Forum prawne (strona 126)

Alimenty jak odzyskać

Witam potrzebuje pomocy, ponieważ muszę napisać pismo do komornika o ściągnięcie zaległych alimentów od dłużnika ale niemam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. Proszę o pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.21 8:21:8

Wypowiedzenie umowy z powodu braku ogrzewania

W pracy od tygodnia nie ma ogrzewania temperatura wynosi 10 stopni dodatkowo jak jest sprawne to sami musimy palić, bo szef się nie kwapi do tego. Czy z tego powodu mogę dac wypowiedzenie z winy pracodawcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.21 5:12:18

rozwod bez ograniczenia praw do dziecka

witam jestem po rozwodzie gdzie syn jest z matka mieszka na sprawie ustalone bylo ze praw nie ogranicza ani kontaktow, mam alimenty 450zl place bieżąco. na chwilę obecną nie chce mi byla zona wypisac ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.21 0:4:19

Właściciel zablokował dostęp do wynajmowanego lokalu

Witam,

wynajmuję lokal uzytkowy pod działalność. Niestety nie wszystko idzie tak jak bym chciał i mam drobne opóźnienia. Właściciel lokalu uniemożliwia mi dostęp do lokalu i już prawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.20 20:57:0

Wymeldowanie chorego psychicznie ojca

Witam. Mam naprawdę poważny problem, który w dodatku jest strasznie złożony.
Mam ojca chorego na dwubiegunowość. Mama kilka lat temu za jego prośbami zameldowała go na stałe w mieszkaniu z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.20 18:9:44

2018.2.20 18:9:29

Muszę oddać mieszkanie? Które kupiłam??

Też mam zwyczaj niepakowania sie w żadne umowy, żadne transakcje z członkami rodziny ani nawet z rodziną rodziny. Obcy ludzie sobie takich świństw nie robią jak nieraz bliscy krewni. Widzę zę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.2.20 15:55:42

Czy matka ma prawo

Wydaje mi sie że jeśli jesteś zameldowana w mieszkaniu i faktycznie w nim mieszkasz to nikt cię nie moze z niego wymeldować tylko ty sama. Mama cie straszy ale tak naprawdę pewnie nie podjełaby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.20 15:52:12

Lokatorzy śmiecą na strychu.

Powołaj sie na jakieś ustawy, zeby sie przestraszyli że to nie tylko czcze gadanie ale faktycznie znasz sie na rzeczy i podejmiesz odpowiednie kroki jak nie będzie reakcji. Paragrafy bywają bardzo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.20 15:49:31

uciążliwy współlokator-właściciel

Nie rozumiem dlaczego ten właściciel nie chce podpisać ci tego rozwiązania umowy. Nie znam sie na kwestiach prawnych więc nie doradze w temacie legalności umowy i zapisów w niej ale doradze ci jako ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.20 15:40:8

Uciążliwa właścicielka

Nie jestem ekspertem ale wydaje mi sie że umowy ustne mają taką samą moc prawną jak pisemne, tyle tylko że przydał by sie świadek tego waszego ustalenia bo bez tego to jest słowo przeciwko słowu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.20 15:37:4

Ile mozna czekac na sprawe w sądzie (od momentu wysłania aktu oskarżenia do sądu

Dostalem pismo , 16.02.2018 przeslano akt oskarzenia do sadu czy do sprawy dojdzie conajmniej miesiac czasu ? Pracuje za granica i przewidywany powrot mialbym na poczatku marca ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.20 10:47:36

praca na czas nieokreslony a ciąża

Witam,
Umowa na rok (druga już) do listopada 2018, która powinna zakończyć się egzaminem i złożeniem sprawozdania, ogólnie oceną, po której zostaje się członkiem służby cywilnej. Co w momencie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.20 9:31:47

Zakłócanie porządku publicznego. Nękający sąsiad

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

We wrześniu zeszłego roku zakupiłem swoje pierwsze mieszkanie.

Od początku borykam się z problemem sąsiadów mieszkających piętro niżej.
Problemem jest, ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.2.20 7:4:16

zwrot kosztów sądowych (dział spadku)?

Czy to prawda, że Sąd zwraca część poniesionych opłat jeśli dział spadku jest zgodny?
Od pewnej osoby otrzymałam informację, że z kwoty 1000 zł otrzymam zwrot 300 albo 400 zł za to, że ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.2.19 23:18:3

Umowa

Strony przedmiotowej umowy zastrzegają sobie prawo odstąpienia od umowy w następujących przypadkach i następujących warunkach.:
W przypadku odstąpienia od umowy przez zamawiającego, w okresie ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2018.2.19 17:51:51

Weekendowe widzenia z dziecmi i naduzywanie alkoholu

Pytanie: Witam opiszę prostymi słowami sytuacje i proszę o porade. Żyłam w konkubinacie 15 lat mamy 2 dzieci 11 letnie i 4 letnie. Rozstaliśmy się 3 lata temu. Ojciec dzieci płaci dobrowolnie alimenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.19 13:2:49

PRZEDAWNIENIE KREDYTU Z BANKU a ULTIMO

tak kredyt sie przedawnil innych dlugow te firmy nie skupuja wiec smialo jak przysla komornika zgos przedawnienie dosadu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.2.19 11:17:34

Instrumenty Justina

Witam otrzymałam wezwanie do zapłaty za rzekomy dług. Kwota nie wielka bo 211 zł aczkolwiek wydaję się być to śmieszne ponieważ przyszło na nazwisko którego używałam 12 lat temu. Mało tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.19 7:5:36

Skrócony okres wypowiedzenia

Tylko na mocy porozumienia stron ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.18 22:3:42

Praca 4 dni i rozwiązanie umowy

za prace wykonana należy się wynagrodzenie, wiec za te 4 dni powinni wypłacić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.18 22:2:49

Wypowiedzenie a urlop szkoleniowy

Co do zasady w KP nie ma czegoś takiego jak zwrot wykorzystanego urlopu wiec wątpię, ale najlepiej byłoby gdyby ktoś zerknął na to co masz zapisane w umowie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.18 22:1:10

pracujemy głosem, jak sobie pomagacie?

Nie narzekacie na problemy z głosem? Ja już czasami cierpię na zanik, chrypka to już właściwie mój znak rozpoznawczy, jakieś rady? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.18 21:57:13

w jaki sposob napisac uzasadnienie na wniosku o mieszkanie do remontu w bytomiu

Jak skutecznie napisać uzasadnienie wniosku o mieszkanie do remontu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.18 20:28:36

Umowa o dzieło os. fizyczna nienależąca do sp.z o.o. - sp.z o.o.

Dzień dobry!

W lutym ubiegłego roku podpisałam umowę o dzieło ze sp. Z o.o. W miejscu na dane zleceniodawcy widnieją dane spółki. Podpisał się na niej jeden z udziałowców. Ja ze spółką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.18 19:31:31

Alimenty rozprawa. Kilka pytań

Więc tak: zrób wszystko w dwóch kopiach. Zresztą na wezwaniu na pewno również było abyś przedstawił zaświadczenie o dochodach i zasiłkach pobieranych z MOPS czy PuP.
W Sądzie będziesz odpowiadać ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.2.18 12:58:56

meldunek

W mieszkaniu mieszka główny najemca wraz z rodzina chce zameldować osobe z poza rodziny na pobyt stały jak to wygląda prawnie? Czy jesli nie stały to chociaż czasowy?Jakie dokumenty sa potrzebne ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2018.2.18 6:15:56

Wypowiedzenie umowy najmu w spółdzielczym mieszkaniu,a osoby zameldowane

Dzień dobry, bardzo proszę o jakąkolwiek wypowiedź na ten temat i może światełko jakieś w tunelu... Moja mama była z facetem 13 lat. Jakieś 2 lata temu okazał się gejem i wyprowadził się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.17 22:38:50

Sąsiedzi używają kleju i czuć nieprzyjemny gaz

Witam, chciałbym dowiedzieć się czy mogę zgłosić tę sprawę gdziekolwiek i być pewien, że sąsiedzi poniosą jakiekolwiek konsekwencje. Otóż chodzi o to, że sąsiedzi przywożą swoją prace ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.17 20:16:42

Przyznanie alimentów gdy pozwany nie stawi sie na rozprawie

Warto złożyć wraz z wnioskiem o zabezpieczenie na czas trwania sprawy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.17 19:45:31

Zameldowanie a prawo do pobytu w lokalu

Mam pytanie bo już tu nic nie rozumiem.Jestem dzieckiem z rodziny zastępczej.wychowywal mnie dziadek,od 6lat mieszkam na wynajmnie,ale mam meldunek na stałe u dziadka.dziadek zmarł,zostal tam wujek, ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.2.17 18:39:21

czy komornik moze zajac przekaz pocztowy?

Zamknęłam konto bankowe i chciałam pieniędza brac przekazem pocztowym czy komornik może zająć przekaz pocztowy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.2.17 11:45:37

Czy mozna stracic kartu stalego podytu po rozwodzie?

Czy mozna stracic kartu stalego podytu po rozwodzie? Dodam ze chce pozniej sie ubiegac o obywatelstwo polskie - juz po rozwodzie. Karte st pob mam ponad 3 lata. W wziazku malzenskim prawie 7 lat, przec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.17 11:30:36

Rozwod apelacja

Witam. Mialam sprawę rozwodowa 12lutego, mąż na wszystko sie zgodzil. Tzn.na alimenty i rozwod oraz to co zeznalam w sadzie. Nie jestem z mężem juz od 3lat w ciagu tych 3lat prowadzilam juz drugie ... Zobacz wątek

26 odpowiedzi

2018.2.17 9:41:3

Przedawnienie? Żąda zapłaty po 8 latach. Kuriozalna sytuacja.

Dzień dobry. Chciałbym się poradzić odnośnie zaistniałej kilka dni temu sytuacji. Mianowicie 8 lat temu wynająłem Pana, który ma firmę i świadczy usługi stawiania płotów, montażu bram itp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.16 23:6:34

Fałszywy dyplom

Dobry wieczór.
Moja koleżanka potrzebowała na potrzeby prywatne fałszywego dyplomu zdobycia tytułu inżyniera - chciała go pokazać rodzinie. Znalazła w Internecie ogłoszenie i kupiła dyplom, ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.2.16 22:34:36

Rura w piwnicy sąsiada

Witam.
Mam mieszkanie własnościowe w spółdzielni i mieszkam na parterze. Średnio co rok wybija mi wodę ze zlewu, gdyż pion jest zatykany w kolanie rury, która znajduje się w piwnicy sąsiada. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.16 18:58:49

Ubezpieczenie grupowe a omówienie wypłaty świadczeń zdrowotnych

Witam,mój mąż przeszedł operację chirurgiczną w zakresie okulistyki (korekra wzroku), w związku z tym że ma ubezpieczenie zbiorowe złożył wniosek o przyznanie odszkodowania na wypadek operacji ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.16 17:51:37

Sprzedaż mieszkania że spadku

Witam. Po swoich rodzicach - oboje nie zyja, został podzielony spadek. Pierwszy umarł ojciec przepisał połowę domu na swoją żonę, a druga połowę podzielił równo na swoje dziec. Matka przepisała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.16 17:42:35

Czy znajdę praktyki w wieku 19 lat?

Czy znajdę praktyki w wieku 19 lat? Witam, jestem uczennica klasy 2 zawodowej, w maju kończę 19 lat. Z pewnych źródeł słyszałam że szefowa chce zamknąć w czerwcu działalność. Sama nic o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.16 13:50:2

Mam zajęcie komornicze w wysokości 10000zl, pracuje za umowę o pracę, nie zarabiam dużo i samotnie

Mam zajęcie komornicze w wysokości 10000zl, pracuje za umowę o pracę, nie zarabiam dużo i samotnie wychowuje syna. Udało mi się dogadać telefonicznie z formą windykacyjną oraz z Komornikiem na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.16 7:18:2

jak długo czeka się na wyrok sądu apelacyjnego?

Złozyłem pismo o uzasadnienie wyroku sądu II instancji . Czy dostanę bilet do odsiadki przed otrzymaniem uzasadnienia wyroku? czy sad wysle mi dopiero po odeslaniu uzasadnienia? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.16 0:57:30

czy trzeba zapłacić podatek od kupna domku holenderskiego?

czy trzeba zapłacić podatek od kupna domku holenderskiego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.15 23:14:24

Niezgodny towar z opisem?

Witam. Mój problem polega na tym , że zamówiłem szafe narzędziowa w tytule aukcji było napisane "szafa narzędziowa z wkładami" następnie w aukcji "szafka narzędziowa z wyposażeniem 128el." Dodatkowo ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.2.15 21:6:40

Palący robotnicy - problem

Oto mój problem.

Spółdzielnia rozpoczęła malowanie klatek schodowych i piwnic w bloku obok. W bloku, w którym mieszkam, dokładnie pod moim mieszkaniem, w piwnicy, znajduje się pomieszczenie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.15 9:57:4

jak napisac odwolanie od aresztu

Jak move sie odwolac of bileciku do aresztu ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.2.14 21:1:3

odpowiedzialność materialna?

jeśli zarówno w dokumentach, które dostałam do podpisania przed umową ani w samej umowie nie ma nic na temat odpowiedzialności materialnej to czy pracodawca ma prawo kazać mi placic za przeterminowany ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2018.2.14 15:11:56

ODPOWIEDZIALNOŚĆ MATERIALNA

jeśli zarówno w dokumentach, które dostałam do podpisania przed umową ani w samej umowie nie ma nic na temat odpowiedzialności materialnej to czy pracodawca ma prawo kazać mi placic za przeterminowany ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.14 15:8:50

Zaległość w szkole językowej

Możesz zapytać u mec. Dariusza Staniszewskiego. Pomagał mi z podobną sprawą. Papier powinnaś mieć i to niestety Twój błąd. Natomiast myślę, że jest to do wyjęcia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.14 14:0:56

Inspektor ds. biurowości w Sądzie- kryteria

Witam. Zwracam się z zapytaniem które spędza mi sen z powiek. Jestem aktualnie na stażu urzędniczym. Egzamin końcowy mam w maju tego roku. Poinformowano mnie zgodnie z rozporządzeniem ministra sprawiedliwości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.13 21:42:45

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika