Działka

Odpowiedzi w temacie (2)

tomasz8

16.6.2010

Witam, chcę kupić siedlisko o powierzchni ok 0,7 ha z zabudowaniami: domek mieszkalny i 2 budynki gospodarcze. Nie jestem rolnikiem i chciałbym zbudować tam dom ok. 120 mkw. Czy mogę zburzyć istniejące zabudowania? Jakie warunki muszę spełnić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Maly44444

2013-06-07 23:46:56

Witam podobnie jak połowa nas mam ten sam problem Gdyż planuje zakupić dzialke chyba to jest rolna z tąd moje pytanie w mpzp jest napisane ze działka stanowi tereny jednorodzinnej zabudowy mieszkaniowo -usługowej i zagrodowej symbol terenu w planie MU . Na terenach tych dopuszcza sie realizacje budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego i wielorodzinnego do 4 mieszkań w budynku a także budownictwa zagrodowego i gospodarczego. Lecz z wypisu rejestru gruntow pisze ze całkowita pow.dzialki to 2410m w czym 1210 m to RIIIb drugie 1200m to RIVa. Wiadomo ze r to grunty orne . Moje pytanie w takim razie brzmi czy to jest działka budowlana czy rolna ?oraz czy te podzielone dzialki maja jakiś wpływ na budowę domu i czy także trzeba je odrolnic jeśli tak to jaka jest przybliżeniu cena jeśli ktoś sie orientuje Dziękuje i pozdrawiam

marzenabiel01

2018-01-07 14:54:11

Witam, Mam zapisaną w spadku działkę wraz z zabudowaniami mieszkalno-gospodarczymi. Budynki położone są na dużej działce, która w ewidencji gruntów posiada jeden numer ewidencyjny, jednakże podzielona jest linią rozgraniczającą ją na dwie mniejsze ze względu na różne przeznaczenie.Część to grunty orne a część tereny mieszkaniowe. Moje pytanie brzmi czy zapis w testamencie dotyczy całej działki czy też jedynie tej części oddzielonej linią rozgraniczającą i sklasyfikowaną jako tereny mieszkalne. Czy linia rozgraniczająca działkę na różne tereny użytkowe skutkuje w jakiś sposób w prawie spadkowym i powoduje dziedziczenie jedynie części działki z budynkami?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.10.2017

  Koniec patologii przy reprywatyzacji

  Przygotowano pierwszy po 1989 roku kompleksowy projekt ustawy pozwalający definitywnie uregulować kwestie reprywatyzacji dóbr przejętych przez władze komunistyczne po 1944 roku. Nowa (...)

 • 5.9.2018

  Będą zmiany w obrocie ziemią rolną

  Przygotowywane zmiany będą miały na celu m.in. złagodzenie dotychczas obowiązujących ograniczeń w obrocie nieruchomościami rolnymi. 

 • 23.8.2011

  Zakup działki pod budowę domu

  Osoba, która chce kupić działkę pod budowę domu ma dwie możliwości. Może kupić działkę budowlaną albo działkę rolną, której odrolnienie związane jest z wieloma formalnościami. (...)

 • 13.2.2015

  Podatek rolny 2015

  Ile wynosi podatek rolny w 2015 roku? Jak się go oblicza? Co jest opodatkowane? Kto jest płatnikiem podatku rolnego? Jaki jest termin uszczenia podatku?

 • 12.1.2018

  Maksymalne stawki podatku od nieruchomości w 2018 r.

  Rada gminy, w drodze uchwały, określa wysokość stawek podatku od nieruchomości, z tym że stawki nie mogą przekroczyć rocznie w 2018 roku określonych wartości.