Lekarz w przychodni

Odpowiedzi w temacie (0)

Sosna1

30.1.2018

Czy przychodnia do której "przypisany" jest pacjent ma prawo odmówić zapisania do specjalisty do którego zawsze chodził? Chodzi dokładnie o ginekologa. Wiadomo że państwowo się czeka miesiącami i obecny termin do wizyty to lipiec. Jeśli nie jest pilne wiadomo-nie ma problemu. Ale pacjentka zrobiła test ciążowy i wyszedł pozytywnie. Dzwoniąc do przychodni odesłano ją z kwitkiem i ewentualnie szukanie innego miejsca, gdzie dana ginekolog przyjmuje. Czy jest to zgodne z prawami pacjenta? Pacjentce zależy żeby to właśnie ta pani prowadziła ciążę

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Zmiany dotyczące lekarzy systemu PRM

  1 stycznia 2018 r. zmienią się przepisy dotyczące lekarzy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

 • Cyfryzacja w służbie zdrowia

  E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów. Legitymowanie się aplikacją mObywatel w placówkach (...)

 • Nowe zasady korzystania z sanatorium

  Od 19 lipca można starać się o kolejny wyjazd do sanatorium dopiero po 12 miesiącach od zakończenia poprzedniego. Zmienił się także termin, w którym trzeba dostarczyć skierowanie do (...)

 • Przedłużenie zasiłku chorobowego

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)

 • Jak uzyskać pomoc medyczną w czasie zimowego wypoczynku?

  Ferie zimowe i sezon narciarski to dla wielu z nas okazja do wypoczynku nie tylko w kraju, ale także za granicą. W jaki sposób uzyskać pomoc lekarza poza miejscem swojego zamieszkania? (...)

NA SKÓTY