Alimenty jak odzyskać

Odpowiedzi w temacie (1)

Anitka3

18.2.2018

Dzień dobry Gdy dziecko miało roczek otrzymałam rozwód z winy męża i zarządzone alimenty na dziecko 400 zł. Od 11 lat czyli od samego początku nie otrzymuje żadnych pieniędzy. Jakieś 9 lat byłam na policji złożyłam doniesienie o upoczywym uchyleniu się od płacenia niestety że sądu otrzymałam iż ex mąż jest w trudnej sytuacji śpi w noclegowni itd. Nie mam z nim kontaktu od 11 lat nie otrzymuje z funduszu alimentacyjnego bo przekracza dochód. Czy jest jakiś sposób żeby to kiedyś odzyskać? Parę razy siedział w więzieniu nie wiem z jakiego powodu pewnie jakieś kradzieże i w tym czasie przez 4 miesiące otrzymałam alimenty jakieś 200 zł. Czy zdrowy młody człowiek nie może pracować jest rynek pracownika czy można to zmusić do pracy? Czy zostawić to bo szkoda nerwów Ł

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Kasia

2018-02-21 08:21:08

Witam potrzebuje pomocy, ponieważ muszę napisać pismo do komornika o ściągnięcie zaległych alimentów od dłużnika ale niemam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. Proszę o pomoc

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.2.2018

  Skarga pauliańska - Jak odzyskać pieniądze, których pozbył się dłużnik?

  Często zdarza się, iż dłużnik nie chce wypełnić zobowiązania. Jeżeli jednak posiada jakiś majątek, wówczas wierzyciel może się z niego zaspokoić. Problem pojawia się, gdy pozbywa (...)

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • 8.3.2018

  Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?

  Od początku nowego okresu świadczeniowego, który rozpoczął się 1 października 2017 roku, prawo rodziców samotnie wychowujących dzieci do świadczenia wychowawczego zostało uzależnione (...)

 • 26.8.2017

  500+ dla samotnych rodziców

  Od 1 sierpnia przyjmowane są wnioski o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia (...)