Forum prawne (strona 120)

2018.4.12 15:42:20

Sąd cywilny udostępnił moją dokumentację medyczną, pozwolił z niej robić kopie. Dziś jest to w necie...

Rozwodzę się. Mam silną depresję. Sąd zażądał od szpitala psychiatrycznego mojej dokumentacji medycznej, którą moja żona skopiowała przy pomocy aparatu, a teraz wysyła mi jej strony przy pomocy ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2018.4.12 15:41:52

wyłudzony podpis

Narzeczona w perfidny sposób wyłudziła ode mnie podpis na umowie pożyczki.
teraz chce mi zabrać mieszkanie.
oskarżyła mnie o wszystko - , że jestem oszustem, złodziejem, no i tylko do pieca ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.4.12 14:20:31

mieszkanie na zasadzie użyczenia

Obecnie mieszkam u matki na zasadzie użyczenia.Mam prawo wspólnie z matką i rodzeństwem do innego lokalu ale matka go wynajęła.Dodam że na umowie najmu nie ma mojej zgody.Czy sąd może na wniosek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.12 14:1:9

Ponad 40 dniowe opóźnienie w przeniesieniu numeru telefonu

Witam wszystkich :)

Strony:
Ja - os. prywatna
Strona przeciwna - przedsiębiorca (operator telefonii komórkowej)

Podstawa reklamacji:
Opóźnienie w przeniesieniu numeru


Po podpisaniu umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.12 10:59:18

Ile kosztuje sprawa o przyznanie alimentów?

Kto i ile płaci za rozprawę o alimenty dobrowolne? ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2018.4.11 20:37:5

Odmowa przyznania renty- co dalej?

Witam. Bardzo prosze o pomoc mianowicie moja mama w wieku52lat dostala udaru mózgu. W styczniu 2018 Zlozylismy wniosek do zus o przyznanie renty. Lekarz orzecznik przyznal calkowita niezdolnosc do pracy ... Zobacz wątek

20 odpowiedzi

2018.4.11 19:34:30

dostęp do dokumentów sporządzonych przez biegłego

Witajcie, nie wiedziałem do końca w którym wątku forum założyć ten temat więc założyłem tutaj

od jakiegoś czasu próbuję otrzymać dostęp do "surowych notatek" biegłego który nas badał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.11 15:38:35

Podatek od raty wpłaconej przez rodziców

Witam. Kupujemy z żoną dom o wartości 315 tys. Na część bierzemy kredyt, resztę finansują moi rodzice. Poszła już pierwsza wpłata w wysokości 100 tys. z konta rodziców na konto dewelopera. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.11 10:51:27

Dostęp do wody dla pracowników

zawsze warto szukać odpowiedzi w przepisach ;) kodeks pracy to nie wszystko polecam w tym temacie paragraf 112 Rozporządzenie Ministra(...) Ogólne przepisy BHP. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.4.11 9:18:52

Niesłuszne wzbogacenie

Dzień dobry.Krótki opis sprawy.Żyłem z partnerką 12 lat w związku nieformalnym.Zaczęliśmy budować dom gdzie na początek budowy przelałem na jej konto kwotę w wysokości 55 tysięcy złoty tytułem:na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.10 22:29:27

zamykanie klatki schodowej

Janusze inżynierii pewnie najchętniej zupełnie by zdemontowali drzwi. Sześciolatek, który nie umie otwierać drzwi powinien trafić do szkoły specjalnej. ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2018.4.10 18:18:57

Taras na działce według Quad usum

Witam,

Czy na budowę tarasu na gruncie, na bloczkach betonowych wymagane jest pozwolenie na budowę, lub zgłoszenie ?
Dodam, że taras będzie skonstruowany z palet. Do palet zostaną przykręcone ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.10 16:42:26

dom po małżeństwie

Dzień dobry jestem studentem z Niemczech wiec przepraszam wprzód za błędy. 16 lat temu moi rodzice się rozstali. Mój ojciec posiada do dzisaj ich wspólny dom i działki w Polsce. Nigdy tak naprawdę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.4.10 0:57:57

wzory podpisów dla pracodawcy

Na jakich zasadach i kiedy należy udostępnić pracodawcy wzór swojego podpisu?
Jako obsługa klienta - pracownicy przygotowujący dla oferty i tym podobne dokumenty - mamy przekazać wzory swoich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.9 22:8:14

niezbędne elementy umowy

Jeżeli nie zawrzesz kar w umowie, to będą użyte te z KC, ale są one słabe i wykluczają się.

Dlatego też warto zapisać kary w treści umowy. (także za częściowe wykonanie, uszkodzenia, sprzeniewierzenie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.4.9 13:10:19

WSTYD MI ZA WAS KOBIETY!!

Wiesz co tatuśku !!! Kobieta ma się zająć TOBA !!!A co z dzieckiem !!!co z nią po porodzie-to jest JAKAS PARANOJA ... Mężczyzna chce mieć z kobietą dziecko a potem kobieta musi być ,,niewolnica" ... Zobacz wątek

67 odpowiedzi | Strony: 1 2

2018.4.9 10:23:9

Prawo do mieszkania w konkubinacie

Byłem w konkubinacie ze swoją dawną partnerką, mamy razem dziecko oraz wspólny kredyt na mieszkanie. 
Po rozstaniu aktualnie ja zajmuję te mieszkanie, płacę połowę kredytu oraz wszelkie dodatkowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.9 1:1:52

Nagła zmiana grafiku

Witam serdecznie.
Moje pytanie brzmi czy mozna z dnia na dzień zmienić pracownikowi grafik ?
Pracuje w systemie równoważnym do 12 h w galerii handlowej (sklep sieciówka). Przez dwa dni (2x12 h) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.8 23:15:38

2018.4.8 14:40:11

Praca dziecka za granicą ,a dochody rodziców

Dzień dobry.
Otóż moja córka kończy w maju szkołę i chciałabym od czerwca wyjechać do pracy za granicę ,a zaraz po powrocie wyprowadzić się do miasta studenckiego.
Nie chcę aby jej dochód ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.4.8 14:3:20

Usługi w grze

Witam. Razem z kolegą postanowiliśmy, że będziemy wykonywać w grze pewną usługę (zdobywanie naszym klientom wyższych poziomów). Pobieralibyśmy za to opłaty. A moje pytanie brzmi, czy musimy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.7 23:26:41

Kwota wolna od podatku

Interesuje mnie kwota wolna od podatku dla zarobków w przedziale: 11 001 - 85 528 zł.
Ile wynosi kwota wolna od podatku?
W tabelce "kwota wolna" jest napisane 3091 zł.
Natomiast w tabelce "stawka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.7 20:49:59

jakie kryterja trzeba spelnic by ubiegac sie o mieszkanie komunalne w wagrowcu

jakie kryterja trzeba spelnic by ubiegac sie o mieszkanie komunalne w wagrowcu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.7 18:13:54

Wykonanie zastepcze rozbiorki

Witam. Wlasciciel sasiadujacego budynku uchylal sie od wykonania rozbiorki jego zapadajacego sie budynku,co doprowadzilo do podjecia decyzji o wykonaniu zastepczym przez lokalnego inspektora budowlanego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.7 16:20:57

Decyzja o odebraniu prawa jazdy

Witam. Otrzymałem zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego o cofnięcie moich prawa jazdy. Posiadam 2 lata te uprawnienia. A zabrano mi za trzy kolizje w przeciągu tych 2 lat. Co dalej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.4.7 11:8:27

Spadek po dziadkach wojna rodzinna

Witam serdecznie,
Zacznę od opisania Dos skomplikowanej sprawy spadkowej.
Dom który należał do dziadka a dziadek nie żyje już sporo czasu. Ostanie pół roku temu zmarła również ostatnia jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.7 10:10:36

Niepełnosprawny na wózku inwalidzkim na utrzymaniu OPS a alimenty...

Witam.

Proszę o informację.
Jestem na wózku inwalidzkim(sparalizowany od pasa w dół pierwsza grupa inwalidzka)od kilku lat...mam z OPSu zasilek stały w wysokości ok.480zł i zasilek pielęgnacyjny ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.4.6 20:43:30

2018.4.6 18:44:41

2tygodnie 168h

Zapomniałem dodać rodzaj umowy umowa o prace . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.4.6 12:43:46

Sprzedaż allegro kupujący odmawia przyjęcia paczki a umowa kupna-sprzedaży

Witam.

Sprzedaje trochę rzeczy przez allegro i z tego co wiem jest każdorazowo zawierana umowa kupna sprzedaży. Ja zobowiązuje się dostarczyć towar, kupujący go zapłacić, a na koniec muszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.6 11:1:4

komornik a ugoda

Witam mam poważny problem. Nie spalacalem pożyczki w aliorze sądowy nakaz komornik itd. Dług został sprzedany firmie getbek z którą we wrześniu 2017 r podpisałem ugodę spłatę 1350 zł co miesiąc. ... Zobacz wątek

27 odpowiedzi

2018.4.6 10:4:18

Rzut lokalu a stan faktyczny

Witam serdecznie,

Czy możemy dochodzić swoich praw w jakiś sposób (z tytułu rękojmi na przykład), jeśli na otrzymanych rzutach lokalu, który kupiliśmy od dewelopera, oznaczone są cztery okna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.6 9:50:57

Zasiedlenie gruntu należącego do Skarbu Państwa

Dzień dobry. Chciałbym dowiedzieć się jakie kroki powinienem poczynić celem wyjaśnienia sytuacji. Mam podejrzenie, że doszło do bezprawnego zasiedlenia gruntu należącego do Skarbu Państwa. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.6 0:17:51

Niestawienie się na rozprawie

Witam. Mam pytanie odnośnie konsekwencji niestawienia się osobiście na rozprawie sądowej. Szczerze powiedziawszy zostałem powołany na świadka w sprawie o której nie miał pojęcia i w zasadzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.5 20:49:28

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Wiatam ...jestem emerytownym policjantem i chciałbym sie dowiedzieć czy przysługuje mi dofinanswanie na zakup miezzkania.W służbie brałem rownoważnik za brak mieszkania na chwile obecną juz nie.Matka ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2018.4.5 16:57:52

Cleanliness - Firma Sprzątająca

firma sprzątająca Inprof - kontakt ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.4.5 10:41:31

Ochrona sklepowa

Jestem pracownicą sklepu i czy ochrona która przyjeżdża raz na jakiś czas (sprawdzać monitoring czy robic sprzedaż kontrolowaną) może mnie bezpodstawnie i bez żadnych podejrzeń skontrolować, ... Zobacz wątek

24 odpowiedzi

2018.4.5 0:53:40

Odpowiedzialność wspólnoty mieszkaniowej za pion odpowietrzający

Nowy lokator nabył mieszkanie w kamienicy zarządzanej jako wspólnota mieszkaniowa.Po kupnie zgłosił do zarządcy aby wspólnota sfinansowała mu odpowietrznik w łazience na poddaszu.Do kogo należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.4 22:48:30

Rozliczenie wody w kamienicy

Mieszkanie w kamienicy 11 lokali - wspólnota mieszkaniowa.Problem z rozliczeniem wody.1 lokator nie pozwala zarządcy ani zarządowi wspólnoty wejść do mieszkania i spisać licznik.Podaje 1 m i za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.4 22:41:1

błagam pomocy mój były mąż wykańcza mnie psychicznie co mam zrobić

Facet ktory uderzy jeden raz ...bedzie to robił cale zycie . Wiem z doświadczenia 30 lat w związku...jak podniesie na Was rękę dziewczyny ...uciekajcie od dziada !!!!Taka moja rada ..Nie istnieje ... Zobacz wątek

41 odpowiedzi

2018.4.4 17:28:19

wjazd o szerokości 3 metry na działkę a pozwolenie na budowę?


Witam,

Przymierzam się do kupna działki , której problemem jest jej wąski trzy metrowy wjazd na ziemie bezpośrednio z drogi gminnej. Czy są jakieś regulacje prawne , które uniemożliwią uzyskanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.4 15:56:25

2018.4.4 15:28:32

Niska temperatura w pracy

Witam. U mnie w pracy (praca biurowa) mam temperaturę 14st C.
Wczoraj piec grzał, kaloryfery były ciepłe i 18st C. A dzisiaj wyłączony piec i 9 godzin marznę. Czy to jest ciężkie naruszenie bezpieczeństwa ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2018.4.4 15:20:15

Wiata garażowa

Temat był już wałkowany, ale znowu zmieniły się przepisy. Teraz brzmią tak:
1. Pozwolenia na budowę albo zgłoszenia budowy lub innych robót budowlanych nie wymaga: .... i dalej ...

"budowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.4 14:41:24

Zakup mieszkania ze spółdzielczym prawem własności

Dzień dobry Wszystkim.

Noszę się z zamiarem zakupu mieszkania, które posiada spółdzielcze prawo własnościm (brak KW).
W związku z tym chciałem prosić o porady:
1- jak sprawdzić, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.4 10:24:7

Rozliczenie za wodę z głównego licznika

Rok temu kupilam 30 m2 mieszkanie, nie zdążyłam jeszcze zalożyć wodomierzy, po rocznym oplacaniu ryczałtu za 3m3 ( 1 osoba w mieszkaniu) dostalam dopłate ponad 600 zł.Z rozliczenia licznika głownego ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2018.4.4 0:51:10

Sprastwo

Witam. Zaraz po skończeniu liceum szukałam pracy. Przez jakiś czas pracowałam w firmie udzielającej kredyty typu "chwilowka". Na początku mojej pracy gdy się uczyłam wypełniania wszystkich wniosków ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.4.3 22:29:58

rezygnacja ze szkolenia

czy moge cos zrobic z tym jak napisano mi na maila ze zajęcia będą nagrywane, ale nie ma tego w umowie i nie są one nagrywane, jestem na szkoleniu z programowania i po prostu jak dzień trwa 8h to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.3 19:35:33

Skarga do Premiera na bezczynność urzędników Kancelarii Premiera.

Dzień dobry,

Proszę o poradę jak złożyć skargę do Premiera na urzędników jego kancelarii. Rzeczy polega na tym, że złożyłem skargę do Premiera na jeden z urzędów oraz na właściwego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.4.3 15:45:9

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika