotu całej sumy tj. 14 000zł tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.21 22:56:24

Witam mam pytanie dziecko trafiło do rodziny zastepczej było w niej 6 lat złe się tam czuła i uciekła

Witam mam pytanie dziecko trafiło do rodziny zastepczej było w niej 6 lat złe się tam czuła i uciekła z domu była poszukiwana przez policje zgłosiła sie sama i tam powiedziała ze nie chce wracac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.21 22:32:54

Długi siostry po śmierci babci

Witam. 19.03.2018r zmarła moja babcia ze strony mamy. Jeszcze jak babcia żyła, wzięła pożyczkę swojej wnuczce, a mojej biologicznej siostrze bliźniaczce. Wzięte pożyczki miały być ubezpieczone, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.21 18:9:7

przestępstwo internetowe

Witam Wszystkich
Więc ok. rok temu po kilku nieudanych próbach poszukiwania pracy, odezwał się do mnie e-mailowo koleś, do którego wysłałem chęć podjęcia pracy.
Było to przez portal olx. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.21 14:21:9

Widywania się ojca z dzieckiem

Mam problem bo ojciec dziecka nie chce zabierać go do siebie tylko sie upiera by spotkania odbywały sie u mnie w domu,ja niechce tego bo wyzywa mnie i moje pozostale dzieci.Czy ja mam obowiązek wpuszczac ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.21 14:16:35

Zajęcie komornicze a zwrot podatku

Dodam jeszcze, że to mąż jest podany jako pierwszy podatnie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.21 13:53:8

Rozliczenie mediów po zakończeniu najmu

Mam podobną sytuację. Wynajmuję niewielkie mieszkanie samotnej kobiecie.
Pod koniec stycznie przyszedłem do tego mieszkania. W mieszkaniu było dosłownie! JAK w PIECU. Kaloryfery były rozgrzane ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.3.21 7:26:54

Anglia Separacja Co z dzieckiem

ja rowniez bylam zwiazana z Anglikiem i mamy dwoje dzieci.Nie dawno sie dowiedzialam,ze nie moge zabrac dzieci na stale do Polski o ile no chyba ze sad sie na to zgodzi.Ponoc szanse na to sa bardzo male,a ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2018.3.20 23:34:31

Adaptacja garażu na warsztat w granicy działki

Witam

ponad 20lat temu sąsiad otrzymał zgodę poprzedniego właściciela mojej działki na budowę garażu w granicy działki. Obecnie stara się o zmianę sposobu użytkowania budynku garażu na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.20 21:9:38

Przesłuchanie przez telefon przez policjanta

Zgłaszałam ostatnio do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestestwa. Chodzi o przemoc domową. Zglaszalam to kilka lat temu również do szkolnej pedagog oraz na policje ale nikt nie zajal sie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.20 20:27:49

Spawanie i klejenie tworzyw sztucznych

Wiele profesjonalnych poradników na temat klejenia i spawania takich materiałów jak pvc, plexi, szkła i innych materiałów. Wszystkie filmy w wysokiej jakości, łatwo i dokładnie opisują wybrane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.20 14:19:19

2018.3.20 12:9:14

Dziecko w rodzinie zastępczej a alimenty trafiają do matki biologicznej.

Witam, mam problem tego rodzaju, że jestem po rozwodzie. Na początku sąd przyznał opiekę nad dzieckiem matce i alimenty na dziecko, które oczywiście płace. W późniejszych okolicznościach i w ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.20 12:6:44

Umowa na imprezę dla dzieci - pesel animatorów

Witam. Chcę podpisać umowę z Urzędem Gminy na realizację imprezy animacyjnej dla dzieci realizowanej przez moich pracowników (Umowa zlecenie). Urząd domaga się podania ich nazwisk i nr PESEL w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.20 11:43:44

Drzwi wewnętrzne

Witam,
szukałem na forum podobnego wątku, z mizernym skutkiem stąd mój post.
W nowo kupionym mieszkaniu deweloper przewidział drzwi między pomieszczeniami, które w świetle ościeżnicy mają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.19 17:12:26

Sklep zoologiczny miał prawo odmówić sprzedaży na pokarm?

Niektórych wypowiedzi w tej sprawie są debilne i żałosne... Porównywanie inteligentnego i towarzyskiego szczura czy królika do robala, np. świerszcza... Szczury mają inteligencję zbliżoną do ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2018.3.19 16:52:50

Oświadczenie pisemne świadka jako dowód

Witam,
Założyłem sprawę o naruszenie dóbr osobistych osobie, która szkalowała mnie w pracy. Osoba ta postawiła mi mnóstwo fałszywych zarzutów przed dyrekcją. Jeden z nich to taki że miałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.19 16:3:3

Alimenty na studiach a przekroczenie dochodu

Witam. Moja sytuacja wygląda następująco. Mam 19 lat i w tym roku kończę szkole średnia i chcę wyjechać na studia na drugi koniec Polski. Moja mama dostaje z funduszu alimentacyjnego na mnie 500zl ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.18 19:30:30

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak długo trwa taka edzekucja alimentów z zagranicy przez sąd.chodzi o kraj Holenderski
... Zobacz wątek

42 odpowiedzi

2018.3.18 17:58:58

Ojciec ukrainiec, a jego deportacja

Witam serdecznie.
Od dwóch lat mieszkam ze swoim partnerem z Ukrainy.
Z poprzedniego związku mam córkę prawie czteroletnią, którą on wspólnie ze mną wychowuje (prawa do córki oczywiście ma ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.18 16:19:5

Przysposobienie i pytania z nim związane

Witam wszystkich. Mam 3 pytania, ktore z pewnoscia dla wiekszosci beda latwe, ale dla mnie sa nie do konca jasne.
1. Jak przyposobienie wpływa na kształt aktu urodzenia ? Pelne i niepelne. Jesli ktos ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.18 15:15:35

budowa balkonu drewnianego

Witam mam pytania ,czy muszę od nowa ubiegac się o pozwolenie balkonu drewnianego ,dwa lata dostałam zgodę ale brak środkow i czy muszę miec pozwolenie sąsiadow na pozwolenie balkonu ,jest to kamienica ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2018.3.18 14:57:14

2018.3.18 14:41:11

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

Czytam te wypowiedzi i jestem w szoku większośc to kobiety przez które przemawia chęć zniszczenia więzi między ojcem a dzieckiem (są też sporadyczne przypadki na odwrót ) zastanówcie sie co ... Zobacz wątek

75 odpowiedzi | Strony: 1 2

2018.3.18 14:5:3

prześladowanie w internecie

Witam serdecznie.
Mam problem dość nietypowy, nie poruszony na forum, lub umknęło to mej uwadze.
Otóż miałem wątpliwą przyjemność zapoznać na czacie WP wpływową osobą działającą w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.18 13:7:39

Wejscie do mieszkania

Witam. Posiadam mieszkanie wlasnosciowe . ocoba zameldowana a nie mieszka (pasierbica) wyprowadziła się 02/10/2017 W mieszkaniu nie pozostawiła swoje rzeczy osobiste i inne przedmioty stanowiące ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.18 12:16:50

Pracodawca nie chce wysłać umowy (dziennikarz-korespondent)

Witam,

mam dość niemiłą dla mnie sytuację z pracodawcą (chyba mogę go tak nazwać) i zanim przejdę do pytań, naświetlę sytuację.

Piszę teksty dziennikarskie dla portalu internetowego, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.17 15:11:56

Paszport dla dziecka

Witam serdecznie znalazlem sie w nietypowej sytuacji.Ze wzgledu na to ze mieszkam w domu z partnerka jej 10 letnim synem naszym 3 letnim synem i z tzw.tesciowa relacje partnerskie znacznie sie pogorszyly.Od ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2018.3.17 8:33:38

Czy moge skrecac w lewo i przed wlaczeniem.sie do ruchu na prawy pas przed linia zatrzymac?

Co w przypadku gdy auto skrecajace w lewo jadace na autostrade nadjzezdza a ja jeszcze nie skrecilem.na pas szybkiego ruchu i stoje mozna powiedziec na jego pasie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.16 19:32:25

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika