e-prawnik.pl Porady prawne

Odszkodowanie, a brak wyrażenia zgody na zabieg.

Odpowiedzi w temacie (2)

wojtas1994

1.11.2017

Dzień dobry. Mam jeden problem, który mnie nurtuje, ale może zacznę od początku. Mam 23 lata, zawodowo gram w siatkówkę, aktualnie w drugoligowym klubie w Lublinie. Zeszłej soboty, na meczu dosyć mocno zwichnąłem staw skokowy, przez co musiałem jechać na SOR sprawdzić, czy aby na pewno nic poważniejszego się nie stało. Zrobiono mi zdjecie RTG, które nie wykazało żadnych zmian pourazowych. Do tego przez cały czas pobytu na SORZ-e, w trakcie czekania byłem w kontakcie z naszym fizjoterapeutą i znajomym ortopedą naszego prezesa, którzy kategorycznie zabronili mi wsadzenie nogi w gips, jedynie w buta ortopedycznego, który miałem otrzymać dzień poźniej od znajomego. No i oczywiście, jak się okazało, lekarz, bodajże chirurg, który mnie przyjmował chciał wsadzić mi staw skokowy w gips ze względu na obrzęk. Jednak nie wyraziłem na to zgody, ponieważ nie mógłbym stosować żadnych działań przeciw obrzękowych, a do tego dzięki temu, że nie założyłem gipsu na stałe, a używam buta ortopedycznego, który mogę w każdej chwili zdjąć, mogę już działać coś z naszym fizjoterapeutą w celu likwidowania obrzęku i doprowadzenia nogi do stanu używalności, że tak to nazwę. No i podsumowując, pytanie, które mnie nurtuje, które mam do Państwa, w sumie dwa pytania to Czy po mimo odmówienia założenia gipsu, podpisania tego na piśmie, mogę starać się o odszkodowanie z polisy ? Czy jestem już przez to przegrany na starcie ? Jeżeli mógłbym się starać to czy jeżeli jestem ubezpieczony u ojca w zakładzie pracy, ze względu na to, że jestem studentem i mam również polisę w klubie, w którym aktualnie gram, to mogę ubiegać się o odszkodowanie od oby dwu ubezpieczycieli ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

staszek801

2017-12-08 09:26:10

Jeśli posiada pan polisę dobrowolną typu NW lub Życie - o wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela mowa jest w OWU (ogólne warunki ubezpieczenuia). Nikt nie wie, na jakich warunkach tą polisę pan zawarł. Rola prawnika jest żądna.

KrzysztofA36

2017-12-08 09:39:56

Ta wspomniana polisa jest także dobrowolną. Jeśli jest typu NNW, prawodopodobnie są podstawy do odszkodowania. Proszę zgłosić szkodę na infolinii ubezpieczyciela, zgromadzić dokumentację medyczną, ją wysłać do ubezpieczyciela po zakończonym leczeniu i czekać na termin komisji lekarskiej. Odszkodowanie będzie zapewne równe 1/100 sumy gwarancyjnej polisy razy cyfra określająca uszczerbek na zdrowiu z komisji lekarskiej.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM