Wynajem piętra w domu

Odpowiedzi w temacie (0)

doom_pl

25.11.2017

Witam, Po śmierci mamy oraz taty stałem się wraz z siostra i bratem właścicielem pietra w domu jednorodzinnym. Brat oraz siostra chcą się od tego piętra odpisać abym stał się pełnoprawnym właścicielem. Piętro to chciałem wynająć- jest to lokal na 1 piętrze- na parterze mieszka wujek z ciotka. wspólna częścią tego domu są drzwi wejściowe oraz działka czyli dojście do domu. lokal wujostwa ma osobne wejście do ich mieszkania jednak klatka jest wspólna( coś jak klatka w bloku) tak jak i kawałek działki. Na chwile obecną JESTEM W CZARNEJ KROPCE- wujostwo nie chce aby ktoś mieszkał i "zakłócał ich cieszę" i chcą abym sprzedał im piętro za praktycznie połowę wartości. Moje pytanie brzmi: czy mogę wynająć moją cześć pietra (lokal na piętrze) bez ich zgody mając wspólne jedynie korytarz oraz kawałek działki

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.11.2017

  Weterani zwolnieni z odpłatności za pobyt w domu pomocy społecznej

  Celem nowelizacji jest wsparcie członków Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa przewiduje możliwość zwolnienia członków Korpusu z ponoszenia (...)

 • 30.4.2006

  Jakie są sposoby ustanowienia odrębnej własności lokalu?

  Ustanowienie konstrukcji odrębnej własności lokali uzasadnione jest uniezależnieniem wykonywania prawa do lokalu od spółdzielni, a także możliwością tworzenia odrębnej własności w niewielkich, (...)

 • 26.7.2017

  Poluzowany program społecznego budownictwa czynszowego

  Ustawa z dnia 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw ma na celu ułatwienie realizacji inwestycji budownictwa (...)

 • 27.7.2018

  Nowy typ środowiskowego domu samopomocy

  Wprowadzenie nowego typu środowiskowego domu samopomocy (ŚDS) dla osób ze spektrum autyzmu, ułatwienia dla osób z spektrum autyzmu i sprzężonymi niepełnosprawnościami już przebywających (...)

 • 9.11.2011

  Z wynajmu billboardu rozlicz się ryczałtem

  Osoby fizyczne osiągające przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze mogą opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. W przypadku (...)