Forum prawne (strona 125)

SEPARACJA!

Od 10 lat jestem w separaci z winy męża bo wyjechał za granicę i tam poznał nie kobietę i z nią tam jest czy mogę starać się o rozwód z winy meza i kto płaci za rozprawę ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2018.2.28 16:11:3

Skuteczne rozwiązanie umowy kupna-sprzedaży Allegro

Dzień dobry,

Ostatnio sporo rzeczy pozbywam się poprzez serwis Allegro. Niestety trafił mi się przypadek, że osoba zalicytowała, wygrała aukcję i później cisza. Wysłałem maila - cisza. Po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.28 13:22:8

Domofon w bloku wspolnoty mieszaniowej/ operat szacunkowy

Witam

1.Zaadaptowałam strych w bloku wielorodzinnym na mieszkanie. Wszystkie koszty budowy poniosłam sama. Zwróciłam się do wspólnoty mieszkaniowej o podłączenie domofonu, który jest w bloku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.28 11:52:32

Alimenty od babki

Witam nie dawno założyłam sprawę dla byłego męża o uchylanie się od płacenia alimentów wyrok 10 mc prac społecznych z tego co wiem nie odrabia nie pracuje.Alimentów córka ma przyznanch 500 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.28 11:17:27

Zakład Karny-rozliczenie podatkowe

Witam
Mam pytanie czy siedząc zakładdzie karnym pracując tam trzeba sie rozliczyć z podatku ??? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.2.28 10:23:0

w jaki sposob mozna sprawdzic czyosoba po dportacji moze wjechac do UK

w jaki sposob mozna sprawdzic czyosoba po dportacji moze wjechac do UK kolega byl poszukiwany ENA poniewaz w polsce mial nieduzy wyrok do odsiadki. zostal deportowany, po odbyciu kary w polsce chcialby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.27 20:14:37

Molestowanie w szkole!!!!!

A jak dochodzić swoich praw jeżeli dziecko oskarżyło o molestowanie, prokurator po 2! latach sprawę umorzył, w Kuratorium uniewinnili? A koszty poniosłem, a zaufanie straciłem. I co teraz? Dowiaduję ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.2.27 16:54:29

Rok przerwy w nauce a alimenty

Jezeli nie zaliczylem semestru na studiach ale nadal sie ucze w sensie zaplacilem za niezdane przedmioty i chce je poprawic czy sam fakt ze nie zdalem moze byc powodem do odebrania mi alimentow . ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2018.2.27 14:9:18

Chcą mi zwrócić zakupiny samochód

Witam.Sprzedałam auto i kupujący odstąpił od umowy drogą sądową,przegrałam ..muszę zwrócić pieniądze a auto zabrać(dodam tylko ,że auto po miesiącu się zepsuło i jest w częściach na ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.2.27 12:7:51

Zasiłek rodzinny z zagranicy

Witam ja mam takie pytanie obecnie mieszkam z córką i byłym partnerem w Holani za dwa miesiące chcemy z jechać z córką do polski bo z ojcem dziecka juz nie jestem . On tu pobiera wszystkie dodatki ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2018.2.27 10:43:53

dług osoby zmarłej - IJ

Witam! Otrzymalam pisemko od osoby prywatnej "Wezwanie do zaplaty". Podany jest art 476 kc (Dz.U. z 1964 r nr 16, poz. 93) ktory wzywa mnie jako nastepce prawnego do dobrowolnego urugulowania naleznosci ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.2.27 10:10:9

EGB Propozycja ugody

Mialam zadluzenie w firmie egb polowa byka splacona to podali mnie do komornika z jakiej racji skoro bylo splaconepo kontakcie z komornikiem sam pan komornik był zdziwiony ze podali mnie do niego skoro ... Zobacz wątek

25 odpowiedzi

2018.2.27 9:45:34

Koniec urlopu macierzyńskiego a kolejne dziecko

Witam, kończy mi się urlop macierzyński Dnia 19 marca, po porozumieniu z pracodawcą na razie odwlekam powrót do pracy wybierając zaległy urlop. Tak więc mój powrót do pracy wypada na 26 kwietnia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.26 22:19:48

kupno domu - wady budynku - "reklamacja" ?

Dzien dobry,

chciałabym prosić o poradę.

Pod koniec 2017 podpisaliśmy ostateczną umowę (była również przedwstępna) z deweloperem na zakup domu. Nie dokonaliśmy jeszcze odbioru technicznego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.26 11:57:51

Lokal użytkowy - zmiana właściciela budynku

Witam. Po krotce opiszę na czym polega problem...
W roku 2014 zamknąłem swoją działalność gospodarczą. W związku z brakiem możliwości zabrania wszystkich ruchomości z wynajmowanego lokalu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.26 8:46:57

Dzierżawa rozwiązanie umowy

Witam, proszę o pomoc. Otóż, Pan X wydzierzawil od Urzedu Miasta dzialke, na ktorej mial zainwestowac w Strzelnice. Oprocz zlozenia wniosku o pozwolenie nie robi w tym kierunku już nic. Umowa podpisana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.26 3:17:20

wyrównanie alimentów

Witam.Mam wyrok o alimenty dla syna lecz ojciec jest niemcem i nigdy na niego nie płacił tych alimentów. Syn jest już pełnoletni czy teraz sam może starać się o wyrównanie za jakiś okres tych ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2018.2.25 18:48:13

Handel obwozny a podatek vat

Mam zamiar prowdzic handel obwozny meskiej i damskiej odziezy na terenie polski duzo bede jezdzil wydatki na paliwo ok 2000 zl mc czy warto w tej sytuacji byc platnikiem vat zeby paliwo sobie odliczyc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.25 16:2:2

Zgłoszenie "przekrętu" separacji

Dzień dobry.

Bardzo nie lubię ludzi, którzy ciągną na siłę od państwa nienależące się im świadczenia socjalne, szczególnie jeśli wcale ich nie potrzebują.

Chciałbym zgłosić do opieki ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.25 14:22:7

Jak złożyć wniosek o prawo widzenia z synem?

Witam! Czy ojciec dziecka osadzony w zakladzie karnym moze zlozyc wniosek do sadu o prawa do widzenia sie z dzieckiem? Obecnie dziecko przebywa w rodzinie zastepczejj ale ojciec dziecka nie ma odebranych ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2018.2.25 11:52:0

Odpowiedź na pozew o podwyższenie alimentów

choć ten post już "umarł śmiercią czasu" to jednak nie mogę, czytając go, pozostać obojętny na tekst "dorosłej" kobiety. Tak jak wcześniej wspomniał szwejo2000, facet sam dziecka sobie nie ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.2.25 9:50:42

2018.2.24 23:18:5

Małżeństwo w zakładzie pracy

Mam pytanie czy małżeństwo którzy są zatrudnieni w jednej firmie sprzątającej mogą pracowac na jednym obiekcie ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2018.2.24 23:13:44

Zakończenie umowy, a L4

Witam

Piszę z takim zapytaniem. Złamałem rękę 06.01. br. i poszedłem na L4. Po jego zakończeniu otrzymałem kolejne (z zachowaniem ciągłości) do 01.03. Pracodawca nie przedłużył mi umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.24 22:23:8

gotowosć do pracy a wypowiedzenie

Witam, chciałbym zasięgnąć opinii. Jestem pracownikiem zatrudnionym na umowę zlecenie na czas nieoznaczony z miesięcznym okresem wypowiedzenia na piśmie pod rygorem nieważności. Otrzymałem informację ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.24 21:23:33

2018.2.24 21:7:56

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Cześć,

Czy potrzebujesz uzasadnionej stopy procentowej pożyczki w wysokości 3% ?, Pomoc dla Spółdzielni Dante Paola oferuje pożyczki dla osób i organizacji Pożyczka, Nasze pożyczki są dobrze ... Zobacz wątek

87 odpowiedzi | Strony: 1 2

2018.2.24 18:19:38

Wujek pasożyt

Witam, proszę o doradzenie w pewnej sprawie rodzinnej. Mieszkam z mamą w domku jednorodzinnym na wsi. Mieszka również z nami wujek, brak mojej mamy. Jest z nim ciężka sprawa. Jest alkoholikiem, bezrobotny. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.24 13:31:14

Opieka nad osobą niepełnoletnią za granicą

Witam wszystkich.
Mam nadzieję, że temat znajduje się w odpowiednim dziale.

Chciałbym zapytać, czy w wypadku gdy ja, ukończywszy kilka miesięcy temu osiemnaście lat, mogę występować w roli ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.24 11:37:7

jakie konto wybrać ?

Szanowny Panie, dziękuje za wspomnienie o ofercie naszego konta firmowego. Nest Banku dla osób prowdzących własną firmę czy działalność ma bezwarunkowe BIZnest Konto, w którym za 0 zł oferujemy: ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.24 10:53:20

Dziedziczenie długu po dziadku, jeżeli wnuka nie było jeszcze na świecie

Witam.
Proszę o pomoc w następującej sprawie, w 2014 r. zmarł mój ojciec, po którym odrzuciłam spadek z powodu długów jakie posiadał, w akcie notarialnym mam oświadczenie, że w momencie odrzucenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.24 8:1:50

Niedorzeczna korekta faktury po zrealizowaniu transakcji

Witam,

jestem uczestnikiem niecodziennej sytuacji i potrzebuję waszej pomocy.

Mój kontrahent, od którego zakupiłem sprzęt wystawił mi fakturę VAT 23%. Dokonałem płatności w formie przelewu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.23 23:32:24

Niejasny zakaz konkurencji

Dzień dobry.

Mam pewien problem, gdyż około 6 miesięcy temu podpisałem umowę o pracę na czas określony jednego roku, a w związku, że zaistniały pewne problemy na linii pracownik-szef, chciałbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.23 23:21:39

Niedotrzymanie umowy przez uczelnię

Witam. Ostatnimi czasy zdecydowałem wrócić na studia zaoczne, podpisując umowę i godząc się z kosztami zwartymi w niej, oraz zobowiązując się do zapłaty pierwszej raty do konkretnego terminu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.23 22:25:9

Zebranie WM pełnomocnictwo dla współpracownika zarządu

Proszę o wyjaśnienie, na pięć dni roboczych przed zebraniem sumującym ubiegły rok otrzymaliśmy listem poleconym powiadomienie o zebraniu, w porządku zebrania jednym budzącym wątpliwości z punktów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.23 10:28:57

czy ktoś może polecić dobrego adwokata w sprawie o ustalenie ojcostwa

Witam czy ktos moze polecic w takiej sprawie adwokata w trojmiescie?
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.2.23 10:25:55

porównywarka ubezpieczeń

Wiesz co, najlepiej sprawdzić jakąś porównywarkę, im ma więcej ubezpieczalni w zestawieniu tym lepiej. Ja mam wypróbowany portal ubezpieczamy-auto.pl. Mają porządnie zrobiony formularz, wiadomo ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.2.23 9:13:12

błagam co robić???


De hecho, estoy muy feliz por mi vida; Mi nombre es Maquilla Gemma Protacio, nunca pensé que viviría en la tierra antes de que se acabe el a?o. He estado sufriendo de una enfermedad mortal (VIH) durante ... Zobacz wątek

103 odpowiedzi | Strony: 1 2 3

2018.2.23 1:49:6

Podwyższenie alimentów

Wkurza mnie taka polemika sam płace alimenty będąc na rencie (Po zawale 1470,-PLN) wprawdzie Komornik w ZUS pobiera na 2-uch dorosłych synów po 200 zł alimentów tj.400 PLN mamuśka jest księgową ... Zobacz wątek

338 odpowiedzi | Strony: 1 ... 4 5 6 7

2018.2.22 21:12:43

Samoobrona jak to właściwie jest ?

Witam forumowiczów.

Piszę tutaj, w tym miejscu z prośbą o poradę, chłodną ocenę sytuacji, a może odrobinę też ze względu na wątpliwości. Wątpliwości w Polskie prawo, w fakt, że można ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.2.22 18:41:52

Zameldowanie

Dzien dobry,
mam Taki Problem. mieszkam od 10 lat za granica, ale jestem zameldowana w polsce u rodzicow. Moji rodzice sa ponad 3 lata po rozwodzie. Mieszkanie jest na moja mame przepisane ona jest glownym ... Zobacz wątek

50 odpowiedzi | Strony: 1 2

2018.2.22 12:47:27

Ustalenie ojcostwa

Proszę mi powiedzieć ojciec dziecka nie chce uznać je żeby nie płacić alimentów mąż z którym jeszcze nie mam rozwodu zaprzeczył a biologiczny ojciec utrudniał obczernia mnie wszystko po to ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2018.2.22 11:5:55

Ucieczka z domu i groźby

Z góry przepraszam, lecz nie jestem pewien czy umieściłem post w odpowiedniej kategorii.
Za 2 miesiące kończę 16 lat. Bardzo dobrzę się uczę, biorę udziały w konkursach, nie piję ani nie palę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.22 10:47:5

komornik za dług zablokował moje dochody i emeryturę na moim koncie ale tez zablokował taka sama

komornik za dług zablokował moje dochody i emeryturę na moim koncie ale tez zablokował taka sama kwotę na emeryturze mojego męża wpływającą na wspólne konto.
czy komornik może zająć emeryturę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.21 20:20:14

Teren zabudowy rekreacyjnej z dopuszczeniem...

Witam
Mam na oku pewną działkę, na skraju lasu, jest zabudowana drewnianym domkiem letniskowym.
Agent nieruchomości twierdzi jednoznacznie, że jest to działka budowlana i gdybym chciał postawić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.21 19:24:9

Powrót matki z Uk do Pl

Witam, w moim domu była przemoc psychiczna i fizyczna przez mojego byłego partnera, mamy wspólnie dziecko. On teraz wystąpił do sądu o widzenia ja nie mając żadnych dowodów na przemoc sąd zakazał ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.21 18:14:54

Wezwanie na policje w sprawie uporczywego uchylania się od alimentów

Witam. jakie są dalsze konsekwencje po rozmowie na policji.. czy trzeba wszystko wplacic wtedy w jakims terminie czy idzie odrazu do sądu i sprawa o wyrok? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.21 16:56:29

2018.2.21 16:13:48

odszkodowanie z tytułu urodzenia martwego dziecka

Witam. Moja zona poroniła w 10 tygodniu ciąży. Zrobiliśmy badania genetyczne określające płeć i zarejestrowaliśmy córeczkę w USC. Na podstawie aktu urodzenia z adnotacja o martwym urodzeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.21 14:14:6

Problem ze współwłaścicielem mieszkania.

Witam!

Piszę post tutaj bo kompletnie nie mam pojęcia jak mógłbym pomóc matce bo wiedzę w dziedzinie prawa mam znikomą.

Babcia(matka mojej mamy) przed śmiercią zrobiła darowiznę swojego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.21 14:7:2

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika