Forum prawne (strona 124)

czy choroba ojca zwalnia z płacenia alimentów?

Chory ,sparalizowany ojciec,co z alimentami ktore nie moze placic
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.3.8 21:19:27

Brak pomocy z żadnej strony..

Witam serdecznie.
Nie wiem gdzie mam szukać pomocy. Jestem matką niespełna rocznego dziecka. Z jego ojcem rozstałam się, mam zasądzone alimenty w kwocie 600zl. Ojciec dziecka mieszka i pracuje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.8 21:6:20

Jak dostać się do domu w którym mama jest wspolwlascicielka

Mieszkam w domu gospodarczym z mamą ona jest współwłaścicielką domu mieszkalnego w którym mieszka wójek, on jest współwłaścicielem tego domu, oraz dwie ciotki które nie mieszkają w tym domu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.8 16:15:28

Przerysowanie Rysunku a prawo autorskie

Też jestem zainteresowana tą kwestią - w jakim stopniu dane dzieło musi zostać zmodyfikowane, aby można było je uznać za swoje? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.3.8 15:36:58

Prawo do spadku

Mam problem, moj pradziadek zmarł 17lat temu. Przez kilka lat mieszkała z nim "opiekunka" która "zakręciła" się koło niego po śmierci prababci. Po jego(dziadka) śmierci sprzedała ziemię oraz ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.3.8 13:53:35

mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

Czy mąż może odebrać matce dzieci która ma dom opłaca wszystkie rachunki robi Remant w mieszkaniu nie pije nie pali mąż dzieci bije hak matki nie ma w domu jak zaaltfia sprawy w mieście zostawił ... Zobacz wątek

140 odpowiedzi | Strony: 1 2 3

2018.3.8 13:8:33

Poszukuję osób oszukanych przez PZU

Witam
Jesteśmy warsztatem z 35 letnim doświadczeniem,współpracujemy z firmami ubezpieczeniowymi oprócz PZU.Oni oszukują cały czas podważają ceny serwisów,przyznaja sobie sami rabat,a nawet każą ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2018.3.7 21:17:18

Problem z fakturami od Plus

Dzień dobry.
Mam absurdalną sytuację z Plusem. Postaram się przedstawić problem jak najjaśniej, aby był zrozumiały dla każdego. Umowę podpisałem już jakieś pół roku temu na internet mobilny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.7 19:2:24

Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

Takiej odpowiedzi na pytanie wyżej wymienione to nie ma, ponieważ tylko w PL budują pomniki "matek polek". Tylko tutaj są oszustki i cwaniary ważne. Pytał ktoś zajebistych, niektórych matek polek ... Zobacz wątek

71 odpowiedzi | Strony: 1 2

2018.3.7 18:52:45

Zmiana domu dziecka na inny

Jestem wychowankiem pewnego domu dziecka w województwie świętokrzyskim. Jestem bardzo nie zadowolony z warunków które tu panują i chciałbym przenieść się do innej placówki. Co musiałbym zrobić ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.7 15:29:59

Podział domu na pół pomiędzy dwóch właścicieli

Witam.
Mam podobny problem, dowiedziałem sie że mnie zona zdradza. Mamy dom i nikt z niego nie chce sie wyprowadzić. chce podzielić dom, tak aby każdy mógł w nim mieszkać i korzystać. Ja chce ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.3.7 9:8:48

2018.3.7 8:39:13

Podstawa zasiłku a nazewnictwo dodatku do pensji

Witam,

chciałabym uzyskać odpowiedź w sprawie zasiłku macierzyńskiego. Jestem zatrudniona na umowę o prace na czas nieokreślony. Od 12.2017 jestem na urlopie macierzyńskim. W okresie 11.2016-10.2017 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.7 0:12:20

Problem po rozwodzie

Witam serdecznie,
Po krótce opiszę moją sytuację. Kiedy byłam jeszcze w związku małżeńskim wraz z małżonkiem kupiliśmy auto , wzięliśmy na nie kredyt ,po około pół roku od zakupu auta ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2018.3.6 22:16:58

Gazomierz

Mam pytanie odnosnie rur od gazomierza a dokladnie kto powinien je usunac? Wypowiedzialam w gazowni umowe przyszli fachowcy zdjeli sam gazomierz natomiast rury zostawili. Powiedzieli ze ich juz to nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.6 19:51:7

Umowa o pracę na czas określony bez przedłużenia

Co mozna zrobic teraz jak firma ochrony niechce mi przedluzyc umowy tylko.zucil mnie na urlop od 01.03.2018 do 14.03.2018 a potem kaza mi iść chorowac na l4 do konca miesiaca i potem beda.mi dzienkowac!!!

... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.6 19:21:52

Trujące jedzenie

Sprzedawca powinien dopilnować, aby produkty na półkach sklepowych miały ważną datę, producent nie odpowiada za to. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2018.3.6 18:6:51

2018.3.6 18:5:21

Wypowiedzenie zmieniające kobiety na urlopie macierzyńskim

Dzień dobry.

Aktualnie przebywam na urlopie macierzyńskim i dostałam pocztą wypowiedzenie zmieniające warunki pracy a dokładnie miejsce wykonywania pracy. Centrum zatrudniające ok 150 osób jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.6 12:22:30

Co zrobić jeżeli brat wysyła bezpodstawnie pisma do organów scigania

Co zrobić jeżeli brat wysyła bezpodstawnie pisma do organów scigania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.6 8:33:32

podział spadku

Witam, mam pytanie bo niewiem juz co robic.
Zostało mi do podziału z dwojka braci kawalerka po smierci mamy.
Dwaj bracia od jakiegos czasu przebywaja zagranica.
(jeden juz wrocił do polski)
Mama ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.3.6 3:39:56

Sprzedaż mieszkania przez opiekuna osoby ubezwłasnowolnionej

Witam. Planuje kupić mieszkanie. W akcie notarialnym właścicielem mieszkania jest Pani która jest osobą ubezwłasnowolnioną oraz jej zmarły mąż. Opiekunem prawnym Pani jest jej wnuk i ma on przyznane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.5 20:40:11

Komornik Pilne!

Witam!
Moje pytanie brzmi: Czy komornik może zająć np telewizor skoro on nie należy do dłużnika? Jeżeli nie to co mam robić skoro uświadomił mi ze za tydz przyjedzie z Policja? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.5 16:7:3

radca prawny obsługujący szpitale

Witam jestem pracownikiem szpitala państwowego chce przejść z umowy etatowej na kontrakt, potrzebuje namiar na dobrą kancelarię (lokalizacja nie ma znaczenia) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.5 12:12:36

Molestowanie i mobbingu w pracy, wymuszona konfrontacja

Jeszcze słowem wyjaśnienia, molestowanie miało miejsce kilka razy, potem się skończyło, ale mobbing trwał przez cały czas. Szef wyciągnął je wbrew mojej woli, bo zdawałam sobie sprawę, że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.5 6:50:13

Koncesja OPC a dowożenie paliwa do auta klienta

Czy dowożenia paliwa do auta (kiedy zabrakie oczywiście) przez pomoc drogową wymaga uzyskania koncesji na OPC?


Czy można prowadzić taką działalność bez żadnych zgłoszeń?


Czy jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.5 4:27:32

Przyznanie opieki

Witam chciał bym się dowiedzieć w jaki sposób złożyć wniosek o przyznanie opieki nad córką. I co w nim zamieścić. Dodam że matką dziecka jest kobieta z którą nie jestem nie byłem w formalnym ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.4 17:1:47

Rozwiązanie umowy o pracę i naruszenie prac pracownika

Jestem zatrudniona w firmie od 2013 roku ostatnia umowę mam podpisaną w 2015 roku z wpisem że obowiązuje mnie dwutygodniowe wypowiedzenie a złożyłam za porozumieniem stron w trybie natychmiastowym ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.3.4 15:43:42

Akt własności ziemi.

Witam.
Ostatnio po śmierci mojej mamy znalazł się w domu akt własności ziemi. Należy on do DRUGIEJ żony mojego pradziadka. Pierwszą żoną pradziadka była zaś jej siostra czyli moja prababcia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.3 17:20:14

Ulga prorodzinna - czy małżonkowie mogą rozliczyć sie osobno i skorzystac z ulgi?

Czy w malzonkowie maga rozliczyc sie osobno kazdy odliczyc ulge po jednym dziecku? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.3.3 7:48:49

jak sprawdzić nip osoby prywatnej mając numer pesel?

ewelina korzeniowska ul stoczniowcow 5\5 41-208 sosnowiec niwka woj slaskie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.2 22:48:18

Najem lokalu

Witam,
wynajmuję lokal w budynku pod działalność. Mam taki zapis:
"Oprócz czynszu i należności Najemca do czasu założenia własnych przyłączy mediów, zobowiązuje się uiszczać okresowo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.3.2 17:22:10

Darowizna a rozwód

Witam mam pytanie dotyczące darowizn mój dziadek ( nie jest biologicznym ojcem mojej mamy )przepisał w akcie darowizny dom oraz siedlisko i grunty na mamę i mojego ojca po przepisaniu ojciec nas zostawił ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2018.3.2 15:51:15

Obuwie skorzane nie odprowadza wilgoci - zwrot

Dzień dobry.
Niedawno kupiłem byty skórzane za cenę 400zl. W mojej pracy spędzam 12godzin w tych butach chodzę pieszo i jeżdżę autem. Po około dwóch godzinach czuję, że mam całe stopy mokre. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.2 12:26:12

Wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym?

Witam, od roku jestem zatrudniony w firmie na stanowisku kierowcy, zajmuje się transportem załóg lotniczych w kraju jak i poza nim. W umowie jasno napisane jest co należy do moich obowiązków, mianowicie: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.2 9:29:14

Umowa ze szkołą sprawa w sądzie

Witam, otrzymałem list z sądu z wezwaniem na sprawę odnośnie niezapłaconych rat za szkołę.

Zapisałem się w 20 13 r. do szkoły, w której płaciłem co miesiąc czesne. Nie byłem ani razu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.2 8:58:52

Urząd Gminy a postępowanie spadkowe

Dzień dobry.
Czy może ktoś mi udzielić odpowiedzi lub chociaż naprowadzić na właściwą ścieżkę w sprawie, która wytoczył przeciwko mojej rodzinie UG?
Zaczęło się niewinnie od wniosku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.1 18:48:9

mieszkanie spoldzilecze

z takim tematem prosząc o rade
Około 32 lat temu mieszkaliśmy w mieszkaniu spółdzielczym , czyli moi rodzice , ja i mój mąż z małym dzieckiem oraz moja siostra.
Po kilu latach rodzice znaleźli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.1 17:8:38

Darowizna skutera

Mam b.duży problem,byłam sąsiadka starszego pana wdowca nie mającego dzieci po śmierci jego zony zaopiekowałam się nim,trwało to od 07.07.2017 roku do 09.02.2018. Pomagałam jemu we wszystkim,pranie, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.1 16:21:0

Zmiana brygady

Witam. Mój pracodawca chce zmienić moją brygade na inną ale jest to z niekorzyscia dla mnie ponieważ nie będę mieć jak się dostać do pracy co bedzie skutkowało z mojej strony zrezygnowaniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.1 15:53:46

Roszczenie regresowe nietypowe - udowodnienie winy

Witam państwa serdecznie, chciałbym poradzić się w sprawie. Ponad rok temu spowodowałem wypadek poprzez niezachowanie szczególnej ostrożności - wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wjechałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.3.1 14:6:10

moge wymienic marki niemieckie ?

Gdzie w Polsce mogę wymienić stare niemieckie marki ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.3.1 12:32:57

Zaplecze budowy

Zostaw sąsiada w spokoju ;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.3.1 12:14:46

Zmiana szkoły, a alimemty

Mam dylemat. Moi rodzice są lilka lat po rozwodzie. Nie mieszkam już z mamą, jestem w trakcie przeprowadzki z akademika do mojego chłopaka. Pobieram alimemty z funduszu, ponieważ mój ojciec ich nie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.1 12:8:25

wynajem mieszkanie bez umowy

Witam. Wynajmuje mieszkanie od dwóch lat bez umowy której nie mogę się doprosić. Osoba która mi je wynajela zastrzegla w spółdzielni mieszkaniowej aby mi nie dostarczano kwitów za czynsz, wodę. ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2018.3.1 9:58:4

Koleżanka chce zrobić aborcje w innym kraju

Chce pomoc mojej koleżance ona chęć jechać za granice zrobić aborcje ale jest problem bo ma kartę ciąży od 8 tyg jeśli zrobi aborcje za granica to może trafić do więzienia proszę o fachowa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.1 8:23:43

Koleżanka chce zrobić aborcje w innym kraju

Chce pomoc mojej koleżance ona chęć jechać za granice zrobić aborcje ale jest problem bo ma kartę ciąży od 8 tyg jeśli zrobi aborcje za granica to może trafić do więzienia proszę o fachowa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.3.1 8:23:43

CHOROBOWE

Witam,
Byłem 4 dni na chorobowym, spowodowanym grypa jelitowa czy pracodawców powinien mi zapłacić za 4 dni??? ... Zobacz wątek

75 odpowiedzi | Strony: 1 2

2018.2.28 22:49:43

obniżenie alimentów nowy partner żony

Drodzy forumowicze,

Zwracam się z prośbą o poradę. Zamierzam złożyć wniosek do sądu z prośbą o obniżenie alimentów. Zgodnie z wyrokiem i uzasadnieniem obecnie łoże na dziecko 1200zł/mc ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.28 20:2:55

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego rok 2013

Ta uczelnia to Dno , nastawiona jest na wyssanie z każdego studenta ostatniej złotówki dość że płaci się za naukę i studenci naprawdę się tu uczą nie melanżują to kadra upierdala na egzaminach ... Zobacz wątek

98 odpowiedzi | Strony: 1 2

2018.2.28 16:39:1

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika