Forum prawne (strona 128)

główny najemca

Witam
Mieszkam ze znajomym i jego corka w mieszkaniu od miasta (ma możliwość wykupu) jesteśmy tam zameldowani na stałe.
Jednak to kolega widnieje jako główny najemca. Ostatnio poinformował mnie ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2018.2.4 22:14:31

zerwanie umowy o towar z allegro

Witam 31.01.2018 zakupiłem słuchawki za 300 zł(używane) od osoby prywatnej pisała ona ,że słuchawki są jak nowe ale gdy doszły kurierem i je rozpakowałem okazało się ,że strasznie trzeszczą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.4 17:50:13

Umowa o prace.

Pati1864 jeśli jest to umowa o pracę i przepracowałaś cały miesiąc(a jeśli na tej samej umowie pracujesz to już dawno masz) nie zastanawiaj się i od razu bierz L4. Należy Ci się wszystko... ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.4 14:40:54

Deweloper wybudował dom na zasypanym stawie

Szanowny Panie,
proszę o kontakt, chętnie podpowiem co można zrobić w takiej sytuacji.
Pozdrawiam,
Piotr Staroń - radca prawny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.4 14:6:11

Wniosek o wydanie paszportu niemieckiego - kopia Staatsangehörigkeitsausweis

Hej moj staat stracil waznosc a paszport jeszcze mam wazny do lipca 2018 czy wydaja mi nowy paszpirt bez wznowy staatu ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2018.2.3 22:27:16

premia

Witam,
pracodawca przedstawił mi umowę do podpisania stawka brutto i w punkcie 1 jest zapis o "otrzymywaniu 10% miesięcznego wynagrodzenia, liczona jako 10% stawki brutto". Gdy zapytałem się o premie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.3 21:1:28

Zakup/zwrot samochodu z wadą prawną ?

Witam,
w zeszłym tygodniu kupiłem samochód od prywatnej osoby, samochód ten nie był zarejestrowany na daną osobę, natomiast posiadał on ciągłość umów poprzednich właścicieli w tym przed ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.3 18:14:6

ALIMENTY na żonę ?!

Oj wy żałosne i biedne kobiety po rozwodzie! Jak mąż odchodzi do innej kobiety wtedy wy jestescie pokrzywdzone ! Wina leży po obu stronach. Tylko myślicie o tym jak od bylego wyciągnąć jak najwiecej ... Zobacz wątek

102 odpowiedzi | Strony: 1 2 3

2018.2.3 17:47:50

outsourcing a urlop

Dzień dobry,

Piszę do Państwa na forum z wielką prośbą o pomoc w sprawie mojego sporu z pracodawcą dot. przysługującego mi urlopu.
Obecnie jestem zatrudniona w dwóch firmach: firmie A na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.3 15:58:0

Nieletni = zwolniony z ZUS-u ?

Widze, że to pytanie zadałeś pare lat temu. Jak rozeiązala się ta sprawa? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.3 14:12:15

Dostarczenie zwolnienia lekarskiego przez pracodawcę.

Witam
Wiadomo, że pracownik ma na dostarczenie L4 do pracodawcy 7 dni. Ale czy pracodawca ma ma jakiś określony termin na dostarczenie zwolnienia lekarskiego do ZUSu? Jest to zwolnienie związane z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.3 14:2:28

2018.2.3 13:21:28

Wydanie wyroku

Zlozylam pozew i alimety czekam na sprawe a jezeli ojciec dziecka nie przyjdzie to jak to bedzie sprawa zostanie przelozona na inny termin czy sedzia wyda bez niego wyrok prosze mi doradzic ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.2.2 23:13:1

Czy pracownik ma obowiązek oddania oryginalnych dokumentów pracownikowi?

Nie wiem czy w dobrej kategorii zadałam pytani i czy było już kiedyś zadane, ale nigdzie nie znalazłam nic podobnego...

Ostatnio mój pracodawca zażądał ode mnie oryginalnych dokumentów, ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.2 15:28:50

Zakup spawarki Allegro

Witam , zakupiłem spawarkę na allegro . Przyszła do mnie z złymi kablami (za małe wtyki) , oraz z uszkodzonym wyświetlaczem(pokazuje złe wartości prądu).


Jak dzwoniłem to zaczęli kombinować, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.2 14:35:58

Alimenty i zasiłek dla samotnej matki

Witam mam zasadzone alimenty wyplacane są przez fundusz ojciec dzieci ma zabrane prawa nie interesuje się wgl czy mogę starać się o zasiłek dla samotnej matki??? ... Zobacz wątek

23 odpowiedzi

2018.2.2 13:26:38

Dziwny? termin uprawomocnienia rozwodu

Dzień dobry, czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego w mojej sprawie termin nieuprawomocnienia rozwodu przypada na 10 lutego?

Zacząć należy od tego, że ostatnia rozprawa odbyła się 10 stycznia ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2018.2.2 12:52:17

wymiana pinw w blku

Witam jestem nabywca mieszkania w spodzielni mieszkaniowej od osoby prywantej.W tej ze spodzielni widnieje juz jako wlasciciel mieszkania jednak ze zamieszkam w nim z dniem 1 czerwca. W notarialnym widnieje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.2 12:51:23

e-Sądy a terminy odpowiedzi n pisma sądowe

100zl.od sprawy taka powinna być wypłata sędziego. który marnuje nasz czas.moze by to coś zmieniło.ludzie dalej będą z tad wyjeżdżać.jako obywatel i ojciec wiem tyle .że nie mam żadnego prawa ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.2.2 7:57:18

Porada w otwarciu DG

Witam. Przeczytałem kilka artykułow o otwieraniu działalności jednoosobowej. Ale i tak to dużo wiedzy dla mnie na ten temat, nowej, nigdy nie pogłębiane wcześniej. Na Podstawach Przedsiębiorczości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.1 23:40:36

Brak zainteresowania dzieckiem ze strony opiekuna prawnego

Pytam bo nie moge patrzec jak ta dziewczyna sie marnuje, denerwuje i chodzi smutna ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.2.1 21:9:7

Zasiłek dla osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności

Mieszkam z chłopakiem, mamy po 22 lata. Oboje się uczymy, ja studiuję, on uczy się weekendowo i pracował dorywczo.
Ja dostaję pieniądze od rodziców i uzyskuję stypendium naukowe (500zł) na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.1 17:27:55

Praca po wygasnieciu terminu wypowiedzenia- pilna porada

Witam,
Prosze o pilna porade.
Pracuje w jednej firmie prawie 3 lata. W grudniu zlozylem wypowiedzenie, przez pania z HR zostalem poinformowany o 3miesiecznym okresie wypowiedzenia. Do tej pory wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.1 16:46:6

Pozew - formularz "P"

Witam, piszę z prośbą o pomoc w wypełnieniu pozwu "P" dostępnego na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Wszędzie można spotkać wzory ale nigdzie nie ma przykładu jak go poprawnie napisać, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.1 15:16:4

Stary dom bez odbioru

Witam,

Prosze o porade. Odziedziczylam dom pietrowke 35-letni w stanie surowym zamknietym. Chcialam dany dom wykonczyc i zamieszkac tam. Okazalo sie jednak że dom nie byl odebran,nie byl prowadzony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.1 14:49:26

Dodatek nocny-umowa o prace z umową o dzieło

Witam ,mam problem z dodatkiem nocnym,pracuję od roku tylko na noce na etat z umową o prace na najniższą krajową ale zarabiam 2300zł netto bo mam drugą umowę o dzieło która uzupełnia do sumy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.2.1 12:9:17

Matka niszczy dziecko psychicznie

Witam, razem z narzeczonym od ponad roku męczymy się z matką jego dziecka. Sprawa wygląda następująco.
Ona ze swej zazdrości założyła mu kilka spraw , o odebranie praw, podwyżsZenie alimentów, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.2.1 10:57:31

Akt oskrażenia - Art. 286. 1

Dzień dobry, proszę bardzo o pomoc i poradę.

Zostałem oskarżony o handel podrobionym sprzętem elektronicznym o wartości 1000zł. Pominę szczegóły.. Fakt jest taki, iż faktycznie sprzedałem ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2018.2.1 9:14:40

jak napisać sprawozdanie ze stażu w sklepie?

Jak napisać sprawozdanie ze stażu ze sklepu miesnego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.1.31 19:55:27

Rozwód i pozbawienie praw rodzicielskich po wieloletniej nieformalnej separacji

Witam.
W lipcu 2005 roku wyszłam za mąż. Nasze małżeństwo nie przetrwało nawet roku. Rozstaliśmy się (z mojej inicjatywy). Od tamtego czasu żyjemy w nieformalnej separacji. Nasza córka we ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2018.1.31 11:53:58

Zakres obowiązków woźnej

PARE LAT TEMU ODBYWALAM STAZ W SZKOLE NA STANOWISKU POMOC KUCHENNA . TERAZ CHCIALABYM ODBYC STAZ U TEGO SAMEGO PRACODAWCY ALE JAKO WOZNA. BARDZO CHCIALABYM UZYSKAC ODPOWIEDZ CZY JEST TAKA MOZLIWOSC. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.1.31 9:16:0

Samowol abudowlana a darowizna

Witam
Mój tata wybudował dom (oddany do użytkowania w 1991 roku). W międzyczasie, dokonał kilku przeróbek - między innymi zmienił dach, dobudował ganek, balkon, zlikwidował garaż. Zmiany te ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.31 8:54:47

odleglosc od skrzyzowania, pasow

Witam, mam pytanie czy dozwolonie jest parkowanie auta, tak jak panowie po prawicy? https://postimg.org/image/3rm9xtupn/, jest to droga jednokierunkowa, a w zasadzie miejsce ktore sluzy za parking, choc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.30 22:27:11

Przekształcanie SWPL do OW?

Dzień dobry,
Mam taki oto dylemat, czy przekształcać mieszkanie z: Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu w odrębną własność?

Jak wygląda sytuacja w moim przypadku:
1. spółdzielnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.30 18:42:35

Remont/budowa/grodzenie terenu bez zgody współwłaściciela

Witam i bardzo proszę o poradę w następującej sprawie: dzielę dwupiętrowy dom z dalszą rodziną - jedno piętro moje, drugie ich. Sprawa o podział majątku jest dopiero w sądzie, dotąd taki podział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.30 12:48:47

jak odzyskac prawo jazdy zabrane we francji?

PO UPLYWIE OKRESU ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDU JAK ODZYSKAC PRAWO JAZDY POLSKIE WE FRANCJI?
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2018.1.30 11:58:1

czy lekarz wystawiający l4 może sprawdzić czy zwolnienie zostało dostarczone do pracodawcy

Jak w temacie
czy lekarz wystawiający l4 może sprawdzić czy zwolnienie zostało dostarczone do pracodawcy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.30 11:56:46

Lekarz w przychodni

Czy przychodnia do której "przypisany" jest pacjent ma prawo odmówić zapisania do specjalisty do którego zawsze chodził? Chodzi dokładnie o ginekologa. Wiadomo że państwowo się czeka miesiącami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.30 10:48:35

Witam, chcę zakupić mieszkanie które zostało odziedziczone przez osobę sprzedającą wraz z siostrą.

Witam, chcę zakupić mieszkanie które zostało odziedziczone przez osobę sprzedającą wraz z siostrą.

Przy sprawdzaniu księgi wieczystej w dziale III jest zapis OSTRZEŻENIE O NIEZGODNOŚCI STANU ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.29 21:15:41

Odpis i załączniki do sprzeciwu na nakaz zapłaty

Mam pytanie również napisałam sprzeciw od nakazu zapłaty. Dowód w postaci potwierdzenia płatności posiadam w oryginale czy i do sądu i do drugiej strony mogę wysłać kopię dowodu wpłaty. Mam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2018.1.29 17:42:27

czy moge sie starac o odszkodowanie za podrobienie mojego podpisu?

Proszę o poradę. Podrobiono mój podpis na dokumecie rzekomej dzierżawie rzeczy której nie posiadam. Grozi mi zwrot kosztów lub tejże rzeczy. Mam zdjęcie tego dokumentu a nie chcą mieć dać ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.1.29 15:40:31

Windykacja za nieświadomy dług

Witam

W sierpniu ubiegłego roku żona zamówiła usługę reklamy w pewnej firmie. Firma użyła moich danych firmowych (wcześniej faktycznie ja zamawiałem). O sierpniowym zamówieniu nie miałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.29 13:48:6

Witam mój partner chce dobrowolnie płacić aliemnty na naszą córeczkę ale chodzi mi o to żeby

Witam mój partner chce dobrowolnie płacić aliemnty na naszą córeczkę ale chodzi mi o to żeby było to prawomocne oświadczenie . W takim razie proszę o podpowiedź gdzie się z tym udać. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.29 13:40:51

Konto na fb

Witam, mam problem rozeszlem sie z partnerka z ktora mam dziecko ona zalozyla profil na fc dziecku w wieku 8 lat ja jako ojciec nie zycze sobie aby dziecko mialo taki profil i publikowalo np. zdjecia swoje. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2018.1.29 12:51:23

Zachowek dla wnuków

Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi bo nie znalazłam, mianowicie zmarł mój dziadek,ma dwie córki(jedną z nich to moja matka) zostawił testament w którym wydziedziczył moja matkę (uważamy ze ... Zobacz wątek

23 odpowiedzi

2018.1.29 12:46:45

Trądzik różowaty, pomocy!

Część, tak, dieta jest bardzo istotna. :) Ostre produkty powodują, że na mojej twarzy na drugi dzień jest "wysyp". Męczę się z trądzikiem różowatym już od kilku miesięcy. Zauważyłem, że ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2018.1.29 10:9:41

Umowa o dzieło a rachunek

Biuro podróży zatrudnia mnie na podstawie umowy o dzieło. Otrzymałam zaliczkę(poniżej 100 zł) - niestety gdzieś zapodziałam rachunek i nie mam jak udowodnić że te pieniądze wydałam. Czy biuro ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.29 9:34:4

Zabicie ptaka drapieżnego - jaka kara.

Trzeba było myśleć wcześniej co się robiło. Skoro kara pieniężna jest podobna do wycinki drzewa to znasz odpowiedz. Masakra biedny ptak :( ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2018.1.28 20:46:25

Całkowite zerwanie więzadła oraz nie wypłacenie należnych świadczeń z tytułu nieszczęśliwego wypadku przez towarzystwo AVIVA

Witam serdecznie, chciałbym uzyskać wiedzę i pomoc na temat mojego problemu z wypłaceniem świadczeń przez towarzystwo AVIVA.
Opis Historii
1. Poślizgnięcie się na schodach/
2. Trafiłem na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.28 20:22:24

Wypowiedzenie umowy w formie skanu wysłanego mailem

Podpisałem z kontrahentem umowę, która w części dotyczącej rozwiązania stanowi tak:
"Rozwiązanie przedmiotowej umowy może nastąpić z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia przez każdą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2018.1.28 16:14:45

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika