Forum prawne (strona 127)

Mam 18 lat czy mogę dostać alimenty z funduszu na siebie?

Witam. Mój ojciec zostwaił mnie i moja mamę kiedy była w ciąży z moją siostrą. Od 2010 roku sąd przyznał alimenty w kwocie 600zł na ,mie i siostrę, ale ojciec nie płaci alimentów bo jak twierdzi, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.13 18:42:39

Uszkodzenie samochodu przez materiały budowlane.

Witam.
28.10.2017 podczas mocnej burzy i silnych wiatrów (orkan Grzegorz), nieodpowiednio zabezpieczone materiały budowlane uszkodziły mi w samochodzie błotnik przedni, błotnik tylni oraz karoserie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.13 17:31:9

OSP

Witam. Nie wiedziałem gdzie napisać temat to piszę tutaj. Mam pytanie czy niepełnoletnia osoba może narażać swoje życie w OSP? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.13 15:57:36

Zakup auta i nieudana naprawa w ASO VW

Witam. Zakupiłem auto z komisu wszystko w porządku jedyne co było to błąd immobilizera który się wyświetlał, sprzedawca powiedział że to raczej nic poważnego może po prostu błąd jakiś który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.13 13:43:11

Długi mamy

Witam.


Miałabym do Państwa pytanie.

W 2013 w marcu rodzice przepisali na mnie dom jednorodzinny. (umowa darowizny). Czyli prawie 5 lat temu. Mają ustanowione prawo służebności osobistej mieszkania.

Mama ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.13 11:6:59

alimenty od obcokrajowca

Jestem mamą 9 miesięcznej córki. Jej ojcem jest Malijczyk mieszkający w Anglii. Rozstaliśmy się 5 miesięcy temu i od tamtej pory nie otrzymuję od niego żadnych pieniędzy na utrzymanie dziecka. ... Zobacz wątek

32 odpowiedzi

2018.2.12 22:43:5

www.kancelaria-antywindykacyjna.pl

Witam,

Chciałam polecić kancelarię antywindykacyjną Mecenasa Dominika Ciecierskiego z Wrocławia, miałam następujący problem:

Po prostu już wymiękałam. Nie wiem jak pozbyć się tego cholernego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.12 22:20:55

Mieszkanie - czy należy się podatek ?

Witam

Czy osoba która mieszka nieprzerwalnie od np: 2 lat oraz bezpłatnie u osoby całkowicie obcej , jest w świetle przepisów dot. darowizn zobowiązania do opłacenia podatku za ten okres ? (jako ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.12 21:59:31

Problem z budową przechowalni na działce rolnej jako rolnik

Witam,

Sprawa ma się tak:

Jestem rolnikiem, mam działkę rolną na której chciałem wybudować przechowalnie. W gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego. Działka ma status R1 - tereny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.12 19:35:9

co mogą mi zrobić za pobicie

Widzisz Gruby, intelektem, nie pięścią. ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2018.2.12 15:26:13

dwołanie darowizny a służebności

Witam,


Mam pytanie dotyczące wpływu odwołania darowizny na służebności wymienione w akcie darowizny

Moja mama przepisała mi dom z ziemią zastrzegając w akcie notarialnym następujące ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.12 14:59:17

Problem z ubezpieczycielem. Nie chce spłacić za zmarłą osobę kredytu.

Moim zdaniem powinieneś się od tego się od tego odwołać, a jeśli dalej będą się opierać - może założyć sprawę w sądzie? Tak nie może być. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.12 13:45:6

Ojciec chce odebrać dziecko matce.

Spokojnie, nic nie wskóra, zwłaszcza że formalnie nie jest nawet mężem twojej siostry. W każdym razie dobrze się składa, że siostra przetrzymuje te smsy - mogą posłużyć jako dowód. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.2.12 13:34:30

Zatarcie zawiasów przed rosprawą

Dzień dobry, otóż mam pytanie bo w momencie kiedy popełniłem przestępstwo miałem jeszcze zawiasy tzn został mi miesiąc okresu pruby do czystej kartoteki i miesiąc przed końcem dokonałem przestępstwa ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.2.12 12:3:18

Problem stawki-umowa o dzieło

Witam serdecznie.
Po raz pierwszy spotkałam się z problemem w sprawie wywiązania z warunków umowy i nie bardzo wiem, czy mogę wnieść jakiekolwiek roszczenia. Będę wiec bardzo wdzięczna za poradę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.12 8:55:8

Pytanie o wysokość alimentów

Pracuje w ochronie, zarabiam po 3600-4100 na m-c (umowa zlecenie) i mi przyznali 1100zł alimentów. A prace moge stracić z dnia na dzień (uroki pracy na umowy zlecenie..) a i wypłaty mogą być dużo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.11 23:9:33

zadluzenie

witam z mojeo wunarodzenia komornik zabiera mi czesc wynarodzenia na splate kredytu juz kilka lat
z w chwili obecnej zablokowal mi konto na ktore wplywa reszte wynarodzenia nie moe pobrac z konta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.11 15:50:22

Skończyłam 18 lat jak uzyskać alimenty od matki ?

Zamiast zaglądać innym, co mają i do czego doszli, może zajmij się sobą.
Wielu młodych ludzi uczy się i pracuje. Czują się odpowiedzialni za swoje życie. Zamiast szukać drogi do żerowania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.11 11:46:15

Witam. W Polsce dostałem zakaz prowadzenia pojazdów do września br. Mieszkam i pracuję w Niemczech.

Witam. W Polsce dostałem zakaz prowadzenia pojazdów do września br. Mieszkam i pracuję w Niemczech. Czy mogę tutaj zrobić prawo jazdy? Czy zakaz jest na całą unię europejską czy tylko na Polskę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.10 23:26:16

Jestem mężatką z 47-letnim stażem. Mam 68 lat, a mąż 74. Przez cały czas małżeństwa byłam

Jestem mężatką z 47-letnim stażem. Mam 68 lat, a mąż 74. Przez cały czas małżeństwa byłam bita, poniżana i dręczona psychicznie. Niestety wychowanie wyniesione z domu i wstyd nie pozwoliły ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.10 19:59:6

Chore dziecko a widzenie

Dzień dobry. Jestem po rozwodzie od 2012r. mam ustalone kontakty z dzieckiem z których się wywiązuję. Mam pytanie w ostatnim okresie syn zaczął częściej chorowac. ostatnio był chory przez okres ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.10 18:55:38

Chorobowe a ZUS



Witam Panie i Panowie mam pytanie a mianowicie to ze byłam 14 dni na opiece nad chorym dzieckiem do tego 3 dni urlopu i wyszlo przepracowane 6 dni a wyplata przyszła taka ze nawet tysiąca nie bylo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.2.10 18:10:7

Amortyzacja mieszkania

Witam!

Potrzebuję pomocy, po krótce opiszę swoją sytuację. Mieszkanie odziedziczyłam 10 lat temu, po ojcu. Wcześniej w tym mieszkaniu mieszkałam ja z ojcem oraz matką. Od początku było to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.10 17:29:12

Zwrot kaucji

Witam zwracam sie do was z pytanie czy nalezy mi sie zwrot kaucji jezeli w umowie jest taki o to zapis "W przypadku wypowiedzenia umowy najmu przez najemce przed upływem 9 miesiecy od dnia zawarcia umowy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.10 16:52:50

Odzyskanie kaucji za wynajem

Witam zwracam sie do was z pytanie czy nalezy mi sie zwrot kaucji jezeli w umowie jest taki o to zapis "W przypadku wypowiedzenia umowy najmu przez najemce przed upływem 9 miesiecy od dnia zawarcia umowy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.2.10 16:42:57

Ratunku Kruk ściga PILNE

Czy operator zawarł by ze mną następną umowę gdy bym zalegał z poprzednią.i dał by mi tel.za 1 zł.? ... Zobacz wątek

70 odpowiedzi | Strony: 1 2

2018.2.10 14:16:21

wyjazd z dziecmi za granice

Potrzebuje porady jestem po rozwodzie i chce wyjechac za granice ojciec dziecka ma przyznane prawa rodzicielskie mam synka ojciec dziecka wcale się nim nie interesuje alimenty mam z funduszu oprócz tego ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2018.2.10 9:10:42

jak zgłosić skargę na geodetę?

czy geodeta sądowy może zamieżyć współrzędne inaczej niż ma w pstanowieniu sądu co z tym można zrobić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.9 19:28:18

Umowa na czas określony a wiek emerytalny i niewypracowany staż pracy

Dzień dobry,

Moja mama po stażu z urzędu pracy pracuje na okres 3 miesięcy u pracodawcy (pracodawca miał obowiązek po takim stażu ją zatrudnić). Teraz pracodawca przedłuża jej umowę tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.9 15:12:11

CZESNE ZA SZKOŁĘ A PRZEDAWNIENIE

Dzień dobry! Dostałam pismo z firmy windykacyjnej na adres rodziców że mam 7 dni na zapłatę długu z 2012roku. Skończyłam liceum zaoczne gdzie płaciłam za miesiąc i oni twierdzą że nie zapłaciłam ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2018.2.9 10:54:4

Darowizny i testament a zachowek

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Chyba najlepiej będzie jak skontaktuję się z prawnikiem bo sprawa jest dość zagmatwana. Niestety siostra,która ma otrzymać w testamencie dom jest niemal na 100% ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.8 19:18:58

Koszty egzekucji alimentów

Witam. Mam pytanie odnosnie opłat należnych komornikowi przy egzekucji za alimenty. Wysokość alimentów to po 600zl na 3 troje dzieci. Na dzień dzisiejszy zaleglosc za 2 miesiące czyli 3600 zl. Komornik ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.8 12:50:18

czy osobie z rozrusznikiem nalezy sie renta?

Witam. Dziecku 5 letniemu wszczepiono rozrusznik serca ( wada wrodzona blok III stopnia przeds. komor.) wykryto wadę 2 lata temu. Czy mogę starać się o jakiś dodatek z zus czy mops? co trzeba najpierw ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.2.8 12:0:50

mam 9 lat a moja mama sie rozwiodła z mojim tatą a che mieszkac u taty

ja mam tak samo ja nienawidze swojej mamy ja chce mieszkac z tata
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.8 10:41:56

2018.2.8 5:8:4

Problem z firmą wykonującą instalacje grzewczą

Witam,

mam nadzieje że trafiłem do dobrego działu.

Mój problem:

Frima X która wykonywała mi instalację C.O. i C.W. w nowo wybudowanym budynku.
1) Mam moim zdaniem błednie wykonany daszek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.7 11:17:26

Mandat za zakłócanie ciszy nocnej?

A ja się z wami nie zgodzę , mieszkam w bloku który był kiedyś hotelem robotniczym , ściany są takie , że jak stoję na klatce to słyszę słowow słowo o czym się rozmawia w domu , mieszkam ... Zobacz wątek

25 odpowiedzi

2018.2.7 10:31:19

Zachowek dla siostry po zmarłym bracie

Jest 3 rodzeństwa dwóch braci i siostra. Jeden brat zamarł (brak potomstwa i żony) przepisując całą swoją cześć w testamencie notarialnym na brata, siostra domaga się zachowku ma prawo??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.6 23:54:25

skarga na czynności pracownika socjalnego POMOCY!!!!

witam otuz mam problem z pracownica socjalna z 1 malzenstwa mam syna ktorego dobrowolnenie oddalam pod opieke bylego meza z obecnego malzenstwa mam 3 dzieci wczesniej nie bylo takich problemow ale z momentem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.2.6 19:23:41

Alimenty - wyrok wydany zaocznie

Weź się dziewczyno sama jebnij w łeb. Becia ma rację. Chłop ma rodzone dzieci wiec niech płaci na nie. ... Zobacz wątek

22 odpowiedzi

2018.2.6 13:28:58

Zeznania w CBA - prawo świadka, zwrot kosztów, art 220 kk

Witam serdecznie, zostałem wezwany w charakterze świadka na przesłuchanie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego oddalonego od mnie 430 km jednakże nie posiadam auta i będę musiał udać się tam ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.2.6 11:18:1

Zasady zameldowania

Mam pytanie ,
Jestem jedyna wlascicielka domu i chce wymeldowac osobe ktora juz dawno tam nie mieszka . Urzad gminny domaga sie aktu od notariusza czy jestem wlascicielka , w ewidencji platnosci pdatkow ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2018.2.6 10:46:3

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

mam pytanie wynajmowałem mieszkanie rodzinie przez pięć miesięcy bez umowy za ostatni miesiąc nie zapłacili zniszczyli szafki kuchenne drzwi łazienkowe łóżko na śmietnik nie do opisania chlew ... Zobacz wątek

90 odpowiedzi | Strony: 1 2

2018.2.6 7:48:13

Biegły sadowy - co może?

Witam,

Mam pytanie odnośnie możliwości jakie posiada biegły sądowy.
Czy biegły sądowy może żądać dostępu do kont, które wykazują znaczne wpływy finansowe a wszystkie figurują na koncie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.5 22:5:21

Wniosek o zamianę mieszkania komunalnego

Wniosek o zamianę mieszkania komunalnego Jak napisać wniosek o zamiane mieszkania komunalnego. Do kamienic w której mieszkam wprowadziła się rodzina która utrudnia mi życie ciągłymi imprezami. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.5 18:7:38

ojciec nieznany a alimenty

Jestem matką,,8 letniej córki w akcie urodzenia jestże ojciec nieznany , oczywiście wiem kim jest ,jak moge zalozyc mi sprawe o alimenty. ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2018.2.5 13:53:24

Czy wspólnota mieszkaniowa może podać członka do sądu?

Witam. Wspólnota mieszkaniowa, której członkiem jest moja mama podjęła uchwałę o remoncie dachu. Z dokumentów zarządcy budynku wynika, że dach jest w złym stanie technicznym i wymaga natychmiastowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.5 13:18:56

podgladanie w pracy przez szefa kamera

Mój szef zainstalował w biurze(które ja odsługuję sama) kamerę. Dał mi i innym pracownikom firmy do podpisania dokument, że informuje nas o tym i ten monitoring jest w celu zabezpieczenia przed ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2018.2.5 8:41:27

Opłata za sprawę

Witam! Kilka lat temu miałam sprawę w sądzie rodzinnym jako nieletnia. Na końcu rozprawy sędzina powiedziała, że należy wnieść opłatę za sprawę w kwocie jak dobrze pamietam 900 zł. Do tej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.4 23:57:22

Główny najemca a inny lokator

Witam
Mieszkam ze znajomym i jego corka w mieszkaniu od miasta (ma możliwość wykupu) jesteśmy tam zameldowani na stałe.
Jednak to kolega widnieje jako główny najemca. Ostatnio poinformował mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.4 22:19:38

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika