Leasing dla współudziałowcy

Odpowiedzi w temacie (0)

Gucio1016

19.1.2018

Witam, niedawno zakupiłem 10% wartości spółki z o.o. Jest jeszcze 7 udziałowców w tym prezes który posiada 25% spółki. Prezes zanim sprzedawał udziały wziął auto w leasing. Nie wiem czy jesteśmy wszyscy wpisani do zarządu wspólnie czy nie. Są 2 możliwości: -albo prezes jest tylko w zarządzie -albo wszyscy. Czy jako spółka możemy wziąć drugie auto w leasing i czy ja jako udziałowca mogę legalnie tym autem jeździć? Jak to wygląda w kwestii tego czy to prezes musi brać leasing na siebie czy ja na siebie? Pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.3.2016

  Na czym polega umowa leasingu i jakie są jej rodzaje?

  Przez umowę leasingu finansujący (czyli np. bank) zobowiązuje się nabyć rzecz od określonego zbywcy, a następnie oddać tą rzecz korzystającemu do używania albo do używania i pobierani pożytków (...)

 • 24.2.2018

  Co to jest leasing?

  Leasing jest rodzajem umowy, a znajduje zastosowanie głównie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Jego istota polega na tym, że jedna ze stron umowy (leasingodawca, finansujący) zobowiązuje (...)

 • 3.10.2012

  Opodatkowanie stron umowy leasingu

  Nieniejsza porada przedstawia sposoby ustalania przychodu i podatku w przypadku zawarcia umowy leasingu pomiędzy przedsiębiorcą a firmą leasingową.

 • 25.8.2017

  Leasing a podatek dochodowy od osób prawnych

  Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych za umowę leasingu uważa się nie tylko umowę tego rodzaju określoną w Kodeksie cywilnym, ale również każdą inną (...)

 • 12.7.2012

  Na czym polega leasing pracowników?

  Jakie możliwości pozyskiwania pracowników ma pracodawca? Czy musi z pracownikiem podpisywać umowę o pracę nawet wtedy, gdy chce zatrudnić pracowników na krótki czas? Jakie perspektywy w zakresie (...)